טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
עלינו על הגל, גל, גל מלאכי


   27-12-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

אחד הרוכבים המעניינים ביותר בארץ רק בן 16, אבל בראיון מרתק ביחד עם אביו חושף את שגרת החיים שלו, את הקושי באימונים בספרד, ועל התקווה להתחרות פה בארץ בליגה מסודרת

גל מלאכי הוא רוכב מוכר מאוד פה בארץ, וכמו הרבה רוכבים שהתחילו לרכוב בגיל צעיר, גל ניחן ביכולת רכיבה מרשימה מאוד והרבה רצון להתקדם קדימה כמה שיותר מהר, אך מה לעשות ופה בארץ המרוצים כמעט ואינם קורים, אז מה עושים? נוסעים לח"ול ומתאמנים שם.

לא מעט רוכבים חולמים על ללכת ולרכוב באירופה או בארצות הברית, ואם נגיד את האמת, אז מדובר גם בעול כלכלי מאוד כבד, אך אין ספק שהאימונים עם רוכבים טובים והניסיון במרוצים שווים זהב מבחינתם של רוכבים ישראלים צעירים.

לגל זוהי הפעם השנייה בה הוא נוסע לספרד להתאמן ולהתחרות, ואנחנו, בתור אוהבי ספורט מוטורי, רק נרוויח מרוכבים כדוגמתו וכדוגמת שי מנצור אשר טסים ללמוד, להתאמן וגם להתחרות ובכך אנו מרוויחים רוכבים אשר מגיעים לארץ ברמת רכיבה גבוהה ועם טכניקה טובה, שיעזרו להעלות את רמת הרכיבה פה בארץ, מתוך נקודת הנחה שכן יהיו כאן מרוצים בארץ. אך מעבר לכך, כמובן, הידע שאותו הם סופגים, הוא לא משהו שאפשר לשים עליו תגית עם מחיר ולדעתי האישית הוא שווה זהב.

צילום: אבי ולדמן

אורן, ספר לנו קצת על הרקע שלך ועל ההחלטה לתת לבן שלך לרכב ובאיזה גיל הוא התחיל לרכוב?
"יש לי ארבעה בנים, כולם רוכבים, כולם התחרו והם הכניסו את גל למחלת הרכיבה. כל המשפחה תומכת כאשר מכול הילדים גל נכנס הכי חזק מבחינת הרצון שלו להתאמן ולעבוד קשה. אני חושב שגל הוא בין השניים-שלושה הטובים בארץ. אני רכבתי ובאיזה שהוא שלב החלטתי להפסיק, בעיקר בגלל המעורבות שלי ברכיבה של גל. בגיל 6 גל עלה בפעם הראשונה על אופנוע ולא ירד ממנו מאז. יש לו שלוש אליפויות ג'וניורס בארץ וחמישה מרוצים בחו"ל.

נסעתם לספרד להתאמן ולרכב שם, עוד לפני הנסיעה מה היא שגרת האימונים והרכיבה שאתם עובדים לפיה?
"אני מבצע ארבע רכיבות בשבוע, כאשר כל השאר אלו אימוני כושר של ריצה ואופניים, הרעיון היה להיות בכושר שיא כאשר נגיע לספרד. לא היו הכנות ספציפיות מכיוון שזה הסיבוב השני שלנו בספרד וכבר מכירים שם את גל. מדובר בתקופה של שלושה שבועות פלוס מינוס".

ספרו לקוראים קצת על הנסיעה עצמה
"גל גר בבית של הרוכבים וטיפל בעצמו והכין לעצמו אוכל. השבוע כולל חמש רכיבות בשבוע, כאשר כל רכיבה נמשכת בין חמש לשש שעות. יש שני אימוני כושר בשבוע. בכל יום ראשון ישנה תחרות, כך שהתחריתי פעמיים. בכל סוף שבוע ישנו מקצה חימום, מקצה דרוג שהוא 10 דקות ולפי הזמנים נקבע המיקום בגייט.

"כל מרוץ הוא 25 דקות פלוס 2 הקפות, כאשר ישנן שני מקצי מרוץ. אני התחריתי בקטגורית MX2 וסיימתי חמישי. המרוץ השני היה קצת שונה כאשר המרוץ הוא מרוץ זוגות שנמשך שלוש שעות, והוא כולל גם אנדורו וגם מוטוקרוס, במסלול משולב. במרוץ הראשון סיימתי חמישי ובשני התחריתי עם אלוף קטלוניה בקטגורית MX1 וסיימנו במקום ה-1.

"בזמן האימונים רכבתי עם עוד רוכבים מעולים ונפגשנו עם הרבה רוכבים במסלולים שונים. מסלולי המרוצים שם לא מזכירים את המסלולים פה בארץ ובהתחלה היה קצת קשה. לקראת סוף התקופה שם הלך לי ורמת הרכיבה הגבוהה שם ולכן הרמה שלי עלתה".


אורן מה דעתך על כל מה שקורה סביב הספורט המוטורי פה בארץ?
"בתור אבא קשה לי מאוד לראות ילדים עם מוסר עבודה וויתורים בחיים שמנסים להעלות את רמת הרכיבה שלהם וכרגע זה נראה שאנחנו נלחמים נגד הרוח כדי שיהיו מרוצים. בתור אבא לילד תחרותי, קשה לי מאוד להתנהל במצב הקיים".

אתה חושב שהשינויים שמתרחשים כעת יישאו פרי ויצליחו לגרום לכך שיהיו ליגות קבועות ומסודרות פה?
"אנחנו מאמינים ורוצים להאמין שיכולים להיות שינויים שיעזרו לקיים פה מרוצים".

מגזין NAZZIMA ימשיך לעקוב אחרי גל מלאכי במהלך הדרך, שיהיה בהצלחהתגובות לכתבה
1.עברית שפה יפה 27-12-15
שני מקצי מירוץ***
2.עברית שפה יפה 27-12-15
שני מקצי מירוץ***
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 13:51-24.