טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
דקאר 2016: הטעות של בארדה, הרווח של גונשלאבס


   07-01-2016, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הרוכב של הונדה ספג עונש של דקה, שעלה לו במקום הראשון הכללי. במכוניות: אל עטיה מצמצם

הסטייג' הרביעי בראלי דקאר התאפיין שוב, כמו אתמול, בעונשים שקיבלו מספר רוכבים, ביניהם גם חואן בארדה, שעד עכשיו רכב בצורה מושלמת והוליך את המירוץ. הפעם גם מדובר בעונש כואב במיוחד, בעיקר לאור העובדה שהיא עלתה לו במקום הראשון, כשהוא רואה את גנושבאלס מגיע ועוקף אותו.

השלב הנוכחי הוא שלב של נסיעה ללא עזרה מהצוותים שמלווים אותם, כיוון שמדובר בחלק שנחשב למרתון, הפך את הנסיעה ללא פשוטה, אבל יחד עם זאת, רוב המשתתפים ניצלו את זה כדי לדהור קדימה, ללא עצירות מיותרות, לקטע מרתוני נהדר, באורך של 630 ק"מ בין סן סלבדור לחוחוי.

אוקיי, אולי לדהור קדימה זאת לא ממש ההגדרה, כיוון שמשתתפי המירוץ הגיעו כעת לשלבי ההרים, מה שאומר שהם מתחילים כבר להרגיש את הבדלי הגבהים הקשים, את השטח השונה, ובקיצור - את הראלי דקאר עצמו.

פאולו גונשבאלס, שתמיד נמצא באיזור הניצחון, אבל בדרך כלל לא קוטף אותו, סיים במקום הראשון את היום, בעקבות עונש שחטף בארדה, שמבחינתו רכב עד הסוף ואפילו שיפר את התוצאות שלו, אז פאולו גונשבאלס הפנים, למד ויצא לאחת מנסיעות חייו, בדרך למקום הראשון אחרי 4:07 שעות. לאחר מכן, הוא עוד התבשר שעלה למקום הראשון בדירוג הכללי, כשהוא בפער של 2:17 מבנבנידס הארגנטינאי. רובן פאריה, התאושש מחלום הבהלות של אמש, וסיים שני, וגם טובי פרייס התחיל להתאושש.

מכוניות

סבסטיאן לואב המדהים, המפתיע, המרגש (תבחרו לבד), ממשיך להפתיע את כולם, כשמעליו ומעל שותפו המרוקאי. להזכירכם, זה הראלי הראשון שלו על ארבעה גלגלים. מי שמוליך את התחרות, כשהוא במקום הראשון, ודוחק משם את כל הפייבוריטים הוא פטרהאנסל וקוטרט הצרפתיים, שפתחו פער של כמעט דקה מהדולקים אחריהם. מי שכן מצמצם מרחק הוא אל עטייה ובאומל, אשר הצליחו להמשיך ולדהור ומגיעים בהפרש של חמש דקות בלבד, לאחר שאמש היו בפיגור של כמעט עשר דקות מהמקום הראשון.

טרקטורונים
איגנסיו קאסאלה ממשיך להוליך בגזרת הטרקטורונים, גם ביום שאחרי. הצ'יליאני רוכב כמו שצריך, נראה חד, ולא ממש מוותר לדולקים אחריו. לאחר עוד סטייג' נהדר, הוא סיים כשהוא מוליך על המקום השני, שם נמצא מדירוס הברזילאי, בהפרש של 10:30 דקות. התוצאה הסופית שלו כעת עומדת על 11:50:57 שעות.

רפאל סוניק, שאכזב עד עכשיו ונמצא במקום השביעי, מרחק של למעלה מ-17 דקות, סיפר מה עבר עליו במהלך הדרך ואיך כמעט פרש.

"המנוע שלי סבל מדליפת שמן קלה היום. כתוצאה מכך הייתי צריך לנהוג בצורה ממש אחראית. ביליתי את כל הזמן שלי בניסיון לסיים את הסטייג', כשהתוצאה כבר לא ממש עניינה אותי. עכשיו נוכל לטפל בכלי, ואני שמח שעשיתי זאת".

מחר יחלו הרוכבים את היום שלהם בארגנטינה, ומיד יסעו ליוניו, בוליביה, שם יסתיים היום. 641 ק"מ, בתקווה שמזג האוויר לא יהרוס שוב את החגיגה.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 15:03-24.