טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
EWC: רנט ראשון בפעם הראשונה


   07-06-2015, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

האלוף המכהן הראה לכולם איך עושים את זה נכון באליפות העולם באנדורו. אבל בקטגוריות האחרות זה כבר סיפור אחר לגמרי

הסבב האיברי השלים שני סיבובים מעניינים מאוד בסבב האנדורו (EWCׁׁׂ).

בתחילה עברו הרוכבים מסלול מעט איטי יותר בחרז דה לה פרונטרה (בספרד) ולאחר מכן עברו למסלול מעט יותר טכני בגויבייה בפורטוגל. הרבה מאוד מהרוכבים איבדו נקודות חשובות, בעוד שחלק אחר עשה קאמבק אדיר, כשמעל כולם עומד כעת אנטוני מיו (KTM), כאשר כולם הגיעו מוכנים ליוון.

לאחר שהשיג את המירוץ הראשון בצ'ילה, אנטוניו מיו הצליח לשמור על ההובלה שלו על סאלביני ונמבוטין, שמצידם מאיימים על המוליך. נמבוטין, כזכור, לקח את המירוץ בחרז עם דאבל מרשים והשיג לעצמו מספר נקודות חשובות בפורטוגל, למרות פציעת ברך קשה.

פייר אלכסנדר רנט (הסקוורנה), האלוף המכהן של אנדורו 2 אסף את ניצחונו הראשון לעונת 2015, לאחר שהצליח לנצח ביום הראשון של אליפות העולם באנדורו GP המתקיימת ביוון.

בסיומו של יום קשה על הסקוורנה, רנט הצליח להשיג את אנטוניו מיו ואלכס סאלביני. הפינלנדי איירו רמז שלט לחלוטין באנדורו 1, כאשר ניצח 9 מתוך 12 הטסטים, על מנת לרשום את נצחונו השלישי העונה. באנדורו 3 המשיכו הקרבות הצמודים, אבל הפעם היה תורו של הצרפתי מתיאס בלינו, אשר נשאר עקבי לאורך כל היום, על מנת לרשום ניצחון. למרות החששות, הגשם לא הגיע לסרס ביום הראשון של התחרות.

לאחר שלא הצליח להבטיח את מקומו במקום הראשון של הפודיום במהלך פתיחת הסיבוב השלישי של תחרויות ה-EWC, התוצאות הוכיחו שהקרב ב-2015 של אנדורו 2 רחוק מלהיגמר. למרות טעות משמעותית במהלך הטסט, רנט עדיין הצליח לעקוף את מיו בפחות מעשר שניות.

"זה נהדר לזכות שוב, זאת היתה תקופה ארוכה מדי בלי תואר", אמר המנצח בסיום. שני הצרפתים היו צמודים לאלכס סאלביני (הונדה), אשר סיים שלישי. לואיק לאריו (שרקו), סיים באופן מפתיע במקום הרביעי, הגבוה ביותר שלו העונה.

אבל כפי שאמרנו, באנדורו 1 רמס פשוט רמס את כולם בדרך לעוד ניצחון, לאחר יום מרשים מאוד. אבל עדיין, היום הזה ייזכר בעיקר בגלל שזאת היתה הפעם הראשונה בהיסטוריה של האליפות ששני רוכבים סיימו בדיוק באותו הזמן. מארק בורג'יוס וכריסטוף נאמבוטין נלחמו קשה מאוד, לאחר שהאחרון גם עשה תאונה בסופר-טסט ביום שישי. "מבחן האנדורו בשישי היה קשה", הודה המנצח בסיום. מהרגע הראשון שקענו והיינו ספוגים".

מתיאס בלינו ניצח בעיקר בגלל זמן העונה שספג מי שהיה אחריו, מאט פיליפס, לאחר הסופר טסט. מבלי לנצח באף אחד מהימים, בלינו רכב חכם מאוד והבטיח את הניצחון בסרס בפעם השנייה העונה. בג'וניורז, קרב בין סטיב הולקומבי וג'יימי מקאני הסתיים בניצחון של הראשון לאחר טעות פטאלית של רוכב הסקוורנה וזה היה ניצחונו השניה ברציפות של הולקומבי בסבב.

אחרי שלושה מירוצים, פרס מיקה אהולה, "האיש האמיץ", עדיין לא מובטח לאף אחד. אם מיו יפשל, הוא יודע שהוא נמצא תחת לחץ אדיר ועשוי לאבד את התואר לסאלביני ונמבוטין, כשגם רנט עשוי להצטרף למאבק.

לאחר הגרנד פרי סרס ביוון נהיה עדים לקרב נהדר, שיכבד את שמו של הרוכב האדיר. להזכירכם, מדובר בתואר לא רשמי שבו מדורג הרוכב המעניין ביותר, אך למרות שהוא לא רשמי, מדובר בתואר חשוב עבור הרוכבים והאוהדים.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 15:07-24.