טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
גשם גשם בוא: סיכום הפורמולה 1


   07-07-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הגשם, המנצחים וכמות הפורשים האסטרונומית. סבב סילברסטון ממבט אחר

לואיס המילטון הוא כוכב הבית בסבב האנגלי שנערך בסילברסטון וכל דבר חוץ מנצחון לא היה מספק אותו, את הקבוצה שלו ובעיקר את האוהדים הרבים שלו ששילמו ממיטב כספם וקיבלו תמורה מלאה לאגרה.

נתחיל מההתחלה. באנגליה, כמו שכולנו יודעים, יורד הרבה גשם. סליחה לא הרבה, המון גשם וכמובן שגשם היה חלק מהסיפור במרוץ הזה אך לא בצורה קונבנציונלית, אך כאן אנו מגיעים לסוף, אז יאללה מתחילים.

את סוף השבוע פתח ניקו רוזברג, בן קבוצתו של לואיס, בצורה מעולה עם זמנים מעולים כמו גם נהגה של פרארי קימי רייקונן, שהיה נראה טוב באימונים, פחות בקרב. לואיס עצמו, כמו גם סבסטיאן פטל, התקשה במקצת אך עדיין הצליח לקבוע את הזמן הטוב ביותר במקצה הדרוג ולכן זינק מעמדת הפול פוזישן.

הרמזורים נכבים והמרוץ יוצא לדרך, רק שגם לואיס וגם רוזברג לא מצליחים לזנק כמו שצריך עם בעיה מוזרה שנראתה כאילו המנוע לא נותן טורים, בעיה שנפתרה שנייה אחת מאוחר מדי אחרי שצמד מכוניות הוויליאמס שנהוגות על ידי פליפה מאסה וואלטרי בוטאס לקחו את ההובלה כאשר מאסה מוביל את הטור.

המסלול עדיין יבש ואיזה מלחמות מתחוללות על המסלול, המילטון נוהג בצורה אגרסיבית, רוזברג מחפש איך להתקדם וואלטרי בוטאס רוצה לעקוף את מאסה, שמאט אותו, אך לא מקבל אישור מהקבוצה. על הדרך גם קיבלנו בפתיחה התנגשות בין שתי מכוניות הלוטוס של רומאן גרוז'אן ושל פסטור מלדונדו שגם לקחו איתם את ג'נסון באטון שבתורו פגע בפרננדו אלונסו, רק אלונסו הצליח לחזור לפיטס, להחליף כנף קידמית וגם לחזור למרוץ, איזו פתיחה משוגעת שהכניסה לנו את מכונית הבטיחות.

כל כך הרבה קרה במרוץ הזה שבאמת קשה לעקוב אחרי כל ההתרחשויות מכל הכיוונים אך העיקר הוא שקבוצת ויליאמס נראית מעולה וכמי שיכולה להתמודד מול מרצדס עד שמגיע הגשם אך לא רק. המילטון החליט להיכנס לפני שאר המובילים לפיטס בהקפה ה-19, מה שהיה נראה כצעד תמוהה מקבוצתו, התברר כנכון מכיוון שהוא יצא מהפיטס עם צמיגים חדשים אחרי עצירה מעולה ושרף את המסלול עם הקפה סופר מהירה כך שעד שמאסה ורוזברג נכנסו לפיטס המילטון כבר לקח את ההובלה, לא פחות ממדהים.

היציאה מהפיטס של מאסה ורוזברג היתה סוג של טמטום, כאשר מאסה לא מוותר לרוזברג בתוך רחבת הטיפולים ונדחף לפניו ביציאה, כך שהוא לא מפסיד את המקום לרוזברג, כאלו קרבות אנו אוהבים לראות. הקפה אחרי מאסה גם נכנס לפיטס ויוצא בצורה שנויה במחלוקת ממש לפני האף של רוזברג, מנסה לעקוף את מאסה אך מסתפק במקום השלישי כאשר רוזברג מאחוריו ויודע שהוא צריך לעשות משהו.

קיבלנו כאן מרוץ מדהים, אך ברגע שהגיע הגשם כל הקלפים נטרפו. איך שהתחיל לטפטף רוזברג נכנס ל"זון" שלו ומתחיל לעקוף כל מה שזז לאחר ששלט מכונית הבטיחות הוירטואלית (כן כן, וירטואלית) ירד והגשם הגיע. למה מכונית בטיחות וירטואלית? מכיוון שמקס ורשטאפן הסתחרר לו. עוד אחד שיוצא מהמרוץ לאחר שגם בן קבוצתו קרלוס סיינז ג'וניור פרש עם תקלה, הרבה פרישות היום.

איך שהגשם התחיל רוזברג התחיל לעקוף ונראה בברור כי מרצדס גם עם המילטון כיוונו את המכונית שלהם בצורה הטובה ביותר וצמד הוויליאמס מוצאים עצמם נדחקים אחורה. מי שעוד עף על התנאים הקשים הוא סבסטיאן פטל אשר בסופו של יום מסיים את המרוץ הזה במקום השלישי והמדהים לאחר שאף אחד לא חשב, תיאר, או האמין שפטל יוכל לקחת כאן והיום פודיום.

אין לתאר את יכולת הנהיגה, האגרסיביות , הכישרון וההתמדה של פטל שנראה שנהנה מאוד אצל האדומים בניגוד למה שראינו בקבוצת רד בול. הבחירה בין צמיג סליקס לצמיג חצי גשם חצי יבש (אינטר) היא בחירה קריטית כאשר כל הזמן מדוחים לנהגים מה הולך על המסלול, איפה למה וכמה אמור לרדת גשם.

הטפטוף ההתחלתי נהפך מהר מאוד לגשם רציני, שנגמר גם מהר מאוד ואז חזר והתחזק ולואיס בפעם השניה עושה מהלך מבריק ומחליף לצמיג חצי חצי בהקפה ה-43 , מהלך שהיה נראה מוקדם מדי אך הביא ללואיס את הנצחון כאשר רוזברג מסיים שנים ופטל מסיים שלישי. לואיס לאחר המרוץ אמר בעצמו שזו פעם ראשונה שהוא זוכר בקריירה שלו שהוא עשה בחירת צמיגים מושלמת שגם תוזמנה בשלמות עם הקבוצה והוא צודק במאה אחוז, בחירה מעולה, סבלנות, אגרסיביות והרבה שכל יש שם בקבוצת מרצדס.

מי שעוד צריך לצאת מרוצה מהמרוץ זה פרננדו אלונסו. מרוב פרישות ועם נהיגה חכמה, אלונסו מסיים את המרוץ במקום ה-10 ובתוך הנקודות, הישג משמעותי עבור קבוצת מקלארן ולמרות שזה לא אומר שהם נהיו יותר תחרותיים זה מראה שהם לאט לאט משתפרים.

הרי כולם יודעים שתנאי גשם אלו התנאים הכי קשים , ובמיוחד שלא כל המסלול רטוב והמכונית עמדה במשימה בגבורה, מגיע להם פרגון על התוצאות. מי שלא צריך לפרגן להם זו קבוצת רד-בול שנראית מיואשת ואם בעונת 2014 עוד ראינו את ריקארדו נלחם וגם מנצח, העונה הוא התרסקו לחתיכות ואפשר להבין אותם על הרצון לסיים את החוזה עם יצרנית המנועים רנו, אך האשמה היא גם עליהם מכיוון שמנוע זה רק מכלול אחד וחבל שריקארדו לא מקבל הזדמנות אמיתית להילחם על כתר האליפות.

תוצאות:
1. לואיס המילטון
2. ניקו רוזברג
3. סבסטיאן פטל
4. פליפה מאסה
5. ואלטרי בוטאס
6. דניל קויאט
7. ניקו הולקנברג
8. קימי רייקונן
9. סרחיו פרז
10. פרננדו אלונסו

אליפות לאחר 9 סבבים:
1. לואיס המילטון- (מרצדס ) 194נק'
2. ניקו רוזברג- (מרצדס) 177נק'
3. סבסטיאן פטל- (פרארי) 135נק'
4. ואלטרי בוטאס- (וויליאמס) 77נק'
5. קימי רייקונן- (פרארי) 76נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 03:05-24.