טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
פורמולה 1: פטל חגג, המילטון ממשיך להוביל


   28-07-2015, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

מירוץ מלא בתקלות ועונשים הביא בסופו של דבר את הגרמני אל המקום הראשון בפודיום

כאוס. זו המילה שצריכה להגדיר את המרוץ שנערך ביום ראשון בהונגריה במסלול הונגאורינג.

המסלול הזה נחשב למסלול שאין בו יותר מדי עקיפות או דרמות, אך השנה קיבלנו מירוץ שכולו מהשנייה הראשונה ועד האחרונה בלאגן.

המילטון היה ראשון על הגריד, רוזברג שני, אך שני המרצדסים מזנקים גרוע מאוד בדיוק כמו במירוץ שנערך בסילברסטון, ניגוד מוחלט לזינוק של פטל וקימי רייקונן שזינקו מהמקום השלישי והרביעי כמו קליע ועקפו את צמד המרצדסים בלי בעיה.

ארבע פניות מתחילת המרוץ והמילטון טועה תחת הלחץ ויוצא אל מחוץ לגבולות המסלול. למזלו, הוא מצליח לחזור בלי להיתקע אך רק למקום העשירי מאחורי פליפה מאסה. כעת המילטון חייב לשלוף שפן אסטרטגי חדש. חשבתם שהמילטון אכל אותה? תחשבו שוב.

לקראת אמצע המירוץ הכנף הקידמית של ניקו הולקנברג מקבוצת סהרה פורס אינדיה מתנתקת, נכנסת מתחת למכונית והולקנברג שמוצא עצמו ללא כוח הצמדה לגלגלים הקידמיים לא מצליח להכניס את הרכב לסיבוב ונכנס בגדר הבטיחות בקו ישר במהירות גבוהה, לנהג שלום ומכאן המירוץ נכנס לכאוס מוחלט.

במהלך ההקפות בהן מכונית הבטיחות בחוץ, הרבה נהגים נכנסים לפיטס להחליף צמיגים ועושים כל מיני עברות מהירות, עקיפות אסורות ושאר ירקות אסורים. שיאן העונשים במירוץ הזה היה פסטור מלדונדו אשר איך שהוא הצליח לקבל מעל 5 עונשים שונים, כל פעם עשר שניות עיכוב בפיטס, אך גם נהגים אחרים זכו לעונשים כבדים, כולל לואיס המילטון, שנמצא אשם באיזו עבירה.

אחרי מכונית הבטיחות, סבסטיאן פטל שומר על ההובלה שלו בזמן שבן קבוצתו קימי רייקונן נעקף על ידי ניקו רוזברג שעולה למקום השני ויכול בתיאוריה להשיג את בן קבוצתו, לואיס המילטון ולהוביל את טבלת האליפות אם יצליח לשמור על המקום השני ולואיס יקלע לצרות. אך מי שנקלע לצרות, לפחות בהתחלה, הוא קימי רייקונן, שלצערו פרש ממירוץ בו היה מסיים על הפודיום, אך התדרדר אחורה עד לפרישה מצערת בעקבות מנוע חשמלי אחד (רכבים היברידיים) שהחליט להחזיר את הסליל נחושת שלו לבורא עולם.

את סבסטיאן פטל אף אחד כבר לא יתפוס, אך איכשהו ניקו רוזברג מצליח לפשל ושני רכבי הרד-בול של דניאל ריקארדו ודניל קויאט עוקפים אותו בסוף המרוץ ולראשונה העונה רד בול על הפודיום.

לואיס המילטון הצליח להרשים ולנצל את המזל הרע והפנצ'ר שרוזברג ספג ומסיים את המירוץ במקום השישי, לפני רוזברג, שהיה יכול לעבור את המילטון בנקודות וכעת מפסיד נקודות לו נקודות, שצריך להיות מרוצה למרות שעשה הרבה מאוד טעויות ונהג תחת לחץ ברור מאוד. מי שמסיים את המרוץ במקום החמישי והמפתיע ביותר הוא פרננדו

אלונסו שלראשונה העונה מראה שלמכונית המקלארן הונדה יש פוטנציאל ושהם בדרך הנכונה למרות שבאמת שאי אפשר לקחת שום דבר שקרה במרוץ הזה כמשהו שמסמן את מה שיהיה במלך העונה.

מה שלא יאמן באמת הוא הניצחון של פטל, שמגיע לאחר כמה מרוצים לא מוצלחים עבור פרארי, אך פטל מנצח בפעם השניה העונה והאמת היא שהוא נהג מדהים, שגם מקבל הרבה מאוד אהבה ואהדה מהקהל מאז שעבר למדי פרארי, ורואים שיותר טוב לו כרגע מכיוון שכל הצלחה שלו היא בגדר נס.

כנראה שלא נראה את פטל נלחם על האליפות, אך התקווה היא שפרארי מצאו את הדרך להישאר קרובים למרצדס. רק בכדי שתהיה הבנה ביני לביניכם, סבסטיאן פטל הוא הנהג היחידי העונה שניצח חוץ מהמילטון וניקו רוזברג, עד כדי כך פטל הוא נהג מוכשר ומדהים וצריך לתת לו הרבה כבוד על היכולות המטורפות שלו.

מי שחווה מרוץ לא מוצלח זו קבוצת ויליאמס האנגלית. שני הנהגים של ויליאמס לא מצאו את הידיים והרגליים שלהם במרוץ ומסיימים במקומות ה-13 ו-14, אכזבה קשה אך כמו שכתבתי לפני כן, אל תוקחו שום דבר מהמירוץ הזה ואל תסיקו מסקנות לגבי שאר המרוצים בעונה, ויליאמס עוד יחזרו להילחם על מקומות בפודיום.

צילום: bbc.com

תוצאות:
1. סבסטיאן פטל
2. דניאל ריקארדו
3. דניל קויאט
4. מקס ורסטאפן
5. פרננדו אלונסו
6. לואיס המילטון
7. רומאן גרוז'אן
8. ניקו רוזברג
9. ג'נסון באטון
10. מרכוס אריקסון

אליפות לאחר 10 סבבים:
1. לואיס המילטון- (מרצדס) 202נק'
2. ניקו רוזברג- (מרצדס) 181נק'
3. סבסטיאן פטל- (פרארי) 160נק'
4. ואלטרי בוטאס- (ויליאמס) 77נק'
5. קימי רייקונן- (פרארי) 76נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 20:45-24.