טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
"אין להטיל מע"מ על רכב דו-גלגלי, במיוחד לאור העבודות של הרכבת הקלה"


   14-07-2015, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

איגוד יבואני הרכב הדו-גלגלי דורש שלא להחיל את הרפורמה המתוכננת: "יאפשר לפתור את בעיית הפקקים"

לקראת דיון שמתקיים בוועדת הכספים בעניין תקנות מס ערך מוסף, גיבשה טלי דרורי-ברנר, יו"ר איגוד יבואני הרכב הדו גלגלי באיגוד לשכות המסחר, נייר עמדת האיגוד בבקשה לסגת מהתיקון המוצע בתקנת מס ערך מוסף, אשר מכלילה בתשלום המע"מ גם רכבים דו-גלגליים.

נכון להיום, לא מוטל מע"מ על רכישת רכבים דו גלגליים השייכים לקטגוריה L2, המכילה כ-40% מכלי הרכב הדו גלגליים שנמכרים בישראל וכוללת מנעד של כלים, רובם ככולם משתייכים לקבוצת הקטנועים הבינוניים בנפחים שבין 200 ל-300 סמ"ק.

לאחרונה העביר משרד האוצר לדיון בוועדת הכספים תיקון לתקנות מס ערך מוסף, המבקשות להכניס תחת ההגדרה "רכב פרטי" החייב בתשלום מע"מ, גם רכבים דו גלגליים מקטגוריה L2, וזאת בשל העובדה כי גם רכבים אלו משמשים לנסיעה פרטית.

לדברי דרורי-ברנר, "מבנה הקטנוע, גודלו הפיזי והספק המנוע מכתיבים שימוש עירוני ברובו. המשמעות היא כי רכישות של כלים מקטגוריה זו שנעשות על ידי עוסקים (חברות או עצמאים) מובילות לשימוש עסקי רובו ככולו, בשעות העבודה, ובתוככי הערים.

חלק גדול מכלל הרוכשים עושים שימוש ברכב וזאת בנוסף לקטנוע, בשעות הערב, בסופי שבוע, לצורכי קניות, נסיעות פרטיות עם המשפחה וכן הלאה, ומייחדים את הנסיעות על הקטנוע האמור לנסיעות שמשרתות רובן ככולן את צורכי העסק."

דרורי-ברנר הוסיפה כי בימים אלה כאשר ברחבי גוש דן נערכים לעבודות הרכבת הקלה ולקשיים הרבים שינבעו מכך, "קשה שלא לתמוה מדוע לא יירשם עידוד ממשלתי לפתרון אפשרי לבעיית הגודש והפקקים, לא כל שכן על הרעה צפויה בנושא המע"מ."

צילום: יוסי גוזלןתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 03:41-24.