טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מוכנים? הצטרפו ל-"Bike Talk Summer Party"


   14-07-2015, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הקיץ נפתח עם אירוע שנערך בחסות הרשויות. מכאן יגיע השינוי?

אירוע מוטורי מעניין מאוד צפוי להתרחש ביום חמישי הקרוב, אשר הפעם נעשה בשיתוף הרשויות, שלאט לאט מבינות את הפוטנציאל של התחום והרצון להפוך אותו למקצועי וחוקי. האירוע נערך בשיתוף עיריית תל אביב יפו, הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, משרד התחבורה, משטרת התנועה הארצית.

כחלק מהניסיון הזה, הוקמה קבוצת הרוכבים הישראלים ("Israel Bikers"), שהתחילה כקבוצת אופנועים בפייסבוק לפני כשנתיים. עם הזמן גדלה הקבוצה וגיבשה חזון וכיום היא נותנת מענה לצורך במודעות ושיפור של אלפי רוכבים בישראל, בדגש על רכיבה מודעת, טכנית וממוגנת, הכוללת למידה ואימון תמידי לשיפור הרכיבה היומיומית, לכל סוגי הדוגלגלי הממונעים (כגון: הארלי דיווידסון וקאסטומים, קטנועים, ספורטיביים, דו"ש, טורינג, שטח ועוד..).

הקבוצה מונה היום מעל ל-5,500 רוכבים בפייסבוק וקיימת גם במדיות נוספות ופועלת במספר מישורים להגשמת החזון, ביניהם ימי מסלול המהווים אטרקציה ופלטפורמה לימודית, טיולי רכיבה מיוחדים ומודרכים ועוד. המפגש יעסוק בריבוי תאונות בקרב רוכבי הדו-גלגלי.

המארגנים סיפרו כי האירוע יתקיים כיוון ש"בכל פעם שמתרחש אסון בקהילה הקטנה שלנו, קמות להן קבוצות חדשות ואנשים חדשים שרוצים לעשות ולתרום מהאנרגיות שלהם לאיזשהו תחום בעולם הזה שבו יוכלו לשפר, לשנות ולהשפיע לטובה. כל זה נעשה כמעט בלי הכוונה, לרוב ללא ידע וללא סדר בכל אחד מהשלבים, מהחשיבה ועד לביצוע. שלא באשמת הרוכבים, הם מתמקדים לפעמים בנושאים או באנשים הלא נכונים, נוטים לזרוק האשמות לכל עבר, לרוב מבלי לראות את התמונה הגדולה.

"הסיבה העיקרית לכך היא שלרוב, המידע לו הם זקוקים אינו נגיש, או שלא יודעים למי לפנות, והשיח שנוצר בנושא נשאר בצ'אטים, פורומים, פוסטים בפייסבוק ואינו מגיע לכל מי שצריך. יתרה מכך, רבות קורה שמסקנות שיח זה אינן נכונות, לא מגובשות או לא מובנות לכולם, מפאת חוסר ידע מקצועי ומהימן. ננצל את כל הידע והאנרגיות שיצברו יושקעו וינוצלו לטובת שיפור הרוכבים ברמה האישית, ויתנו לרוכבים את הכלים בדרך להבנת מהות הדו גלגלי"

במהלך הערב תתקיים מכירה פומבית מיוחדת, כשההכנסות ייתרמו במלואם לעמותת "זכרון מנחם" לילדים חולי סרטן. עלות ההשתתפות היא 100 ש"ח לאדם. המארגנים טוענים כי כל ההפקה היא בהתנדבות מלאה וממומנת מתרומות.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 04:25-24.