טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
פורמולה 1: המילטון הפסיד וזעם על הקבוצה


   28-05-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הבריטי נראה מצוין במונאקו, אבל טעות שהכניסה אותו לפיטס עלתה לו בניצחון

מרוץ הרחובות של מונאקו הראה שוב פעם עד כמה עבודת צוות מביאה נצחונות.

לאחר שהמילטון לקח את הפול פוזישן לקראת מרוץ הרחובות היוקרתי בעולם שנערך במונאקו, הגיעה טעות קשה של קבוצתו שנתנה לבן קבוצתו בקבוצת מרצדס AMG את הניצחון במתנה.

לואיס המילטון עשה הכל נכון בסופ'ש האחרון, אך בפורמולה 1 כמו בפורמולה 1 מרוצים לא פעם מוכרעים ברחבת הטיפולים והסבב של מונאקו הראה עד כמה אסטרטגיה היא דבר נכון.

לאורך כל המרוץ, החל מרגע הזינוק וכמעט עד לסופו, לואיס המילטון הוביל, אך כאשר מכונית הבטיחות נכנסה למסלול בעקבות תאונה קשה בין נהג לוטוס רומאן גרוז'אן ובין נהגה הצעיר של סקודריה טורו רוסו (קבוצת הבת של רדבול ) מקס ורשטאפן, קבוצתו של לואיס המילטון החליטה להכניס אותו להחלפת גלגלים כאשר פטל ורוזברג מאחוריו כנראה מתוך מחשבה שגם רוזברג וגם פטל יכנסו גם הם לרחבת הטיפולים להחלפת צמיגים.

אך המחשבה הזאת לא צלחה ורוזברג לא נכנס גם הוא לפיטס, מה שנתן לרוזברג את הנצחון הכי לא ראוי שזכה בו (והוא אפילו הוא הודה בכך), מה שמקרב את רוזברג להמילטון בניקוד אליפות העולם.

את הזעם של המילטון חטפו כנראה מי שיזמו את הרעיון להכניסו לפיטס והאמת היא שלאחר סוף שבוע כלכך משכנע בו המילטון היה משכמו ומעלה, להפסיד את הנצחון בעקבות טעות אומללה שכזו, זה יותר מלא נעים, זה מאכזב ואפילו קצת משפיל בשביל נהג מוכשר שמורגל בנצחונות כמו המילטון.

מי שלקח את המקום השני היה הרכש החדש לעונה זו של פרארי, סבסטיאן פטל, אשר הראה שוב שלמרות מכוניתו הבעייתית לא עומדת בקצב של מרצדס, הוא מוכשר בטרוף ואין ספק שאלוף העולם ארבע פעמים, ראוי למחמאות על העונה הנוכחית ועל ההתמדה והטקטיקת מרוץ המעולה שלו ושל קבוצתו.

ניקו רוזברג אמר לאחר המרוץ : "לואיס עשה עבודה מעולה בסוף השבוע האחרון והגיע לו הנצחון, אני מאוד מודע לעובדה זו. אני מסמפט אותו מכיוון שזו דרך נוראית להפסיד."

למרות הסימפטיה המעניינת של רוזברג להמילטון, לנו הצופים זו הזדמנות טובה לראות את האקשן חוזר ואת הקרב על אליפות העולם נפתח מחדש כאשר בין המילטון לבין רוזברג יש בסך הכל הפרש של עשר נקודות קטנטנות ועוד הרבה מרוצים עד לסוף העונה.

תוצאות
1. ניקו רוזברג
2. סבסטיאן פטל
3. לואיס המילטון
4. דניל קוויאט
5. דניאל ריקארדו
6. קימי רייקונן
7. סרחיו פרז
8. ג'נסון באטון
9. פליפה נאסר
10. קרלוס סיינז ג'וניור

אליפות:
1. לואיס המילטון- (מרצדס AMG)126נקד
2. ניקו רוזברג- (מרצדס AMG) 116נק'
3. סבסטיאן פטל- (פרארי)98נק'
4. קימי רייקונן-(פרארי)60נק'
5. ואלטרי בוטאס- (וויליאמס)42 נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 18:34-24.