טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ראלי יוון: אם תרצו אין זו אגדה


   09-06-2015, עומר פרל   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הדרך, הפרגון משאר הצוותים, ההנאה מהמסלול והמחשבה שלא מרפה - מתי זה יגיע לארץ. הצוותים הישראלים חזרו מרוצים. מאוד

כבר תקופה ארוכה ש״רכבי המירוץ״ הישראליים שוכבים להם מחוסרי עבודה וממתינים ליום פקודה, כשלצערנו יום זה לא נראה באופק ולנהג המירוץ הישראלי מתחיל לגרד באצבעות.

על מנת להתחרות במירוץ ״חוקי״ (כשעל המונח - ״חוקי״ אפשר לכתוב 50 עמודים לערך) נהגי המירוץ הישראליים ״נאלצים״ לספק פרנסה למלונות, טיסות, מפיקי אירוע, דוכני מזון, מסעדות, השכרת רכבים וכדומה מחוץ לגבולות המדינה כי כאן בארץ הקודש, אין מצב להפיק ולקבל אישור על מירוץ בודד ושלא נדבר על סדרה של מירוצים.
צוות פרל החליט להפסיק ולהמתין למשיח ויצא להגשים את החלום.

דני פרל, מוותיקי נהגי המירוץ בארץ העמיס את הרייזר 900 שלו על מעבורת בנמל חיפה כשהיעד הסופי - ראלי יוון 2015.

ראלי יוון הינו מירוץ רכבי שטח מסוג ראלי רייד המקבץ אליו צוותים מבולגריה, יוון, איטליה, טורקיה וישראל כשהפעם יצאו למירוץ זה לא פחות מ 6 צוותים ישראליים: צוות גתוס-כל גדר, צוות חולון-מוטורס, צוות א.ד מוצרי תעבורה "השטח של גי@", צוות אייזנשטיין וצוות דיאדורה.

הראלי השתרע על פני כ 470 ק״מ של קטעי מירוץ תחרותיים ועוד כ 380 ק״מ קטעי קישור באיזור ההררי והמיוער של צפון יוון.

צוות פרל כלל את הנהג דני פרל, הנווט איתי מולדבסקי, מנהל הצוות עומר פרל וצוות הסיוע טל ויינברג ויוסי סימה שהמריאו לסלוניקי והחלו במסע אל עבר נקודת הזינוק של הראלי.

היום הראשון של הראלי התחיל בעיר גראווינה שלבשה בגדי חג וקיבלה בברכה את משתתפי הראלי, הבדיקות הטכניות לכלים בוצעו ברחבת העירייה כשלאחריהם נכנסו המתחרים לתדריך בטיחות לקראת המירוץ ובשעה 15:00 על פי הלו״ז וללא עיכובים הוזנקו הרכבים אחד אחרי השני.

הצוות הוזנק מהמקום ה-31 מתוך 32 כשבמהלך היום עבר הצוות כ-100 ק״מ של קטעים תחרותיים ועוד כ-80 ק״מ של קטעי קישור כשיעדם הסופי ליום זה היה רחבת החניה באצטדיון העירוני של העיר פלורינה שהפכה בין רגע לרחבת הסרוויס (טיפולים) של משתתפי הראלי.

בסוף כל יום מירוץ ״קופצים״ על רכבי המירוץ מכונאים ואנשי סיוע שדואגים להכין את הרכב ליום המחר, צוות פרל שיצא לראלי ללא מכונאי צמוד החל באופן עצמאי להכין את הכלי כשלפתע פנה אליהם הצוות הבולגרי ניקולאי ותיאודור שרוכבים על רייזר 1000 בעל 140 כ״ס (רק לצורך השוואה הרייזר של דני מספק 88 כ״ס) והזמינו אותם לרחבת הטיפולים שלהם ובלי לומר מילה ״קפצו״ על הרייזר של הצוות 2 מכונאים וניקולאי בעצמו והחלו לגרז, לחזק ברגים ולהחליף שמנים. את היום הראשון סיים צוות פרל במקום השלישי בקטגוריה ו 14 כללי

היום השני החל כשהצוות ידע שהיום יש לפניו כ-240 ק״מ של קטעים תחרותיים ועוד כ 140 ק״מ של קטעי קישור - יום קשה. המשימה העיקרית היתה לשמור על הקצב ועל הכלי.

איתי ודני הוזנקו מהמקום ה-14 וחלפו על פני שבילים הררים מפותלים ובתוך שבילי יערות צרים וחשוכים כשמימין ושמאל תהומות עמוקים. בסוף היום צוות הסיוע טל, יוסי ועומר המתינו ברחבת הטיפולים לצד המכונאים הבולגרים וכשהגיעו דני ואיתי שלחו אותם למלון לנוח והחלו לעבוד על הכלי... החלפת שמנים, החלפת רצועה, חיזוקי ברגים, החלפת צמיגים ושטיפה כללית... את היום השני סיים צוות פרל במקום השלישי בקטגוריה ו-12 כללי.

היום השלישי כלל כ-130 ק״מ של קטעים תחרותיים וכ-140 ק״מ קטעי קישור, דני ואיתי הבינו שהאסטרטגיה של שמירה על קצב ועל הכלי פעלה טוב בימים הקודמים וכך החליטו להמשיך... במהלך הקטע התחרותי הראשון במרחק קצר מנקודת הסיום החליטה ״טיכה״, אלת המזל היוונית להרוס את החגיגה וכשל טכני בכלי גרם לצוות ״לזחול״ בהילוך LOW אל עבר נקודת הסיום של הקטע...

טל ויוסי, בסיועו של חנן המכונאי של צוות א.ד תעבורה ביצעו תיקון שטח שכלל ניתוח לב פתוח בעזרת פחית קולה במטרה שהכלי יצליח לצאת לקטע האחרון של הראלי באורך של כ 5 ק״מ וכך יצבור הצוות ניקוד ולא יפרוש מהמירוץ...וכך היה. את היום השלישי סיים צוות פרל במקום ה 3 בקטגוריה ו 21 כללי.

טקס הפודיום התקיים במרכז העיר פלורינה וכלל הענקת גביעים ושמפניות, כשבערב התקיימה מסיבת פרידה שכללה ארוחת ערב חגיגית לכל משתתפי הראלי כשבמהלך הערב קיבל הצוות מדליית כבוד על היותו הצוות עם הנהג הוותיק ביותר בראלי. לאחר החוויה המטורפת השאלה הנשאלת היא - מתי שוב ולאן?

באירופה הקרירה כבר קיימים תאריכים למירוצים עד השנה הבאה וצריך רק לבחור. ראלי אלבניה, ראלי ברסלאו פולין, ראלי ברסלאו בלקן, באחה בולגריה, ראלי טרנס-אנטוליה והרשימה עוד ארוכה.

צוות פרל ביקש להודות לנותני החסות שסייעו לו לפני, תוך כדי ולאחר הראלי, ד.ל.ב מוטוספורט, מובילי רותם ופולריס ניצני עוז.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:37-24.