טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סיכום השבוע ב-MXGP


   03-06-2015, איתי דור   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צרפת קיבצה אליה את מיטב הרוכבים, שהגיעו לבלות על שטח הררי. איתי דור עושה סדר

MXGP FRANCE RD 8 2015

הסבב השמיני של ליגת ה-MXGP מתארח הפעם אצל אלופת העולם צרפת. עשרות אלפי אוהדים וקהל צבעוני פקדו את המסלול באווירה מחשמלת.

הצרפתים כאמור ניצחו את הדזניישן האחרון בלטביה ומוכחים שוב ושוב שהם אימפריה בתחום. כל כך הרבה כוכבים גדלו וגדלים שם עם כוכבי ענק כמו סבסטיאן טורטאלי, כריסטוף פורסל, דיוד וולמין ועכשוויים כמו רומן פברה, גוטייר פאולין, ג'ורדי טיקסר ועוד רשימה ארוכה ומכובדת...

מסלול VILLARS SOUS ECOT

תוואי המסלול בצרפת קשה: בנוי על שטח הררי, נתיבי המסלול קרובים מאוד אחד לשני ולרוב מקבילים כדי לחסוך מקום. הרבה עליות וירידות תלולות. הקרקע קשה ומלאה באבנים, המסלול מושקה ע"י צינורות השקייה ולכן המים מתנקזים בעקבות השיפועים וגורמים לחלק מהקטעים להיות מושקים ולחלק יבשים. לאורך כל המסלול קיימים קוליסים וחריצים עמוקים. בסה"כ 10 סיבובים/פניות.

מעט אלמנטים: רמפות גדולות חלקן ללא נחיתות, קצת קפיצות בטיימינג, קצת דבלים בסיבוב והרבה ישורות.
אורך המסלול: 1550 מטר.
סוג אדמה: קשה
זמן הקפה בין 1:37 ל-1:45 דקות
מרוץ יום במזג אוויר נח.

MX1 450

RACE1
קודם כל ולפני הכל נציין שקלמנט דאסל (סוזוקי רוקסטאר), המדורג שני בטבלה ומתמודד חזק על תואר האליפות נפצע וכנראה איבד את סיכויו לזכייה השנה, חבל מאוד כי הפגין כושר רכיבה מדהים ופודיומיסט קבוע. דאסל ניסה הכל ועלה פצוע אך פרש אחרי הקפה אחת.

31 מתחרים בסה"כ בקטגוריה בתוספת רוכבים מקומיים צרפתים וגם עוד אמריקאי שבא לו הרפתקאה באירופה, מייק אלסי. הגייט נופל וקירולי לוקח הולשוט נוסף. קירולי עם ה-450 פותח מעולה וכשהאיטלקי מוביל קשה מאוד לעקוף אותו, הוא חכם, הגנתי ולא לוקח סיכונים.

רומן פברה, לו זה מירוץ ביתי נתן פייט אדיר לקירולי וישב לו על הזנב כמעט לאורך כל המירוץ וכרגע הוא נמצא בכושר שיא. פברה סיים שני בפער קטן של פחות מארבע שניות. מקס נגל, שמוביל את הטבלה, פתח רע מאוד והיה הרחק מאחור, אבל בנחישות ועקביות טיפס עד המקום השישי כדי לזכות בכמה שיותר נקודות.

איבגני בורבישב, הונדה HRC, רכב מצוין וסיים שלישי, בובי הרוסי מראה שגם על קרקע קשה הוא חזק ואימתני. גוטייר פאולין שגם לו זה מירוץ ביתי לא מסיים את המירוץ בגלל תקלה באופנוע. את המקום הרביעי לוקח בהפתעה דין פריס האוסטרלי על ההסקוורנה.

1. אנטוניו קירולי קטמ רד בול
2. רומיין פברה ימהה פקטורי
3. איבגני ברבישב הונדה HRC

RACE2

וואו, איזו הצגה של רומין פברה. רוכב פקטורי ימאהה קרע את המסלול ונראה שהוא עלה על דרך המלך אל המדרגה הגבוהה ביותר. הישג חסר תקדים לצרפתי, מקום ראשון במקצה וגם בכללי. ניצחון ראשון בקריירה ב-MXGP. פברה חגג עם הקהל הביתי ומשך את כל תשומת הלב. נגל התעשת מהמקצה הראשון וחזר למקומו הטבעי על הפודיום עם מקום שני.
איבגני ברבישב שוב סיים שלישי ודין פריס רביעי. קירולי עם פתיחה גרועה הגיע שביעי בלבד לאחר מאבקים קשים עם פאולין.

1. רומיין פברה ימהה פקטורי
2. מקס נגל הסקוורנה רד בול
3. איבגני ברבישב הונדה HRC

בסיכום שני המקצים:

1. רומיין פברה 47 נקודות
2. איבגני ברבישב 40 נקודות
3. אנטוניו קירולי 39 נקודות


טבלת אליפות לאחר סבב 71. מקס נגל הסקוורנה רד בול 332 נק
2. אנטוניו קירולי קטמ רד בול 313 נק
3. קלמונט דאסל סוזוקי רוקסטר 291 נק
4. רומיין פברה ימהה 282 נק
5. גוטייר פאולין הונדה 252 נק
6. איבגני בורבישב הונדה 247 נק
7. שון סימפסון קטמ 169 נק

MX2

RACE 1

ב-250 הפערים בין הרוכבים כל כך קטנים וכל מירוץ הפודיום נראה אחרת חוץ מהמקום הראשון, שם להרלינגס יש כמעט מקום של קבע. הרלינגס נאבק קשה מאוד להשיג את הניצחון ושוב התעמת עם השוויצרי וולנטין גילווד (ימהה פקטורי) אשר סיים רק שנייה אחריו.

הרלינגס ההולנדי התראיין ואמר שהוא לא מת על הסוג המסלולים כמו בצרפת של אדמה קשה מלאה באבנים, אבל הניצחון שלו הוכיח לו שהוא מהיר על הכל. ג'ורדי טיקסר הצרפתי (קאווסקי) גם רכב מצוין סיים שלישי כתשע שניות אחרי הרלינגס והיה מאושר מעידוד בלתי פוסק של הקהל. טים ג'אסר (הונדה) סיים רביעי.

RACE 2

הטייס השווייצרי (ימהה) ולנטין גילווד מתרסק בזינוק ומשאיר את הבמה להרלינגס שמנצח שוב. גילווד יצא אחרון ממקום 35 עם אופנוע עקום ושבור וסיים 13 – פשוט מרשים הילד!

טים ג'סר חזק כמו תמיד סיים שני, חמש שניות אחרי הרלינגס וג'ורדי טיקסר שלישי גם בכללי.

לסיכום הנקודות הכללי:
1. ג'פרי הרלינגס קטמ 50 נק'
2. טים ג'סר הונדה 40 נק'
3. ג'ורדי טיקסר קאווסקי 40 נק'

טבלת האליפות לאחר הסבב השישי

1. ג'פרי הרלינגס קטמ 358 נק
2. ולנטין גילווד ימהה 246 נק
3. פאול ג'ואנס קטמ 245 נק
4. ג'ורדי טיקסר קאווסקי 229 נק
5. אלכסנדר טונקוב הסקוורנה 218 נק
6. טים ג'סר הונדה 209 נקתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 18:06-24.