טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
MXGP: איטליה לאיטלקים


   18-06-2015, איתי דור   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

סבב ה-MXGP הגיע לחצי העונה, מה שנותן לנו את האפשרות להסתכל על הדרך עד עכשיו עם מבט לעתיד

MXGP ITALY RD 9 2015

הסבב התשיעי של ליגת ה-MXGP חזר לעוד סבב באיטליה והתארח שוב במסלול הביתי של אלוף העולם קירולי. חצי עונה כבר מאחורינו והאינטנסיביות מראה אותותיה, רוכבים חסרים בגלל פציעות והגייטים דלילים, הפעם גם מזג האוויר לא האיר פנים.

מסלול MAGGIORA

מסלול מוטוקרס קלאסי כמו בסרטים: בתוך קרחת יער, תוואי שטח הררי, פתוח עם סיבובי קשת ונתיבים רחבים במיוחד, עליות, ירידות, רמפות גדולות, קפיצות עיוורות,קפיצות בסיבוב והרבה ישורות. כאמור בכל שעות הבוקר ירד גשם שהציף את המסלול וגרם לשכבה העליונה של החימר להיות בוצית וחלקה להחריד.

בסה"כ 15 סיבובים/ פניות

אורך המסלול 1650 מטר.
סוג אדמה: קשה
זמן הקפה בערך 2 דקות לא מייצג כשהמסלול יבש.
מרוץ יום במזג משתנה.

MX1 450

RACE1

הרבה דפיקות לב לקירולי, לצוות שלו ולקהל האיטלקי, אלוף העולם בשמונה השנים האחרונות התרסק והיה חשש כבד לשבר בידו דבר שהיה גומר לו את העונה ומנפץ את חלום שבירת שיא האליפויות של סטפן אברטס האגדי, אבל קירולי הוא באמת מכונה לא אנושית והתייצב כמו ענק על הגייט עם יד סדוקה. קלמנט דאסל (סוזוקי רוקסטאר) המדורג שלישי בטבלה שוב לא התחרה ואיבד כל סיכוי לזכייה בתואר השנה. 21 מתחרים נמצאים על הגייט, הכי מעט שהיה השנה. הזינוק צובע את כולם בצבע חום בוץ.

רומן פברה, השם החם במירוצים האחרונים (ימאהה פקטורי) נמצא בכושר שיא וזאת כבר עובדה מוגמרת. פברה כרגע מועמד רציני לזכות בתואר האליפות כשגם בבוץ הוא מוכיח שהוא טייס וסיים ראשון בפער גדול של 16 שניות.

מקס נגל מוביל הטבלה נופל ומאבד הזדמנות להגדיל את הפער מקירולי הפצוע ומסיים את המירוץ במקום ה-15. קירולי המוגבל והכואב רכב שקול וסיים במקום השביעי הכל כך מכובד מבחינתו. דיויד פיליפרטס האיטלקי נתן הצגה מרהיבה מול הקהל הביתי וסיים שני, שלישי הגיע ואן הורבן וימאהה לוקחת את שלושת המקומות הראשונים.

1. רומיין פברה ימהה פקטורי
2. דיויד פילפרטס ימהה
3. ג'רמי ואן הורביין ימהה

RACE2
למרות שהקו המרכזי בנתיב התייבש מכל המקצים עדיין היה מפתע. הגשם והבוץ הופכים את המרוץ לבלתי צפוי וקווין סטרייבוס שחזר מפציעה ורגיל לאדמה בוצית מהבית (בלגיה) מסיים ראשון. מקס נגל התאושש מהמקצה הקודם ומסיים רק שתי שניות מאחוריו. נגל מבין היטב את הפוזיציה של הרקע האדום והוא נזהר בהעדר וילפוטו, דאסל וקירולי ששבור, נגל לא לוקח סיכונים ומסתפק במקום השני. רוכב הסקוורנה קרוב לעשות היסטוריה.

פברה מנצח המקצה הראשון מתרסק והיה הרבה מאחור אך עקף באטרף וצמצם עד מקום שישי שהספיק לו להיות המנצח הכללי. פאולין גוטייר שלישי, טוד ווטרס האוסטרלי על ההסקוורנה רכב חלק ומרשים וסיים רביעי ושון סימסון חמישי.

1. קווין סטרייבוס סוזוקי רוקסטאר
2. מקס נגל הסקוורנה רד בול
3. פאולין גוטייר הונדה HRC

בסיכום שני המקצים:

1. רומיין פברה 40 נקודות
2. קווין סטרייבוס 37 נקודות
3. טוד ווטרס 36 נקודות


טבלת אליפות לאחר סבב 7

1. מקס נגל הסקוורנה רד בול 360 נק
2. אנטוניו קירולי קטמ רד בול 330 נק
3. רומיין פברה ימהה 322 נק
4. קלמנט דאסל סוזוקי 291 נק
5. גוטייר פאולין הונדה 279 נק
6. איבגני בורבישב הונדה 270 נק
7. שון סימפסון קטמ 200 נק

MX2

RACE 1
היה נראה כי להרלינגס יש יתרון בבוץ אבל להולנדי לא הלך. הרלינגס התקשה לראות בגלל בוץ שנכנס לו בין הטירופים וסיים שישי בלבד. את הניצחון לקח אלכסנדר טונקוב הרוסי לו זה ניצחון ראשון בקריירה והישג עצום לקבוצת הסקוורנה.

ג'ורדי טיקסר הצרפתי (קאווסקי) גם רכב מצוין כמו בכל המירוצים האחרונים והגיע שני 10 שניות אחרי טונקוב ואפשר לומר שטיקסר ( נמבר פלייט מס 1) סופית חזר לעצמו על אדמת אירופה והוא תופס מקום של קבע בחבורה המובילה. טים ג'אסר (הונדה) המוכשר שסבל מהרבה נפילות במירוצים הקודמים סיים שלישי.
ג'רמי סיוואר (סוזוקי) רכב חלק ויפה וללא טעויות סיים רביעי.

RACE 2
אפשר להאמין להסבר של הרלינגס בקשר לבוץ כי במקצה השני הוא חזר לנצח.
טים ג'סר רכב חזק חזק והפגין את הכישרון שלו גם על בוץ סיים שני, שנייה אחרי הרלינגס.
ג'רמי סיוואר (סוזוקי) רכב עם הרבה סטייל וסיים שלישי במקצה ושלישי בכללי

לסיכום הנקודות הכללי:
1. טים ג'סר הונדה 42 נק'
2. ג'פרי הרלינגס קטמ 40 נק'
3. ג'רמי סיוואר סוזוקי 38 נק'

טבלת האליפות לאחר הסבב השישי

1. ג'פרי הרלינגס קטמ 398 נק'
2. ולנטין גילווד ימהה 259 נק'
3. פאול ג'ואנס קטמ 259 נק'
4. אלכסנדר טונקוב הסקוורנה 256 נק'
5. טים ג'סר הונדה 251 נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 19:40-24.