טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אירוע פתיחת העונה 2008-2009


   26-09-2008, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

ליגת הטרקטורונים הישראלית יוצאת לדרך באירוע ראשון לעונת 2008-2009, מה מצפה לנו בעונה זו? ערן שלמה מביא סקירה כללית.

עונת 2008-2009 תצא מחר בבוקר (שבת, ה - 27/09/2008) לדרך עם אירוע הפתיחה באזור אשדוד.
עונה זו נושאת עימה ציפיות רבות בקרב המשתתפים והקהל שכן השנה, יותר מאי פעם, חוק הספורט מוטורי מתדפק על הדלת בצורה ממשית.

החדשנות מהדהדת באוויר, רגע לפני תחילת השנה החדשה נפתח האירוע הראשון של העונה עם הנהלת עמותה חדשה, צוות מפיקים חדש, כלים חדשים (שעוד ישודרגו במהלך השנה) ואפילו קטגוריה חדשה – ישנה, הסניורים, שמתעתדת להיות לא פחות מעניינת מהקטגוריות האחרות על המסלול.

עונת 2007-2008 שעברה עלינו לטובה, תיזכר כעונה מוצלחת במיוחד, כמובן שהיינו בכל אירוע והעברנו כאן סיקורים מורחבים עם גלריות תמונות מכובדות. אליקו אוחנה והמתניר סיפקו את מרב האקשן בקרב על האליפות בקטגוריה הבכירה, גל בן עמי סיים במקום השלישי וטל בורוכוב במקום הרביעי. בקטגוריה B היה זה זקן השבט, אלי אוחיון, שהוכיח כי כוחו עוד במותניו וסיים כאלוף הקטגורייה. טל חביב, רוכב רזגל סוכניות ורוכב הבית של אתר נזימה, נכנס כאלמוני לקטגוריה, החל מהסבב השלישי והצליח לסגור את הפער ולסיים את העונה על מדרגות הפודיום לצד אלי אוחיון בפער מזערי. יניב אבשלום סיים במקום השלישי מאחר ודני עידן לא הצליח לסיים את המירוץ האחרון. בקטגוריית המתחילים היה זה רועי דרי שהפגין שליטה לאורך כל הדרך וזכה באליפות, עומרי שהינו הצעיר כבש את המקום השני וטל מטר, רוכב בקבוצת הג'וניור דאז, סיים במקום השלישי.

גם ליגת הזוגות תיזכר כסדרת אירועים איכותית, אך למרבה הצער תו הסיום שלה היה צורם וגורלה הוסלק במעבה הארכיון.


אירועי ליגת 2007-2008
סבב 1 - אליפות ישראל יצאה לדרך, נחשונים.
סבב 2 - נחשונים.
סבב 3 - הנגב פורח, חצרים.
סבב 4 - חורף חם, נחשונים.
סבב 5 - ניחוחות של אליפות, פלמחים.
סבב 6 - אירוע סיום העונה, אשדוד.
אירועי ליגת הזוגות 2008
סבב 1 - פתיחת העונה, חצרים.
סבב 2 - דיונות, אשדוד.
סבב 3 - אנדורו, ג'וליס.


ועד העמותה החדש מביא עימו רוח רעננה של שינוי בהתנהלות, אלי אוחיון נבחר ליו"ר העמותה יחד עם צוות רענן של שבעה חברים. הוועד הקים מכרז ובו נבחר כי צוות המפיקים לענות 2008-2009 יהיו תומר דרזנר וירון גולדשטיין, אותם השניים אשר הוכיחו את עצמם באירועי הפיילוט, זה שלא הצליח להמריא וזה שהמריא אל על.
כבר לקראת אירוע הפתיחה, השניים משדרים קו חד וברור, הליגה הזו הולכת להראות שונה מכל דבר שהכירו עד כה בענף הטרקטורונים. כראייה, המסלול באשדוד עובר בתוואי חדש לגמרי ולא על בסיס מסלול קיים. (אם כי רחבת הפיץ יושבת במיקום שבו נערך אירוע בעבר מטעמי נוחות).

הטרקטורונים

במהלך העונה הקודמת נכנסו שני כלים מרכזיים שהביאו את הליגה לקצוות אחרים, הפולריס אווטלו 525S וה - DS450 שנכנס בשלב מאוחר יותר של הליגה. העונה מצטרף לשניים כוכב חדש, ה - ktm 525. שלושת הדגמים האלו יהוו את מרכז העניין בליגה אך בל נשכח כי בקטגוריות השונות ישנם כלים מכל קשת הגוונים, החל מהחלוץ DVX400, דרך נציגים על גבי דינלי ויוסאנג וגם נציגיות יפניות כרי הונדה TRX, סוזוקי LTR, ושני דגמים של ימאהה הYFZ והרפטור 700.
עפ"י תחזית הכלים לעונת 2009, שהציגה שדרוגים בקרב הדגמים המוזכרים, נצפה לראות גם בליגה שלנו את אותם הדגמים החדשים שיכנסו כבר בעונה זו. הולך להיות מעניין...

הרוכבים

קטגוריה A
בקטגוריה הבכירה גם השנה נזכה לראות קרב ראש אל ראש בין שני המאסטרים, האלוף מתניר הרוכב על גבי אווטלו 450, והטוען לכתר אליקו אוחנה על גבי DS450. טל חביב (אווטלו 525), טל בורוכוב (DS450) לא מתכוונים לוותר בקלות ויעשו כל שביכולתם בכדי להשיג את השניים. דני עידן (אווטלו IRS, המבוגר בקרב המשתפים בקטגוריה, לא מתכוון להיענות לקריאות הסניורים ומעמיד את עצמו מול האריות. גל בן עמי (KTM 525) ייעדר מהאירוע הראשון בעקבות פציעה, ויכנס לקרבות בשלב מאוחר יותר של העונה.

קטגוריה B
בקטגורייה העממית צפוי להיות עניין רב, מגוון רחב של רוכבים שכל אחד מועמד לאליפות בסיום העונה: שי אליהו, יניב אבשלום ואדם לסרי בני קבוצת המירוצים של קאן אם הרוכבים כולם על גבי DS450, מאור כהן הרוכב על טרקטורון דומה, זכי טורי ודניאל איס הרוכבים על גבי TRX, חיים אוחנה על גבי הLTR. עמית בתייה הרוכב הרשמי של חברת יוסאנג, שהציג יכולת רכיבה מרשימה באירוע הפיילוט, אך לא סיים אותו על מדרגות הפדיום בשל טעות מצערת, כיום הוא בא להוכיח שהטרקטורון יכול לעמוד כשווה בין שווים בקטגורייה. אמיר ז'אן הוא זה שהחליף את בתייה, למרות חוסר ניסיון יחסי במירוצים ינסה להצעיד את הדינלי למקומות גבוהים בקטגוריה. ברק ממן מרמות נפתלי חוזר לאחר היעדרות ארוכה ממירוצים ויזכיר לכולם את יכולות הDVX בשטח. רועי דרי, שעבר לאחרונה לקבוצת המירוצים של קאן אם, ייעדר מהאירוע הנוכחי בשל תאונות אימונים אך מבטיח לחזור כבר באירוע הבא ולהתמודד על ראשות הפודיום.

סניורים
הקטגוריה החדשה - ישנה, היא ללא ספק אחת מהיותר מעניינות בליגה הזו.
אלי אוחיון, יו"ר העמותה, נצפה לפני יומיים יוצא מחברת עופר אבניר כשעל ארגז רכבו יושב DS450 חדש. אחיו, דורון אוחיון יכנס עם הyfz450 . חיים איס, מנצח הקטגוריה במירוץ הפיילוט נכנס עם TRX, ליאור בלאט עולה עם סוזוקי LTR. יורם דרי, האבא של רועי דרי, מנצל את ההזדמנות שהטרקטורון פנוי בתחרות ונכנס אף הוא להתמודד. דודי צמח ואייל שטיינר לא מדירים רגליהם ומצטרפים לקטגורית הותיקים.

מתחילים
הקטגוריה רבת המשתתפים, עומדת עם נתון פתיחה של שלושה עשר רוכבים ועוד צפויה להתרחב.
על אף גילו הצעיר, עומרי שהינו הוא אחד המתמודדים הבכירים בקטגוריה. רז אשרי, הדר ויינברגר ומור אלמגור הם נציגי הג'וניור טים, כולם רוכבים על גבי KTM ועוברים הדרכה צמודה מאת מתן ניר. ניל פלד וניסים בוסקילה, שניהם על גבי DS450, שהציגו שיתוף פעולה מוצלח בליגת הזוגות וכעת יתמודדו כל אחד בפני עצמו. גם כפיר בז'רנו ולירון חמו (אווטלו 525) עבדו יחדיו בליגת הזוגות וימצאו את עצמם מתמודדים על ראשות הקטגוריה. עומרי כהן DS650 הציג יכולת טובה באירוע הפיילוט וסער יצחקי (DVX) כבר הוכיח שהוא לא בא בכדי לשחק על המסלול. משתתף חדש בקטגוריוה הוא אדיר יצהרי, הבן של אייל יצהרי, מנהל המוסך בעופר אבניר. חותם את הרשימה משתתף חדש נוסף הרוכב על גבי ימאהה רפטור 700, הוא אופיר אלבז שמגיע מהצפון הרחוק.

תם אך לא נשלם
מחר בשעה 12:00 יונף הדגל שיסמן את אות הפתיחה של האירוע הראשון מבין השמונה הצפויים לעונת 2008-2009, כפי שקראתם צפוי להיות מעניין מאוד. כאמור קטגוריית המתחילים צפויה להתרחב, אם כי כמות של לא פחות מ - 35 משתתפים לאירוע הפתיחה, הוא הישג לא מבוטל בכלל שיכולים לרשום לעצמם חברי העמותה, המפיקים, המשתתפים וכל הנוגעים לדבר.

חברי המערכת של אתר naZZima, מאחלים בהצלחה לכל המשתתפים! אנו נמשיך ללוות מקרוב את אירועי העמותה והליגה ונדווח על כל התרחשות.

החל מיום ראשון יפתח במערכת הפורומים של אתר naZZima, פורום סגור לחברי העמותה
פרטים בהמשך.תגובות לכתבה
1.טוני סיבשווילי 26-09-08
אחים שלי סופסוף יש מנהל ליגה שלא מרשה לאף מתחרה להתחרו במסלול ומי שכן נפסל
ישר כח!
2.*** 26-09-08
להתאמן
3.דניאל איס 26-09-08
בהצלחה לכולם בעונה החדשה,אני יגיע מחר ומקווה לסיים את המירוץ כי גם אני מושך פציעה קלה ונקווה שזה לא ישפיע עליי יותר מדיי מחר,אז שוב פעם בהצלחה לכולם ונתראה מחר!
4.5 26-09-08
בהצלחה לכולם!

אגב, השמועה אומרת שמור אלמגור, התותח על ה-KTM525XC, יתחרה העונה בקטגוריה B ולא במתחילים כפי שרשום וכפי שרכב בעונה הקודמת.
5.5 26-09-08
מור אלמגור היתחרה פעם אחת בחיים שלו......על מה אתה מדבר ? B ?

ניראה לך הגיוני
6.יאלה קרחנה........ 26-09-08
נזימה מי זה אופיר אלבז עם רפטור 700?

חבל מאוד שרועי דרי לא משתתף, היה מעניין לראות אותו על DS450 מה קרה לו?

7.סער יצחקי 26-09-08
לא מגיע לתחרות המנוע רמז לי לפני כמה שבועות היום הוא כבר לא נדלק
מקווה להגיע תחרות הבאה
שיהיה בהצלחה לכולם =] תשמרו על עצמכם.
8.שולצי 26-09-08
אני עדיין המום מימה שקראתי רועי דרעי עבר לקאן אם לא מאמיןןן

העונה הולך להיות חם
9.יוסי עידה חברה בהצלחה לכולם ושנה טובה 26-09-08
איפה זה נמצא באשדוד ואיך מגיעים
10.יוני סרור 26-09-08
וואו אזיה סיקור ענק! עגן כל הכבוד לך אח יקר! באמת אתה איש גדול!
11.נועם151 26-09-08
למישהו יש מושג איפה זה באזור אשדוד ובאיזה שעה מדויקת?
12.איך מגיעים: 26-09-08
צומת ניר גלים ימינה ולהמשיך עד שנגמר הכביש
שם כבר תהיה בטח הכוונה ותנועה לכיוון
13.שאינו יודע לקרוא 26-09-08
למה כולם שואלים את אותה השאלה?
כתבו לכם בידיעה בחדשות, מחר באזור התעשייה באשדוד
12:00 הזנקה.
מספיק לקדוח
14.אפיק 27-09-08
תבואו גם למושב ברוש (ליד יער שרשרת איפה שהאלונית) אני מת לאות אותכם.
15.אבי קדוש 27-09-08
בחיאת ראבאק אלק אליקו טוען לכתר. עוד 100 שנה הוא יכול לטעון לכתר מתן ניר יש רק אחד ואם הוא לא יפרוש אין סיכוי שאליקו יכול להתקרב אליו.
16.שלומי 27-09-08
אירוע פתיחה חזק ביותר כול הכבוד לאנשים שאירגנו את הארוע הרבה זמן לא היה הפקה כזו
17.שלומי 27-09-08
אירוע פתיחה חזק ביותר כול הכבוד לאנשים שאירגנו את הארוע הרבה זמן לא היה הפקה כזו
18.=] 28-09-08
וואלק תחרות ניראת אשש אחלה מסלולים אתם מביאים להם אני הייתי בפלמחים אהבתי !
19.צלעות כבש ל15 28-09-08
לאדון אבי קדוש שכחת אולי מי לקח 3 מירוצים אחרונים?!?
ולא ניראה לי שמתן לקח !!
המירוץ האחרון באשדוד היה קשה מאוד
כוח סיבולת וכושר דיברו
וכשמתן כל השבוע מיתאמן שם יום אחריי יום במסלול ואליקו כולה פעם בשבוע ועוד לא במסלול
אז למה אתה מצפה?!?!?!?
עדיף שתשב ואל תגיב ביכלל כשאתה לא יודע בעצם כלום
20.טל חן 28-09-08
איזה אלבום ישן
21.דניאל דללי 02-10-08
אחים שלי סופסוף יש מנהל ליגה שלא מרשה לאף מתחרה להתחרו במסלול ומי שכן נפסל
ישר כח!
22.עומרי 05-11-08
יאללה מאור כהן, בהצלחה אח יקר!!!!!!!!!
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 08:54-24.