טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ריד מיי ליפס: צ'אד ריד בדרך להגיד שלום


   24-06-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

אחד מהרוכבים ששייכים לדור הזהב הבין בתקופה האחרונה שהוא צריך להתמקד בחלק הניהולי והכלכלי וכי שלב המירוצים, עם כל השינויים בחייו, מתחיל להיגמר. טל דשא עם הסיפור המלא

אין זה סוד ששלוש השנים האחרונות לא הלכו לפי התכניות של הרוכב האוסטרלי המעוטר, צ'אד ריד. הרבה פציעות, גיל מבוגר יחסית ועוד כמה פונקציות.

ריד נולד בשנת 1982 ב-15/3 באוסטרליה וגדל בעיירה צ'סנוק. בשנת 1997 זכה ריד באליפות המוטוקרוס של אוסטרליה ליגיונרים (ילדים/נערים). בשנים 1999-2000 זכה ריד בשני אליפויות סופרקרוס אוסטרליות ומשם החליט לעבור לארצות הברית, כאשר בשנת 2002 הוא לוקח את אליפות הסופרקרוס לייטס מזרח.

שנת 2003 גם כן היתה טובה בשבילו כאשר הוא לוקח את אליפות ה-U.S OPEN ואת אליפות הסופרקרוס העולמית. בשביל לקצר את התהליך נאמר שבין השנים 2004 ועד 2009 לקח ריד לא פחות מ-9 אליפויות כאלו ואחרות, חלקן במוטוקרוס/ סופרקרוס האמריקאי, חלקן באוסטרלי (לא להאמין שלקח ב-2009 גם את אליפות המוטוקרוס וגם את אליפות הסופרקרוס האוסטרלית) וחלקן אפילו בסופרמוטו ב-X GAMES.

הרוכב המוכשר הזה גבר מבוגר ביחס לרוכבי מוטוקרוס, בן 32, זקן השבט נכון להיום ואין ספק שהגיע זמנו של ריד לתלות את הכפפה מכיוון שחוץ מניצחון אחד במהלך עונת הסופרקרוס, אין לריד הישגים כלשהם מעונת 2015, וחבל.

לפני כמה שנים החליט ריד שהוא לא רוכב יותר עבור יצרנים ופתח קבוצה משלו עם אופנועי הונדה. לפני כשנה וחצי עבר ריד לאופנועי קאוואסאקי אך כמו שהוא הגדיר זאת , הם לקחו אופנוע רגיל ומשם בנו אותו, כאשר יש לריד צוות של מכונאים וטכנאים מדהים אשר מורכב מהרבה שנים של ניסיון, יכולת, וכמובן משכורת. למה משכורת אתם שואלים? כסף זו הסיבה העיקרית בגללה סגר ריד את TWOTWO MOTORSPORTS שבבעלותו. ריד מחזיק גם עוד רוכב מנוסה וטוב, ג'וש גרנט, אשר רוכב עבורו וגם גרנט היה פצוע לא מעט בשנה האחרונה ולמעשה הפסיד לא מעט מרוצים בעונת המוטוקרוס הנוכחית.

קבוצתו של ריד טוענת שהם לא מצליחים לסגור חוזה ספונסר ראשי איכותי וטוב ולכן הם סוגרים את העסק, אך אנו יודעים שזו לא כל האמת. האמת לאמיתה היא קשה, ריד כבר מבוגר, אכול פציעות, כאבים, וגם אבא מסור ביותר ואין מה לעשות, כאשר יש לך כל כך הרבה משקעים, הראש והיכולת כבר לא שם. חבל לנו על צ'אד ריד, דמות שנויה במחלוקת אשר גם לקחה אליפויות מצד אחד וגם הרגיזה לא מעט אנשים עם התנהגות בוטה ואלימה בצורה מסוימת, דוגמת הבעיטה של ריד בטרי כנארד לפני כחצי שנה פחות או יותר.

רבים טענו שאי אפשר גם לנהל קבוצת מרוצים ברמה הגבוהה ביותר וגם להתחרות באותה הקבוצה כאשר המכשול האמיתי לפי ריד הוא לא בעיות ניהול הקבוצה והתחרות במרוצים, אלא עצם העובדה שבתור רוכב אתה צריך מנהל קבוצה ומכונאי ראשי שאומרים לך מה לעשות, איך לעשות, ומה יותר נכון גם מבחינת הסט-אפ של האופנוע וגם מבחינת אסטרטגית המרוצים.

אין ספק שהעסק הזה לא הולך, לא בימינו אלו, כאשר צריך לעשות הרבה יחסי ציבור, להביא ספונסרים וגם להתאמן ולהתחרות, הכל הרבה יותר יקר היום ולכן דעתי היא שעצם פתיחת הקבוצה הזו קיצרה לריד את הקריירה לפחות בשנה שנתיים. כל רוכב שמסוגל לנצח מרוץ סופרקרוס הוא רוכב שיכול להתחרות בכבוד, אך הלחץ שמופעל על ריד הוא גדול מדי.

ריד וסטיוארט הם אחרוני הרוכבים מדור הזהב של הספורט, אותו דור שזכה להתחרות עם ריקי קרמייקל שזכה גם הוא להתחרות מול ג'רמי מקגראת', דור של רוכבים קשוחים ביותר אשר הגדירו מחדש את היכולות, ההתמדה, ובעיקר אורח החיים של רוכבים מקצועיים מודרניים.

קרמייקל לקח את עניין האימונים חמישה צעדים קדימה, סטיוארט לקח את סטייל הרכיבה והמהירות האבסולוטית שלב אחד קדימה וריד? הוא עמד בקצב של שניהם, ניצח את שניהם וגם לקח את הספורט רמה אחת קדימה כאשר פתח את הסכר עם עזרה לרוכבים שלא מצליחים לגייס מספיק כסף בכדי להתחרות, אותם רוכבים אשר מביאים איתם כישרון ומדי פעם אחד מהם צץ לו ופורץ קדימה, וזו תרומה מאוד חשובה לספורט המוטורי.

ריד עצמו טוען שיכול להיות שישוב להתחרות על אופנוע עם תמיכת מפעל בקרוב, אך לא היינו בונים על זה וגם אם כן, זה יהיה רק לכמה מרוצים, שכן ריד האוסטרלי המחוספס , הקשוח, העקשן והמוכשר כבר לא יזכה בעוד אליפות מוטוקרוס, אולי בנצחון אחד או פודיום אך לרוכב ברמתו של ריד זה פשוט לא מספיק.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 02:50-24.