טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ראלי דקאר 2016: תכירו את רפאל סוניק


   03-01-2016, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הוא הגיע אל הטרקטורונים במקרה בים, ומאז הפך אותם לפרויקט חייו. הוא שינה את התפיסה במדינה וגם משמש דוגמא לצעירים. רפאל סוניק מגיע לטרוף את המירוץ הקשה בעולם

על פניו, רפאל סוניק לא ממש נראה כמו הדבר הכי מאיים שיש. בחור סימפטי, רגוע וחייכן, שמאחורי החיוך שלו מסתתר רוצח שטח משוגע. מספיק לראות אותו עולה על הטרקטורון כדי להיות חלק מהיסטוריית נהיגה יוצאת מן הכלל.

הוא רוכב על טרק' ימאהה ומשתתף מ-2009 בראלי דקאר, שהישג השיא שלו היה בשנה שעברה, שם לקח את התואר. ההתקדמות העקבית שלו (שלישי ב-2013, שני ב-2014) מראה כי הוא באמת לקח על עצמו את המשימה בצורה מרשימה. אגב, הוא רשם בשש השנים בהן השתתף ארבעה פודיומים.

את אליפות העולם הוא לקח לאחר שהצליח לקחת את המקום הראשון בראלי קטאר, ראלי סרדיניה וראלי מרוקו. בראלי אבו דאבי ובראלי מצרים, וגם בצ'ילה, הוא סיים "רק" במקום השני בשנה שעברה. אגב, בתואר הוא מחזיק מאז 2013 וב-2011. ככה זה שאתה מבלה אלפי שעות במדבריות ושממה, ולהוריד ליטרים של זיעה.

הרוכב הפולני מתמחה במירוצי קרוס קאנטרי. הוא התחיל בכלל כגולש סנובורד, עבר לטניס, טניס שולחן וגם על הדרך התנסה בגלישת רוח. הוא גם השקיע למעלה מ-400 שעות במטוסי חיל אויר קטנים.

אבל כל זה נעצר כאשר הטרקטורונים הפציעו בחייו, במקרה לחלוטין. כאשר היה בחופשה בצרפת בתחילת שנות ה-90, הוא לא הצליח לתפוס רוח עם הגלשן וחזר מאוכזב לחוף. הוא קיבל טרמפ מ"אופנוע בעל ארבעה גלגלים", ומאז לא הצליח לצאת ממנו. ב-2001 הוא הקים את קרן הטרקטורונים בפולין.

הוא לקח את התואר המקומי שש פעמים באנדורו. הוא היה מוצלח גם בזירה הבינלאומית, כשהצליח לזכות ב-2009 בראלי דקאר, וחזר על ההישג גם ב-2013. הוא השתתף וניצח את אליפות העולם משנת 2010, דרך 2013, 2014 וגם 2015. סוניק גם היה קרוב לאבד את ידו באחת התחרויות, לאחר שהתרסק ב-2006, אבל לאחר שיקום מפרך הצליח לשנות את העניינים ולחזור לתלם. הוא גם הצליח לייצר מספיק רוכבים פולנים, על מנת לצאת כיחידה מגובשת לראלי דקאר. סוניק גם משמש כדוגמא לנוער, לאחר שחתם על הסכם עם המשרד לאיכות הסביבה המקומי, שם הוא מעודד את הנוער לצאת ליערות ולצאת מהבית.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 01:46-24.