טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
דקאר 2016: סאיינז ופרייס פשוט לוהטים


   13-01-2016, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הדיונות סיבכו חלק מהמשתתפים בסטייג' התשיעי, השניים למעלה אמרו יפה תודה

הסטייג' התשיעי של ראלי דקאר יצא לדרך, ושוב הושפע ממזג האוויר הלא יציב באמריקה הדרומית. הפעם קוצר הסטייג' בגלל החום האדיר, כשהחבר'ה מספיקים לסיים רק 190 ק"מ מתוך 285 ק"מ שלו, בעקבות תלונות של רוכבים, שהותשו מהחום. המירוץ התקיים בחול של פיאמבלה, ולאחר שקוצר, המשיכו הרוכבים לבלן.

בגזרת האופנועים, טובי פרייס (KTM) זכה שוב במקום הראשון, אך עדיין מרגיש פספוס בשל הסיום המוקדם של היום, הוא לא פתח את הפער העצום שהוא יכול היה לפתוח. אחרי שהתחיל את היום במקום שני, פאולו גונשאלבס איכזב והתחיל לצנוח למטה במורד המירוץ, אבל ההתדרדרות שלו נעצרה בגלל עצירת הסטייג'. הפורטוגזי תיקן בעצמו בעיה חמורה מאוד, ועשה זאת לבד, עד כמה שהצליח. במקום השלישי יושב לו בניחותא סטפן סוויטקו.

פרייס האוסטרלי סיים את הסבב בזמן של 2:24 שעות, והצליח לעשות זאת כשהאיש מאחוריו סיים שבע דקות אחריו (קווין בנווידס). הפער שלו בגזרת המירוץ הוא כמעט בלתי הפיך, כשהוא נמצא בהפרש של 24 דקות.

בגזרת המכוניות ראינו התפתחות משמעותית. קרלוס סיינז הוא לא מסוג האנשים שיחמיצו הזדמנות בפעם השנייה. לאחר שאתמול הוא איבד את המקום הראשון בהפרש של 12 שניות בלבד, היום הוא הצליח לקחת את השלב המקוצר (שהפעם דווקא החום הקיצוני גורם לכך). הספרדי רשם ניצחון בהפרש של 10 שניות מאריק ואן ו-17 מלון ומיקו הירבונן, שסיימו במקומות השני והשלישי בהתאמה.

אנשי פג'ו נמצאים כעת בלחץ מסוים בשבוע השני של הראלי, והשלב של היום הוכיח זאת. גם אם הם רשמו ניצחון היום, הייתם צריכים לראות את הפנים שלהם, כאשר בשלב מסוים סיריל דספרס, שהיה במקום החמישי, מצא את עצמו אחרי 4 כלים של טויוטה. אחרי 82 ק"מ הבעיה היתה אפילו יותר גדולה, כשדספרס היה בפיגור של דקה גם מלואב ופטרהאנסל.

תמונה ששווה אלף מילים. ראלי דקאר 2016. צילום: dakar.com

נאסר אל עטייה בוודאי לא היה יכול לחלום על תוצאה טובה מזאת בחלק הראשון, אבל דווקא הוא היה לא זהיר באחת הדיונות, ומצא את עצמו מסתבך. כאן אנחנו חוזרים לסאיינז, שהצליח לאמץ קצב זהיר יותר, ותפס את ההובלה לאחר 178 ק"מ. במקביל, פטרהאנסל הוריד גם כן הילוך, בגלל בעיות שחווה בחימום עם הרכב בשעות הבוקר, מה שאיפשר לספרדי להרוג שתי ציפורים במכה אחת.

אבל הוא הצליח אפילו יותר מכך. סבסטיאן לואב, שהיה פשוט פנומנלי בשבוע הראשון שלו, הסתבך גם כן בשלב הנוכחי, ולאחר התרסקות אמש, הוא נתקע בחול בכמה הזדמנויות, וכאשר הגיע לקו הגמר, הוא הבין שזה קרה כמעט שעה לאחר שסיינז כבר חיכה שם. אין ספק שהתחרות הזאת מבחינתו כבר עומדת להסתיים, והוא ימשיך לצבור את הניסיון שלו, אולי לקראת השנה הבאה.

בקטוגריית הטרקטורונים, האחים פטרונלי הפסידו לפאבלו קופטי, שהיה בשליטה מלאה על התחרות בשלב המרתון. מרקוס עדיין מוביל לפני אלחנדרו בטבלה הכללית, כשאלכסיס הרננדז נמצא גם כן שם, במקום השלישי.

בגזרת המשאיות, ז'ראר דה רוי ממשיך להיות ההפתעה המטורפת של הענף, כשהוא משאיר מאחור את הגווארדיה הרוסית, שמנסה לעקוף אותו בכל פעם מחדש. ההולנדי מוליך ב-27 דקות על אדוארד ניקולאייב, וביותר מ-41 דקות מפדריקו וילגרה.

היום צפויה הדרך להיות לא פשוטה, כשתעבור גם כן בדיונות של פיאמבלה, עם מסלולים שונים לנהגים ולרוכבים. אם הכל יילך כשורה, מאות ק"מ ייגמעו על ידי המתחרים בתוואי שטח לא קל.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 15:31-24.