טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
דקאר 2016: פרייס עם ניצחון ענק, לואב מטריף את אל-עטייה


   08-01-2016, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

האוסטרלי חזר בגדול דווקא במסלול לא פשוט, הצרפתי כבר 14 דק' הפרש מהקטארי

תארו לכם סיטואציה, בה אתם צריכים לעלות על האופנוע, לטוס כמה שיותר מהר ועוד לעשות את זה כשהחמצן לא ממש זמין לכם, ובעיקר צריכים בתוך כל הלחץ הזה לנווט.

זה מה שהיו צריכים לעבור הרוכבים ביום החמישי של ראלי דקאר, שהגיעו מסן סלבדר חוחוי ליויוני שבבוליביה. אגב, בתוך כל הסיפור הזה, צריך לזכור שבחלק מהשלב הזה (330 ק"מ), אנחנו עדיין נמצאים בשלב המרתון, שבו אסור לרוכבים לקבל כל עזרה. סה"כ, אין ספק שמדובר בתנאים אופטימליים...

מי שרשם היום את הניצחון הוא טובי פרייס, שביומיים האחרונים היה בבעיה לא פשוטה, ואיכזב מאוד את עצמו ואת המעריצים, כשסיים רק בשיפולי הצמרת, עם מקום עשירי. אבל האוסטרלי המשיך והבין כי הוא נמצא במירוץ ארוך מאוד, ובסטייג' החמישי רשם ניצחון יוצא מן הכלל בזמן של 4:03:44 שעות. במקום השני הגיע אנטוניו מיו, שהפתיע עם המיקום הגבוה שלו, שסיים 1:47 דקות אחריו. במקום השלישי סיים סטפן סוויטקו, שאמש ספג עונש, והיום התאושש ממנו.

אפרופו עונשים, כדאי מאוד לשים לב למר חואן בארדה, שהולך חזק מאוד לכיוון התואר. הספרדי סובל מאוד בעיקר מעונשים, שאלמלא הם, הוא היה נמצא עכשיו במקום הראשון. אבל כעת, הפסגה מאוישת על ידי פאולו גונשלאבס, שאמנם כשל היום וסיים רק במקום התשיעי, אבל עדיין נמצא במקום הכללי הראשון. מה שבטוח, שאם הרכיבה תימשך ככה, הוא לא ממש יצליח לשמור עליו.

צילום: dakar.com

בקטגוריית המכוניות, ראינו את סבסטיאן לואב, אחד שיודע דבר או שניים על ראלי דקאר, וממשיך לעבוד קשה מאוד, בעיקר כדי להדיח את האלוף הבלתי מעורער, נאסר אל עטייה. בינתיים לואב עושה עבודה גדולה, פשוט פנומנלית, ובסטייג' החמישי רשם את הניצחון השלישי שלו.

נהג הפג'ו המשיך להתקדם, כשחבריו לקבוצה, קרלוס סיינז (אותו הוא הקדים ב-22 שניות), כשהוא מקדים גם את סטפן פטרהאנסל, חברו לקבוצה, שסיים שלישי. בדירוג הכללי אפשר למצוא במקום השלישי את אל עטייה הקטארי, שנמצא בפיגור של 14 דקות, וחייב לחשוב על טקטיקה אחרת כדי לנסות ולהתחרות בצרפתי הבלתי נגמר.


צילום:dakar.com

בגזרת הטרקטורונים, אלכסיס הרננדס הצליח לרשום את הניצחון. אבל החדשות המעניינות מגיעות מכיוונו של רפאל סוניק, הזוכה מהשנה שעברה, שחווה תקלות טכניות בלי הפסקה, עד שנאלץ לפרוש אחרי 215 ק"מ היום. קאסאלה עדיין מוליך את התחרות.

הסטייג' השישי יאופיין בעוד מירוץ בו לא יוכלו המתחרים לקבל עזרה, הפעם לאורך 542 ק"מ. הצפי הוא שהרבה מאוד רוכבים ישברו דווקא בקטע הזה, כיוון שגם מזג האוויר, תנאי הגובה, והשבילים המרובים והקשוחים, עשויים לגמור חלק מהם. מה שבטוח, מהנוף הם הולכים ליהנות.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 20:59-24.