טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מוטו GP: נקמה מגישים קרה


   14-07-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הסבב האחרון לפני פגרת הקיץ היה רווי אמוציות. אנחנו כבר מתגעגעים

שניה לפני חופשת הקיץ, נפגשו מתחרי אליפות ה-MOTGP בגרמניה לסבב של העונה שנערך במסלול זאקסנרינג הידוע.

לפני שנדבר על המרוץ עצמו, צריך לתת קצת רקע כיוון שהמרוץ הושפע מהסבב הקודם שנערך לפני כשבועיים באסן, הולנד. מקרה שהיה כך היה: ולנטינו רוסי ידוע בתור רוכב אגרסיבי עד מאוד, כך גם מארקז ומה שקרה הוא שבמהלך כל המרוץ שנערך באסן נלחמו רוסי ומארקז אחד עם השני, פעם האחד מוביל, פעם האחר אך שניהם היו שקולים מאוד מבחינת היכולת שלהם.

רוסי, כמו רוסי, עשה למארקז תרגיל שגרם לו להיכנס במארקז. מדובר בתרגיל חוקי לחלוטין מכיוון שגם מארקז ידוע כאחד שנכנס ברוכבים אחרים (זוכרים את הכניסה של מארקז בלורנזו?). מארקז חגג על הפודיום, אך בתוכו כעס על ולנטינו, שעד לא מזמן היה נראה כסוג של חבר שלו, אך לא עוד.

עצם העניין הוא שמארקז כועס זה מארקז דומיננטי, אגרסיבי, וחסר פשרות. אה כן ובסופו של דבר, לאחר המגע בין מארקז לרוסי, האיטלקי ניצח לאחר שיצא אל מוץ לגבולות המסלול, ניצחון קשוח מאוד של רוסי. מאז מארקז עצבני, וזה דבר טוב לנו הצופים.

בסוף השבוע האחרון, מארקז הגיע ולקח כל ניצחון קטן שהיה, מהזמנים הכי טובים לאורך כל האימונים ועד לעמדת הפול פוזישן המדהימה שלו עם הפרש של שניה, פחות או יותר, בינו לבין המקום השני על הגריד, הצפייה בילד הפלא הזה פשוט מעוררת התפעלות.

גם להונדה היה חלק בפול פוזישן הזה ולמרות שלעולם לא נדע מה הם שינו באופנוע, גם בן קבוצתו של מארקז, דני פדרוסה היה מהיר כברק בסוף שבוע הזה, לכן ברור שהם עשו משהו ובואו נקווה שהמשהו הזה יחזיר אותם באופן קבוע אל הפודיום.

מארקז זינק מעולה, אך לורנזו היה טוב ממנו בזינוק ולקח את ההובלה במרוץ למשך כמה הקפות עד שלמארקז נמאס והוא החליט לעקוף ולהוביל את המרוץ.

מכאן והלאה, אף אחד כבר לא יתקרב למארקז, שמנצח את המירוץ השני שלו העונה תוך כדי שליטה מוחלטת לאורך כל הסוף שבוע, לא פחות ממדהים. לורנזו עצמו לא הצליח לסיים את המרוץ לפני רוסי, וזה מה שהוא היה צריך לעשות בכדי לסגור פער של עשר נקודות על רוסי, אך במקום זאת לורנזו יצא מובס כאשר רוסי היה מהיר ממנו ונלחם לאורך כל הדרך עם בן קבוצתו של מארקז, דני פדרוסה, שלאט לאט חוזר לעצמו.

צילום: www.motogp.com

רוסי הבין שההונדה של פדרוסה טובה יותר מהימאהה שלו והחליט לקחת צעד אחורה בכדי שלא להתרסק ואז לאבד את כל היתרון שלו על לורנזו. לורנזו מצידו ישב והשקיף על רוסי ופדרוסה בלי יכולת להתקרב אליהם ולנצל את הקרב ביניהם.

הסיפור של לורנזו כבר בסבב הקודם הוא סיפור מוכר וידוע מכיוונו של לורנזו בשנתיים האחרונות. כשלורנזו מתחבר לאופנוע, אף אחד לא יכול עליו, ביום טוב, לורנזו הוא הרוכב המהיר ביותר על כדור הארץ, הבעיה שלו מתחילה כאשר דברים לא מסתדרים לו כמו שצריך ואנו רואים אותו נופל קורבן לעצמו בכל פעם מחדש.

אם הוא רוצה לקחת אליפות, אז כדאי שיתעורר ויתחיל להיות יותר עקבי. בן קבוצתו של לורנזו, ולנטינו רוסי הוא היריב היחידי של לורנזו העונה ורוסי מראה לנו איך בונים עונה עקבית. כמות הפודיומים שיש לרוסי העונה מרשימה עד מאוד והוא תמיד שם קרוב לניצחון ודואג גם ביום רע להיות על הפודיום.

צריך גם להזכיר כי לרוסי ישנם כבר שלושה ניצחונות, לעומת הארבעה של לורנזו העונה, אך בעקבות התוצאות העקביות של רוסי לעומת לורנזו, רוסי זוכה להגדיל את הפער מול לורנזו ל-13 נקודות משמעותיות. צריך לזכור שרוסי הוביל על לורנזו רק בנקודה אחת לפני המרוץ הקודם שנערך באסן.

כנראה שלורנזו יתאושש עד סיום חופשת הקיץ, כי לורנזו תמיד מתאושש אחרי תקופה לא טובה, אבל ככה לא לוקחים אליפות עולם. ואם כן, זה יהיה רק בעקבות חולשה כלשהי של רוסי ולא מכיוון שלורנזו הוא הרוכב הטוב באליפות היום, כן נזכיר שמדובר בפעמיים אלוף עולם.

האליפות יוצאת עכשיו לחופשת קיץ של חודש מינוס שלושה ימים, תקופה ארוכה של געגוע שאחריה יתחיל החצי השני האמיתי של העונה ושם אנו נזכה לראות מי ישמור על הפורמה הטובה שלו, מי יאבד קצת מהיכולת, ומי יתנדף ממרדף האליפות. תחושת הבטן אומרת שמארקז הולך לחתוך הרבה מהיתרון של רוסי בתשעת המרוצים שנותרו עד לסוף העונה לכן רוסי צריך לשמוח עד מאוד שיש לו יתרון של 65 נק' על מארקז. אז תחזיקו חזק, אחרי חופשת הקיץ הטירוף האמיתי מתחיל ואם רוסי בסוף יקח את האליפות העשירית שלו, סימן שהוא באמת הגדול בכל הזמנים.

תוצאות סבב מס' 9:
1. מארק מארקז
2. דני פדרוסה
3. ולנטינו רוסי
4. חורחה לורנזו
5. אנדראה יאנונה
6. בראדלי סמית'
7. כאל קראצ'לו
8. פול אספארגארו
9. דנילו פטרוצ'י
10. אלי'ש אספארגארו

אליפות לאחר 9 סבבים:
1. ולנטינו רוסי- (ימאהה) 179 נק'
2. חורחה לורנזו- (ימאהה) 166 נק'
3. אנדראה יאנונה- (דוקאטי) 118 נק'
4. מארק מארקז- ( הונדה) 114 נק'
5. אנדראה דוביציוזו- (דוקאטי) 87 נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 04:36-24.