טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
שי מנצור מציג: להיות ריאן דאנג'י


   03-12-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

ארבעה אימונים בשבוע, לא כולל סופ"ש בו מתחרים, חדר כושר של טרי קנארד ואימון אצל המאמן של דאנג'י. שי מנצור הישראלי ממריא לארבעה חודשי אימון בארה"ב ולא מפחד לסמן מטרות

זה לא סוד שהספורט המוטורי בישראל לוקה בחסר עד לא קיים בישראל, וזה לא סוד שמרוצי מוטוקרוס גם אין לנו, וזה בכלל לא משנה אם כרגע נערך מרוץ כזה או אחר, להתקדם בארץ אי אפשר ולכן ישנם רוכבים צעירים אשר יוצאים מגבולות הארץ בשביל להתחרות. אך קודם כל, בשביל להגיע לרמת הרכיבה אליה הם שואפים. כזה הוא שי מנצור.

את מנצור חלקכם מכירים. רוכב מוכשר בן 21 שהתחרה בעבר גם בווינגייט וגם במסלול המוטוקרוס שהיה בבית שאן לפני כמה שנים וכיום פעיל רק כאשר יש מרוצים. מה שלצערנו לא כל כך קורה, ובטח לא כמו שקיווינו שיקרה.

אז שי החליט לעשות מעשה וללכת לבית ספר לרכיבה בארצות הברית, ולא סתם בית ספר - אלא אצל שנון נידל. למי שלא מכיר את נידל, נספר בקצרה כי הוא אימן ועדיין מאמן רוכבים מאוד מוכרים ומצליחים כמו בלייק וורטון, וויל האן, טרי קנארד, פיל ניקולטי, ג'סטין בוגל, ג'ייסון אנדרסון. אבל עם כל הכבוד לרשימה הזאת, הכוכב שלו הוא ללא ספק הרוכב בעל הפרופיל הכי גבוה בארצות הברית כיום, ריאן דאנג'י, שלקח השנה גם את אליפות המוטוקרוס וגם את אליפות הסופרקרוס. אם יש מישהו שכן יכול להרים את הרף והרמה, הרי שזהו שנון נידל.

צילום: עמרי הרפז

בראיון שערך עם אתר "נזימה", סיפר מנצור: "אני טס לקצת יותר מארבעה חודשים מ-25 לדצמבר ועד ל-5 במאי, כשמטרת הנסיעה היא ללמוד לרכב בחו"ל ובעיקר בארצות הברית ששם הספורט המוטורי מאוד מפותח ומתקדם. זה חלום שאני מצפה לו כבר כמה שנים. אני נוסע כדי להתאמן ולעבוד קשה על מנת שאוכל להתחרות בכמה שיותר תחרויות, לצבור ניסיון וידע שיקדם אותי כמה שרק ניתן.

מה הציפיות שלך מהנסיעה?
"הציפיות שלי לתקופה הזאת הן כמובן ללמוד, להקדם, לראות ולחוות דברים שלא קיימים בארץ עדיין. אני פחות רואה את הנסיעה הזו כמשהו כייפי ויותר כדרך להשיג את המטרה שלי, שהיא לקדם את עצמי ולהתפתח בתחום המוטוקרוס.

"אני יודע שאצטרך להשקיע מאה אחוז מעצמי ואולי גם יותר כי זו התחלת דרך חדשה. הדרך שלי להגשים את החלום שלי".

אחד מהמרכיבים החשובים ברכיבה מקצועית היא תזונה וכושר, האם זה חלק מכל מחנה האימונים הזה?
"חלק גדול מהחוויה שם היא גם להקפיד על תזונה נכונה, אימוני כושר ורכיבה מתאימים וכל דבר שדורש שינוי בסגנון החיים ושיוכל להעשיר אותי ויעזור לי להגיע לתוצאות להם אני מצפה. אחת מהנקודות הטובות היא שמכון הכושר בו אנו נתאמן הוא מכון הכושר הפרטי של טרי קנארד, כך שהרמה היא מאוד גבוהה. אין ספק שאימוני כושר, רכיבה, תחרויות והקפדה על תזונה הם דברים נחוצים בכדי שאפשר יהיה להגיע לרמת רכיבה גבוהה".

אך בכל זאת, רק בשביל שנבין קצת על מה מדובר, הנה הלו"ז הקבוע של המחנה כאשר אליו מצטרפים עוד כל מיני פעילויות שמשתנות משבוע לשבוע.

עד ארבעה ימי רכיבה בשבוע לא כולל סופי שבוע בהם בדרך כלל מתחרים ביום אחד מתוך הסופ"ש, כך שישנם יומיים בשבוע בהם לא רוכבים. מדובר על בין ארבע לשש שעות יומיות.

כארבעה ימים בשבוע של אימוני כושר (גם בימים בהם רוכבים), אך הרכיבה לא נחשבת כאימון כושר. את אימוני הכושר מעבירה לרוב אישתו של שנון, שאימנה גם את דאנג'י, קנארד ועוד הרבה רוכבים מהטובים בעולם. האימונים נעים בין שעה לשעתיים ביום.

כל האימונים למיניהם נעשים בקבוצה עם הרבה זמן של אחד על אחד, כאשר ישנם בין 6 ל-12 תלמידים בכל יום והמטרה היא שכל תלמיד יסיים את הקורס הזה עם כל הכלים הנכונים על מנת שיוכל להיות ולרכב בצורה מקצועית.

כמובן שאת המסע המדהים הזה שי ממן מכספו האישי ומעזרה מהוריו, אך זה לא מספיק וכמו כל דבר טוב שיכול להרים את הרף העלות היא עצומה ולכן כל מי שמוכן ורוצה לתרום לשי מוזמן לעשות זאת וליצור עימו קשר בכתובת המייל popek2@walla.com

מערכת NAZZIMA מאחלת בהצלחה לשי

צילום: TAKE AIRתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 10:56-24.