טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ריאן וילופוטו: סופה של האגדה


   16-07-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

ריאן וילופוטו מחליט לתלות את הקסדה ולצאת לדרך חדשה

אין ספק שמאז הימים הגדולים של ריקי קרמייקל, ג'רמי מקראת' ובוב האנה לא היה לנו רוכב כמו ריאן וילופוטו, שפרש צל ענק על כל שאר המתמודדים באליפויות המוטוקרוס והסופרקרוס האמריקאיות.

התכנית של וילופוטו היתה מאוד ברורה כבר מההתחלה. הוא תכנן לפרוש בסוף עונת 2015, התכנית הזו השתבשה וכעת נאלץ וילופוטו לפרוש עוד לפני סוף העונה בעקבות פציעה מאוד חמורה שספג במרוץ ה-MXGP העולמי שנערך באפריל באיטליה.

מספר האליפויות של וילופוטו עומד על תשע כאשר רק בסופרקרוס יש לו לא פחות מארבעה אליפויות רצופות, מספר שמשווה את עצמו לג'רמי מקגראת' האגדי ומראה לנו עד כמה וילופוטו הוא רוכב מיוחד. בעקבות ניתוח בברכיים שוילופוטו עבר, החליט רוכב קאוואסאקי לוותר על מרוצים אך קאוואסאקי לא רצתה לשחרר אותו ולכן וילופוטו עשה עיסקה עם קאוואסאקי יפן, שהוא יתחרה באליפות ה-MXGP בעונת 2015.

בכל ארבעת הסבבים בהם התחרה וילופוטו הוא הרשים, נכון שהוא לא "כיסח" את שאר המתמודדים באליפות אך מצד שני הוא גם חדש בסצנת האליפות הבין לאומית והיה צריך להתרגל לאליפות, לסגנון רכיבה שונה ולאופי תחרות שונה לחלוטין ממה שהיה רגיל אליו, אך בכל זאת הצליח וילופוטו לקחת נצחון ואפילו לזכות בנצחון כללי אחד באחד מהמרוצים אז אי אפשר לומר שהמעבר שלו היה כישלון.

האמת היא שאי אפשר לקחת את כל ההשגים של וילופוטו ולשפוט איזה רוכב הכי טוב ומי פחות טוב, וילופוטו הוא אחד מהגדולים שהיו ושיהיו וזהו סופו של עידן במוטוקרוס האמריקאי כאשר יורש כבר יש, ריאן דאנג'י שמו, והוא דואג להיכנס לנעליים של וילופוטו בתפקיד הרוכב הדומיננטי באליפות.

וילופוטו ישאר לצד המסלולים כפרזנטור של קאוואסאקי, עד סוף העונה הוא יעשה זאת באליפות ה-MXGP ומעונה הבאה נראה אותו יותר ויותר במסלולי הסופרקרוס/ מוטוקרוס האמריקאים ובטוח שיכנס לתחום בצורה כזו או אחרת כמו כל הרוכבים הגדולים בהיסטוריה של המוטוקרוס האמריקאי.

וילופוטו עצמו נפרד כשכתב: "כמו שרבים מכם כבר יודעים, עברתי התרסקות קשה מאוד באפריל בסבב האיטלקי אשר השאירה אותי עם כמה וכמה שברים בעצם הזנב ביחד עם נזק ברקמות. המחשבה הראשונה שלי היתה שאוכל לחזור ולרכב בעוד כמה שבועות אם רק אוכל לתת לעצמי לנוח ולחלים כמו שצריך. מחשבה זו הוכחה כלא נכונה.

"צילומי רנטגן שנערכו מאוחר יותר הראו שכמה דיסקיות בגבי התחתון נדחסו בצורה חמורה. אני עדיין סובל מחוסר נוחות והבנתי שגם אם אתחיל את תוכנית האימונים שלי עכשיו, וגם אם יאשרו לי להתחרות, אני לא אוכל לחזור ולהתחרות ברמה הגבוהה בה הייתי".תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 02:30-24.