טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ראלי דקאר: שני סטייג'ים לסיום, מי ידביק את הפער?


   15-01-2016, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

המאבקים האחרונים, הטקטיקות, ובעיקר הניסיון של אל עטייה לעשות את הבלתי ייאומן

הסטייג' ה-11, יומיים לפני הסיום, מלה-ריוחה לסן-חואן פינק את המתחרים עם ספיישל של 431 ק"מ ועוד קטעי קישור בני 281 ק"מ. השטח היה קשוח, עם דיונות חול, כמו שאל עטייה אוהב, ושבילי עפר יוצאים מן הכלל, אך קשים מאוד לרוכבים.

מכוניות
נאסר אל עטייה רשם עוד הצלחה בראלי דקאר, שכבר ממש מתקרב לסיומו. נהג המיני ניצח לאחר שהצליח ללחוץ במהלך החלק השני של הסטייג'. הוא הצליח לנצח את סבסטיאן לואב (פג'ו), אשר התרסק לו שני קילומטרים לסוף, ונשבר, וגם את מיקו הירבונן, שסיים שלישי. סטפן פטרהאנסל, שמוליך בדירוג הכללי הוריד קצת את הרגל מהגז וסיים במקום הרביעי, כשהוא מאבד שמונה דקות יתרון שהיו לו, אותן קיזז הקטארי.כולם כבר אמרו שהוא רחוק מדי, אבל אל עטייה מבקש לחכות עם ההספדים. הוא פרץ בשלב השני של הסטייג', והיכה שוק על גבי ירך את פטרהאנסל ולואב, שניהם מפג'ו, שניסו ונאבקו ביניהם בחלק הראשון. לקראת הסוף המוליך הכללי הוריד קצת הילוך, על מנת לשמור על הרכב בסיום המסובך שחיכה לו.

מי שלא הוריד הילוך היה לואב, שניסה להמשיך ולדחוף קדימה, אבל הרכב שלו נפח את נשמתו כשני קילומטרים לסיום, מה שהצריך אותו להיגרר עד לסיום, בעזרתו האדיבה של סיריל דספרס, שעזר לו להגיע לקו. בכללי, פטרהאנסל עדיין מוליך ביותר מ-51 דקות על אל עטייה והמיני שלו. לצרפתי יש פער של 1:17:24 מדה וילירס, שניצב במקום השלישי.

בגזרת האופנועים, קיבלנו הפתעה מרעננת. אנטואן מיו, שאיכזב מעט במהלך הסטייג'ים, סיים הפעם ראשון, ותפס את המקום השלישי הכללי. טובי פרייס המשיך לשלוט בקצב שלו מול יריביו, בלי שביצע מאמץ מיוחד. האוסטרלי מחזיק ביתרון של 35 דקות על סטפן סוויטקו, כשפאולו גונשלאבס, שעוד איים עליו מעט, כבר נהדף אחורה אחרי נפילה אחת כואבת. סוויטקו סיים ב-12 דקות מאחורי פרייס, מה שהגדיל את הפער ביניהם, והקטין את הפער ממיו, שכבר במרחק של 23 דקות ממנו.

בקטגוריית המשאיות, אדוארד ניקולאייב הצליח לנצח את פיטר ורסלוס וטון ואן גנוטן. המוליך המפתיע, דה רוי (איבקו), סיים את הסטייג' העשירי במקום השישי, כשהוא במרחק של שעה ותשע דקות מהמקום השני, בו נמצא ארייאט מרדיב מקאמאז, ושעה ו-45 דקות מפדריקו וילאגרה (איבקו).

בקטגוריית הטרקטורונים, הסטייג' עצמו קוצר לאחר 243 ק"מ, כשאלחנדרו פטרונלי רשם את הניצחון, 59 שניות לפני בראיין באראגוונת' ו-1:16 דקות לפני אחיו, מרקוס. שני האחים ממשיכים לשייט להם לעבר התואר במקום הראשון והשני, כשהשאלה היא האם אלחנדרו יצליח לשמור על פער 18 השניות מאחיו.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 02:30-24.