טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
עוד חוזר המסלול


   14-05-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

אחרי פגרה של שבועיים, מאז גמר אליפות הסופרקרוס האמריקאית, אליפות המוטוקרוס פותחת את עונת 2015. כל הפרטים וההכנות לקראת המירוץ

אחרי פגרה של שבועיים, מאז גמר אליפות הסופרקרוס האמריקאית, אליפות המוטוקרוס פותחת את עונת 2015 במסלול הנגטאון, סקרמנטו.

מי ילחם על האליפות? מי יפתיע לטובה ומי יפתיע לרעה? החלטתי לנסות ולשפוך קצת אור על הקרבות הצפויים לנו, תוכלו, אם תרצו, לתפוס אותי במילה.

250
את אליפות הסופרקרוס לייטס לקחו השנה רוכב ימאהה, קופר ווב, ורוכב KTM, מרווין מוסקין. אין ספק שבעונת הסופרקרוס שני הרוכבים האלו גנבו את ההצגה, ניצחו על ימין ועל שמאל מי באליפות המערב ומי באליפות המזרח, והראו לנו שלא סתם אי אפשר לקבוע מראש מי יתמודד על האליפות ומי לא.

המתחרים על כתר האליפות העונה הם רבים, כאשר מי שיש לו הכי הרבה מה להוכיח הוא בן קבוצתו של ווב, ג'רמי מרטין, אשר לקח את אליפות המוטוקרוס של עונת 2014 והיה אמור לתת בראש באליפות הסופרקרוס. אך לצערו זה לא קרה וכעת חובת ההוכחה היא עליו, שינצח מרוצים ויתמודד על כתר האליפות ובעיקר, יביס את בן קבוצתו קופר ווב.

אחד הרוכבים אותם לא נראה בקטגוריה זו הוא כריסטוף פורסל. הסיבה היא שבעונת 2014 הוא היה בין המובילים כמעט לכל אורך הדרך ועצם העזיבה שלו לטובת הקטגוריה הבכירה במדי הוסקוורנה משמעותית מספיק בכדי שנציין זאת.

ברשימת הרוכבים שנרשמו לעונה הקרובה ישנו רוכב אחד שצריך לחזור לפעילות ועשוי לתת בראש לא פעם והוא אדם סיניסירולו. סיניסירולו היה בדרך הנכונה לזכות באליפות סופרקרוס לייטס בעונת 2014 אך אז הוא פרק את הכתף שלו, עבר ניתוח והיה אמור לחזור לרכב אך שוב פרק את הכתף עד סוף העונה ולא התחרה באליפות הסופרקרוס.

הוא אמור לחזור בשבת הקרובה לפי הרישומים, אך ישנן הרבה שאלות פתוחות לגביו והעיקרית בהן היא האם הוא מסוגל לעבור עונה בלי להיפצע. אם כן, הוא מועמד מאוד רציני לתואר האליפות.

ואם כבר דיברנו על סיניסירולו, אז צריך לדבר על בן קבוצתו (פרו סירקיט קאוואסאקי) טיילר באורס. באורס הראה הרבה מאוד יכולת בעונת הסופרקרוס ואמור היה להבשיל לרוכב שיכול לתת בראש במהלך עונת המוטוקרוס, אך לצערו ולצערנו הוא הולך להחמיץ את העונה הזו בעקבות ניתוח גב שעבר שני מרוצים לפני סיום עונת הסופרקרוס.

בהנחה שסיניסירולו לא יתחרה (ויכול מאוד להיות שזה מה שיקרה) אז לקבוצת קאוואסאקי יש עוד רוכב אחד עם פוטנציאל לעונה הקרובה, ג'ואי סאבטג'י. סאבטג'י הוא רוכב מוכשר, אך עד עכשיו לא הראה ניצוצות של אלוף, אולי זה ישתנה אך אל תבנו עליו בכל מה שקשור לאליפות, וזאת תהיה הפתעה אם ינצח מרוץ אחד העונה.

מעבר לרוכבים הללו, ישנם כמובן צוות גייקו הונדה, בראשותו של ג'סטין בוגל שחוזר לעוד עונת מוטוקרוס. מאט ביסקגליה, ואר.ג'יי המפשיר, אשר מסוגלים לגנוב ניצחון פה ופודיום שם. לגבי בוגל, זו היא כנראה עונתו האחרונה בקטגוריה הקטנה ואמור לעבור ל-450 בסוף עונת המוטוקרוס.

ישנם עוד הרבה רוכבים דוגמת אנטוני רודריגז (ימאהה), זאק אוזבורן , ג'סי נלסון, ג'סטין היל ומאט למויין אשר יהיו קרובים לפרונט אך עיקר הדבר בעונה הקרובה הולך כנראה להיות הקרב בין ג'רמי מרטין, קופר ווב ומרווין מוסקין , כאשר התקווה היא שיהיו עוד רוכבים שיצטרפו לחבורת החוד ויעשו לשלושת המוסקטרים צרות.

450

אליפות ה-450 היא האליפות החשובה ביותר, וגם המעניינת ביותר ולא סתם. בעונת 2014 לקח את האליפות קן רוקזן, אז הוא עוד היה בן קבוצתו של ריאן דאנג'י בקבוצת רד-בול KTM.

בתחילת שנת 2015 עבר (או יותר נכון חזר) רוקזן למדי סוזוקי, כאשר דאנג'י נשאר אצל היצרן הכתום. את אליפות הסופרקרוס לקח כמובן דאנג'י כאשר רוקזן נפצע ולא יכל להמשיך להתחרות למרות שפתח את העונה בצורה מעולה עם נצחונות ופודיומים לרוב.

עונת המוטוקרוס עוד שניה כבר מתחילה ונראה שגם העונה הקרב העיקרי על האליפות יהיה בין דאנג'י לרוקזן כאשר דאנג'י מגיע עם יתרון ברור על רוקזן. הוא בריא לחלוטין וטרי טרי עם כתר אליפות הסופרקרוס, לעומת רוקזן שמגיע אחרי פציעה לא קלה בכלל ואחרי כמה חודשים טובים בהם לא התחרה, ולכן דאנג'י עם יתרון ברור על רוקזן.

מי שכנראה יפריעו לרוקזן ודאנג'י הם רוכבי הונדה למיניהם. יש לנו העונה את אילי טומאק התותח שהעונה מגיע בריא כשור (לשם שינוי) ועם הרבה מאוד בטחון עצמי וכמובן קול סילי הצעיר שמגיע גם הוא אחרי שלקח נצחונות באליפות הסופרקרוס כאשר מבחינתי סילי היווה את הפתעת עונת הסופרקרוס ויכול גם העונה להפתיע ולגנוב נצחונות ואולי אף מעבר וממש להתחרות על כתר האליפות.

עוד רוכבים שיהיו בעשרייה הראשונה העונה הם צ'אד ריד (מן הסתם), ג'ייסון אנדרסון, בלייק באגת, טרי כנארד בתנאי שהחלים כמו שצריך מהפציעה שלו, ויל האן, ווסטון פייק, ברוק טיקל וקריסטוף פורסל שזה עתה חזר לקטגוריה הבכירה.

מי יקח את האליפות? אי אפשר לנחש, תמיד יש הפתעות ותמיד ישנם רוכבים שלא מצפים מהם להתבלט ומפתיעים מצד אחד, ורוכבים שכן מצפים מהם לזרוח ולא עושים זאת מצד שני, ההימור שלי הוא על דאנג'י או טומאק. אל תשכחו, הסבב הראשון הוא בסוף השבוע הקרוב והאקשן יחגוג.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 07:57-24.