טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
חוויה ממסלול אחר


   22-09-2008, לישי בן דוד   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

לישי בן דוד הלך לצפות בתחרות מוטוקרוס בעיירה מלוויל במיניסוטה, הוא ראה את ג'יימס סטיוארט קוטף עוד ניצחון וזוכה באליפות, והחליט לשתף את כולם בחוויה של פעם בחיים.

יומיים לפני הטיסה חזרה לארץ, התחלתי בשלביי התארגנות לקראת הטיסה, בעודי מקפל את הבגדים למזוודה, חבר נכנס אליי לחדר והציע לי להצטרף אליו לנסיעה למחרת בבוקר לחוויה מיוחדת, כמובן שהאינסטינקט הראשוני מסרב, הריי למה אני צריך עכשיו עוד הרפתקאות, רגע לפני החזרה הביתה?
שנייה אחת עברה ואז הבנתי בעצם על מה מדובר – הוא מזמין אותי להצטרף אליו לחוויה של פעם בחיים, צפייה במירוץ מוטוקרוס כדת וכדין. היום אני אומר בלב שלם "חברים, אני לא יודע אם הייתי סולח לעצמי גם ביום כיפור אם לא הייתי מנצל את ההזדמנות והולך לתחרות הזו."

בבוקר המחרת קפצנו מהמיטה, התארגנו בזריזות, לקחנו כובע, מים, מצלמה ואת כל ה - "ג'יגה ביית" שיכולנו למצוא בדירה, בכדי שלא נפספס אפילו לא פריים בודד. הכביש המהיר חלף ונעלם לו וכעבור שעת נסיעה, עם הכניסה לאזור העיירה מלוויל במיניסוטה, ראינו את שלטי ההכוונה – לא, לא מדובר על שלטים קטנים בצידי הדרך עם אותיות מקודדות למביני עניין בלבד כמו שאנחנו מכירים בארץ, אלא ממש שלטי הכוונה שמובילים לזירת האירוע.

הווי ההפנינג בעיירה המארחת את האירוע, הוא חוויה בפני עצמה, העיירה כולה תוססת ומלאת חיים וניכרת תחושה של קרנבל באוויר. עקפנו את המרשלים ואת המכוונים ונכנסנו כמו גדולים לכיוון רחבת הפיטס, אזור שמשלמים אקסטרה כסף כדי להיכנס אליו.
החנינו את הרכב, הרכבנו את מצלמה ונכנסו לרחבת הפיטס, לכיוון הרוכב המיועד לניצחון ג`יימס סטוארט.

מזג האוויר החם במלוויל לא מנע מאלפי אוהדים נלהבים להגיע לאחד המסלולים היפים והמדוגמים שיש בארה"ב.
כמות האוהדים עברה את ה-20,000, כמות הצרחות והבנות שגדשו את המסלול לא הייתה מביישת הופעה של Rhianna (אמברלה)
בשעה 12:30 הכרוז החל להלהיט את הרוחות וקרא לכל הצופים להתכנס באזור המסלול, קצת יותר מעשר דקות לאחר מכן לא היה אדם אחד שעמד בקהל, עוד חוויה שצריך לראות איך 20,000 אמריקאים מסתדרים ומתמקמים מבלי יותר מדיי רעש ובלאגן.

הכרוז החל להקריא את שמות הרוכבים, כ - 65 במספר. אט אט החלו לטפטף אלופי ארה"ב לכיוון אזור ההזנקה.
רגע לפני הזינוק, רצתי לעמדה הצופה על הרוכבים כבר מרגע הפתיחה, דבר שכזה אסור בתכלית האיסור לפספס.
בחורה סקסית הלבושה בתלבושת קידום מכירות של חברת "מונסטר דריינק" הניפה את שלט ה – 30, זה סימן לרוכבים להתניע מנועים, תרשמו לפניכם עוד חוויה שקשה לבטא במילים איך 30 מנועי 250 מגיעים לניתוק הצתה בו זמנית.
מסוק שחג מעל המסלול, נושא בקרבו צלמי וידאו המסקרים את המירוץ מהאויר, בשלב זה כבר תפסתי את הראש ואמרתי לעצמי "אין, אבל אין דברים כאלו!"

הגריד פוגש את הקרקע, 30 רוכבים משחררים את ידית המצערת ושועטים לעבר צוואר הבקבוק המסנן את הרוכבים לקראת הכניסה למסלול. מבט חטוף לעבר צוואר הבקבוק לאחר נפילת הגריד מגלה מספר לא מבוטל של רוכבים על הקרקע המחורצת, אתה מביט לאחור ומתחיל לספור את הפצועים. אחרי הכל היו שם דחיפות בעיטות ובלאגן אחד גדול. חווית אדרנלין כזו ניתן רק לדמיין.
קצב הרוכבים, רוח המלחמה והרצון לנצח, נראים כבלתי נתפסים, חוויה של פעם וכולי שמח שלקחתי בה חלק.

בראיונות קודמים עם האלופים הוגדר מסלול מלוויל כאחד הקשים, אך גם כאחד המסלולים היותר מועדפים בתחום מירוצי הסופר קרוס, ולכן מקיימים בו את המירוץ החותם את העונה לרוכבים המובילים בטבלת האליפות.
במסלול ראינו את ג`יימס סטיוארט (קאוואסאקי) שמנצח בשני המקצים וזוכה בתואר האליפות שני מירוצים לפני סיום העונה. בקטגוריית ה `לייטס` זכה ראיין וילופוטו (קאוואסאקי) בתואר האליפות לאחר שניצח במקצה הראשון ושני במקצה השני.

לאחר שליטה די מוחלטת במסלול מלוויל מצד ריקי קרמייקל שפרש (הרוכב שמחזיק את מספר האליפויות והניצחונות הגדול בהיסטוריה – 15 אליפויות, 150 ניצחונות), מגיע ג`יימס סטיוארט ולוקח את השליטה לידיו. כאמור, סטיוארט הפגין דומיננטיות מוחלטת בשני המקצים – רכב מהר, מהר מאוד. קשה לתאר במילים איך עובר לידך אלוף עולם בקצב כמעט לא אנושי כשהאופנוע לא מפסיק לרקוד מתחת רגליו על מצע הבמפים והקוליסים.

סוטארט הפגין ביטחון במסלול כאילו היה במסלול הביתי, בניגוד למירוצים קודמים במלוויל, שם היה מוביל לפני קרמייקל עד שהיה מתרסק ופורש. אולם השנה הסיפור שונה: קרמייקל פרש וסטיוארט היה מועמד טבעי לנצח את צמד
המירוצים לאחר שליטה מוחלטת העונה. למעשה רוכב קווסאקי ניצח את כל הסבבים העונה וצבר את מרב הנקודות עד כה! אם ינצח את צמד הסבבים האחרונים שנותרו עד לסיום העונה, יזכה בפעם הראשונה בקריירה שלו לסגור עונת אליפות מושלמת.

בקטגוריית ה`לייטס` הוכיח ראיין וילופוטו (קווסאקי) לכולם מה זו נשמה של אלוף. במירוץ הראשון הפגין שליטה מהפתיחה וניצח את המירוץ בקלילות. במירוץ השני לא הכל הלך חלק, ראיין נפל באחד הסיבובים וירד למקום השלושים וארבע! אך כמו אלוף החל בסדרת עקיפות על המסלול עד שחצה את קו הסיום כשהוא במקום השני - פשוט אלוף.
את ההצגה בקטגוריית ה`לייטס` גנב ללא ספק ראיין דונגיי (סוזוקי). הילד ממינסוטה, סיים במקום השני במירוץ הראשון ובמירוץ השני נתן פייט לוילופוטו וניצח את המקצה ואת הסבב.


תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.טוני סיבשווילי 23-09-08
תגיד לישי אחי
אתה יכול לאמר לי באיזה מלון הייתם ובאיזה עיר ולאיזה כיוון נסעתם
אחלה כתבה גבר נהנתי מכל מילה!
2.עומרי 23-09-08
אליו שהיה לנו דברים כאלה בארץ
ואני מקווה שהכרוס היה מורשה מתי שהוא
3.רועי לב 23-09-08
שמע אחי כל הכבוד.... אחד הסיקורים החזקים ביותר שעלו כאן בזמן האחרון.... פשוט תענוג לראות את כמות האנשים ואווירת הפסטיבל שם אפילו יש טריילרים שלמים של מכירת ציוד ומזכרות, אצלנו בארץ הגזלן של הבאגט המבורגר ב-80 ש"ח עושה טובה שהוא בכלל מגיע..
גם התמונות להיט בערוץ ממש יפות... גרמת לי להזיל ריר על המקלדת איזה כיף לדעת שעוד 10 ימים אני מעבר לים ונקווה שיהיה לי גם זמן ללכת לאירועים המדהימים האלו
4.יקיר זוהר 23-09-08
זה ממש עולם אחר !
ההשקעה האנשים המיקצועיות היופי...ממש עולם אחר
5.נדב צגהון 23-09-08
סיקור יפה אח שלי,יא אללה איזה כוסיות :)
אולי עוד כמה (הרבה) שנים יהיה גם ככה בארץ..
וואי איזה יופי,20,00 איש לאירוע 8)
6.שולצי 23-09-08
עזבו אותכם אופנועים יש לנו פה בארץ לפי טונות
אבל תיראו כמה כוסיות את זה אולי יש לנו בארץ לפי קילו
מזה אני הולך שמה להתחיל עם בחורות ליראות אופנועים אני יראה בדיונות
7.אחלה כוסיות 23-09-08
אבל לא הייתי מחליף אף אחת מהן ב CRF שלי :)
המסלול לעומת זאת... גן עדן!!!
8.תותח אתה לישי 23-09-08
כיף לראות את זה
צריך לשלוח לשם את הבוס של הקרוס... מעניין איך הוא מדורג שם
9.POLAR 23-09-08
עזבו אתכם מהכל, לא אופנועים ולא נעליים, הבלונדות האלו הם מסמר האירוע
חח...נראה באמת חוויה מיוחד להיות נוכח במירוץ כזה, אחלה של סיקור
10.hagar 24-09-08
leshay... I'm very enjuy to read that!!!
it's was wanderful!!!

I hope to visit in one of tha shempions in USA, like you.

good job!!!!!!!!!!!!


hagar
11.עדי 24-09-08
לישי
סחתיין אחי אחלה כתבה.
12.חיים 24-09-08
אמא, מה זה הכוסיות האלה!!!
לא מאמין לא !!!
13.=] 24-09-08
איזה מסלול יפה !
14.אסף ארצי 24-09-08
בכל פעם שעולות תמונות וסיקורים מהסוג הנ"ל, אני מרגיש כ"כ עלוב.. מתי נתקרב לרמות ההפקה הללו?

15.יוסי חג'אג 25-09-08
וואלה לישי אני ממש מחזיק ממך,הטיול עשה לך רק טוב אחי .
נתראה בקרוב אני מקווה חח
16.שחר 26-09-08
סחתיין על הסיקור . מקום אוירה ובנות מדהימות כמו בסרטים רק שהבעיה פה שאנחנו בארץ חיים בסרט ומנסים לדברים להראות כמו שם הלוואי ויבוא כבר המפיק שיהפוך פה בארץ את העניינים למציאות כדי שנפסיק להשלות את עצמנו עם תמונות וסרטים......
17.שירה 21-07-11
לישי!!
כתבה עוצרת נשימה! הניסוח מושלם.
חלק מהמשפטים גרמו לי להיות שם לרגע :)
פשוט אדיר!!
מלך!
18.דקלה 27-12-13
לישי אני לא פאנטית של אופנועים והכתבה ממש גרמה לי לרצות להיות שם , ולהרגיש את האדרנלין באוויר זו אכן חוויה של פעם בחיים !!!
תודה על השיתוף הנרחב והתמונות המדהימות :)
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 09:34-24.