טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אילי טומאק, הכוח הבא בסופרקרוס האמריקאי


   09-12-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הרוכב עשה את המעבר הגדול ביותר בקריירה שלו מהונדה לקאוואסאקי, שמחפשת את ה"וילופוטו הבא" שלה, האם הוא הרוכב שיחזיר אותה למדרגה הגבוהה על הפודיום?

עונת המוטוקרוס האמריקאית החולפת היתה עונה של שינוי, עונה בה ראינו את ריאן דאנג'י ממריא לאליפות מוטוקרוס שלישית אך כל אוהד בעולם יודע שדאנג'י כנראה שלא היה לוקח את האליפות אם אילי טומאק לא היה נפצע.

טומאק פתח את עונת המוטוקרוס עם לא פחות מחמישה ניצחונות בחמשת המרוצים הראשונים של העונה כאשר הכישרון הרב לקח אותו למחוזות אחרים מבחינת המהירות והאגרסיביות שלו.

טומאק הוא רוכב אגרסיבי מאין כמוהו, רוכב אשר נותן 110% בכל הקפה מחדש וראינו ממנו ביצועים שומטי לסתות כאשר ממוצע ההובלה שלו עמד על לא פחות מאשר 37 שניות הובלה מהבא אחריו ובמירוץ הנגטאון הידוע הוא הוביל על שאר שדה הרוכבים בלא פחות מדקה ו-18 שניות.

כמה חבל שהעונה נגמרה במירוץ השני של ת'אנדר ואלי כאשר טומאק התרסק וריסק את את הכתפיים שלו ונאלץ לעבור ניתוח בכדי שיוכל להציל את הקריירה שלו.

הבעיה של טומאק לא היתה רק הפציעה הקשה שלו אלא גם קבוצת גייקו הונדה, הקבוצה בה טומאק רכב שהחליטה לפרוש מקטגורית ה-450 לאחר עונת המוטוקרוס כך שטומאק היה צריך לחפש קבוצה. הבעיה של טומאק בחיפוש קבוצה היתה שהוא רוכב שנפצע הרבה מצד אחד כאשר מהצד השני טומאק הוא רוכב עם הרבה מאוד אוהדים, אך היתה גם עוד בעיה, אף אחד לא יודע איך טומאק יחלים מהפציעה שלו והאם הוא בכלל יוכל לחזור לעצמו ולתת בראש כמו שעשה לפני שנפצע.

צילום: monster energy

ההחלמה וההצעה

לאחר שהרופאים וטומאק קבעו שהוא כשיר לרכב בעונת 2016, טומאק קיבל הצעה מקבוצת קאוואסאקי לרכב עבורם ואכן התבשרנו כבר לפני כמה חודשים שטומאק ירכב עבור הקבוצה בירוק. קבוצת קאוואסאקי סובלת משפל נוראי לאחר שריאן וילופוטו, המגה-כוכב שלה עבר להתחרות באליפות ה-MXGP ונפצע שם פציעה חמורה שהביאה אותו להחלטה שהוא פורש ממרוצים.

עצם ההחלטה של וילופוטו לא להתחרות בארצות הברית גרמה לקאוואסאקי לחפש רוכב תותח והם חשבו שמצאו את הפתרון עם דייבי מילספס שהצטרף לקבוצה בעונת 2015. רף הציפיות ממילספס היו גבוהות עד מאוד ומילספס לא הצליח לספק את הסחורה ולכן בעקבות כך הוא שוחרר מהקבוצה לאחר לא מעט ניסיונות לפתור את בעיית ההתחברות שלו אל האופנוע ואל הקבוצה.

הבעיה הכי גדולה של טומאק כרגע היא שבין עונת המוטוקרוס, שנגמרת בסוף הקיץ לבין עונת הסופרקרוס שמתחילה בינואר ישנם כמה חודשים של אימונים וניסויים ארוכים ומפרכים וטומאק חזר לרכב ולהתאמן כמו שצריך על האופנוע רק בנובמבר ולכן אין לו הרבה זמן לפתח את האופנוע ואת רמת הכושר הגופני שלו כמו שצריך בניגוד לשאר הרוכבים המובילים.

הקצב המסחרר בה טומאק נוהג לרכב התחיל עוד בימי ה-250 סמ"ק כאשר טומאק לא פעם ולא פעמיים היה מהיר כמו אם לא יותר מהרוכבים הטובים בקטגורית ה-450 ותמיד היה עושה זמנים מהמהירים ביותר באליפות.

אם אתם תוהים למה פרט זה חשוב אז אומר לכם דבר כזה, גם וילופוטו, גם ריקי קרמייקל, צ'אד ריד וג'יימס סטיוארט היו מהירים ברמה כזו כבר בקטגוריות הקטנות וכאשר מגיע רוכב כלכך מהיר שמצליח לעשות זמנים טובים כמו של הרוכבים הטובים בקטגוריה הבכירה אז לרוב מדובר ברוכב אשר גם יתמודד אם לא יקח אליפות בקטגוריה הבכירה.

העונה טומאק יתמודד מול תחרות קשה ביותר כאשר גם קן רוקזן וגם ריאן דאנג'י נמצאים בשיא הכושר והיכולת שלהם כרגע. רוקזן הוא אלוף המוטוקרוס של עונת 2014 ודאנג'י הוא אלוף גם בעונת המוטוקרוס וגם בעונת הסופרקרוס של שנת 2015 ורמת הבטחון העצמי של שני הרוכבים הללו בשמיים כרגע אך לא רק הם יפריעו לטומאק.

ישנם עוד רוכבים אשר תמיד יהיו שם ואולי אפילו יצליחו לגנוב איזה נצחון או שניים והראשון מביניהם הוא ג'סטין בארשה המכונה "בם-בם" אשר בסוף עונת המוטוקרוס הצליח לנצח ולהתברג גבוהה כאשר אליו יחבור גם טרי קנארד, שלעולם אי אפשר להוציא אותו ממשואת הרוכבים המהירים באליפות.

ישנם עוד רוכבים דוגמת דין וילסון ובלייק באגת', אשר מתחילים גם הם למצוא את עצמם ואת המהירות שלהם ויהיו שם בשביל לתת בראש.

שאלת השאלות היא האם טומאק יספק את הסחורה ויתמודד על כתר האליפות השנה? התשובה המתבקשת היא כזו, אם אכן טומאק נמצא בכושר גופני מעולה והאופנוע שלו יעמוד ברף הגבוהה בו נמצאים הסוזוקים והק.ט.מים , אז כן הוא יכול לפחות להתמודד על האליפות אך צריך לזכור שהכושר הגופני ויכולות האופנוע בתחילת העונה הם רק פקטור אחד מכיוון שכל רוכב שהתרסק ונפצע יודע שגם הבטחון העצמי נפגע.

השילוב הקדוש של אופנוע, בטחון עצמי, כושר וכישרון הוא מה שקובע את תוצאות המרוצים כאשר ישנו עוד פקטור אחד שאי אפשר בלעדיו, מזל, והרבה ממנו.

טומאק סובל מחוסר מזל לצד רכיבה אגרסיבית ובכדי שיוכל לעשות את העבודה שלו כמו שצריך משהו מבין השניים צריך להשתנות, נקווה שזה המזל מכיוון שהרכיבה האגריסית שלו היא הסיבה שבגלל כלכך כיף לראות אותו רוכב.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 23:04-24.