טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
פסטיבל כתום


   05-10-2008, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

כשעושים השקה לחנות הדגל של מותג האופנועים המוביל בשטח, בארץ ובעולם, צריך לעשות את זה בגדול! החבר'ה בד.ל.ב. מוטוספורט יודעים את זה, ועמדו במשימה בהצלחה מרובה. הכי כתום שיש.

אירוע פתיחה של סוכנות חדשה היא סוג של חגיגה, משהו כמו טקס ברית מילה, שבו כולם שמחים על בואו של חבר חדש לאוויר העולם. מה קורה כאשר מדובר על סוכנות הדגל בארץ, של המותג המוביל בעולם?
התשובה - החגיגה מתעצמת שבעתיים וכולם משתתפים בהתלהבות חוצה גבולות, כמעט כמו בחגיגות בר המצווה של נכדו בכורו של האדמור מבעלזא.

ערן סטאריק הוא ללא ספק אחד המותגים המובילים בתחום מכונאות האופנועים בישראל. בסוף השבוע האחרון, הוא מממש את מעמדו ונכנס למסגרת הראוייה לאדם שכזה, סוכנות הדגל של מותג KTM בארץ.
סטאריק, ששמו הולך לפניו כאדם בלתי מתפשר, ידע כי גם את ערב ההשקה צריך לעשות בצורה הכי כתומה שאפשר. בשלב התוכניות לערב הפתיחה שכלל כמובן אוכל ושתייה הלכו והרחיקו לכת עד כדי פתיחה רשמית של "פסטיבל KTM". שנפרש במשך יומיים בשני אירועים גדולים ומעניינים במיוחד.

ג'ובאני סאלה - הרוכב האגדי מבית KTM


חנות הדגל
אולם תצוגה מהודר עם פינת ישיבה בסגנון הסלון שלכם בבית, כשתתישבו, יכנס לתמונה מסך פלזמה רחב שיקרין לכם לתודעה סרטוני KTM בזה אחר זה. אותי זה תפס לפחות למשך 10 דקות עד שהגיחה מלצרית חיננית והציעה לי קונפיטורים משובחים מהמגש שעל ידה.

ערן סטאריק הרים ערב השקה לסוכנות KTM החדשה שבבעלותו שמשדר איכות ומקצוענות עם הרבה מתוק לרגל השנה החדשה.

מעבר לפינוקים הגסטרונומיים שהוגשו לאורחים בכל פינה ולבר המשקאות שהוקם בכניסה לסוכנות, יכלו בעלי העניין להבחין שמשהו מיוחד נמצא פה במקום, קיר החזית של הסוכנות מתכתי משהו ומזכיר במראהו את הלוק הבווארי של בניין המפעל האוסטרי. בכניסה, אולם תצוגה מפואר לאופנועים וטרקטורונים הכולל גם חנות לאביזרי שטח וחולצות KTM מכל הסוגים והמינים. פרוזדור קצר בין החנות לאולם התצוגה מוביל אותך אל הדובדבן שבקצפת – בית המרקחת של צמד המכונאים ערן סטאריק וחגי גולדשטיין.

המוסך של סטאריק, ערב ההשקה. (צילום טל זוהר - פולגז)

עם כל הכבוד לערב ההייטקיסטי המושקע, ויש כבוד, האזור הכי מעניין היה המוסך הסופר מדוגם שהוא למעשה סדנת העבודה של ערן וחגי. שלושה אופנועים ניצבים להם על שלושה ליפטים מצוחצחים, הרצפה מבריקה, שעון KTM (כתום כמובן) תלוי בין לוחות הכלים (לוחות בצבע כתום בטח שבצבע כתום) ועל הלוחות מסודרים להם כלי העבודה כמו חיילים בחזרה גנרלית למסדר יום העצמאות. כל לוח כלים מיועד למשימה אחרת, יש לוח כלים עבור מנועי 4 פעימות, לוח עבור 2 פעימות, לוח לשיפוץ בולמים קדמיים ועוד אחד לאחוריים כשמתחת לשני אלה האחרונים מונחת לה מכונה לשיפוץ בולמים יחידה מסוגה בארץ. יש עוד לוחות... לוח כלים למיני בייק, לוח לדגם מסויים של אופנועים ולוח לדגם אחר, "הלוח של הטרקטורון יתלה פה בקרוב" אומר לי חגי כשהוא מצביע על המקום המיועד בקיר.

את האירוע כיבדו בנוחכותם רוכבי דלב מוטוספורט, מתן ניר, גל בן עמי וערן וולבנברג, אורח כבוד נוסף היה ג'ובאני סאלה ששוחח עם כל מי שחפץ בהחלפת מילה עם הרוכב האגדי ואף נשא דברים לקהל כשהוא מודה לחברת KTM על ההזדמנות שהוענקה לו לבקר כאן בארץ בפעם הראשונה והזמין את הנוכחים לתחרות הג'ימקאנה שנערכה בשבת.

תם ונשלם לו ערב חגיגי ומעניין, לחיצות ידיים עם המתניר, ועל הדרך החוצה אני חוטף חתיכת סלמון על מקל, מצופה בסומסום שחור ובתוספת רוטב צ'ילי בצבע... כתום.

אייל קלימי

עופרי שטראוס מקום ראשון בקטגוריה E1

מה שלא הורג אותך - מחשל אותך

החלק השני של הפסטיבל התקיים ביום שבת בכפר טרומן, לשון ההזמנה שיצאה לקהל הרחב אמרה משפט קטן אחד: "מי יכול על ג'ואבני סאלה?". עשרות רוכבים מכל קצוות הארץ הגיעו לחוות "הדוד משה" בכדי להשתתף בתחרות אקסטרים טסט מול אלוף ברמה עולמית, ג'ובאני סאלה, אופנוען הבית המיתולוגי של KTM.

האווירה במקום הייתה כפסטיבל לכל דבר, מאות אנשים באו בכדי לצפות באירוע הייחודי, תצוגת אופנועים עמדה על הדשא, ורחבת חנייה גדולה ומוצלת הייתה לאופנועים הרבים שהגיעו למקום.
כיבוד קל ושתייה קלה עמדו לרשות הבאים, עושה הרושם כי זהו המקום היחידי שבו לא ניתן מענה כראוי, מאחר ויחס הכיבוד לכמות הקהל היה דליל ביותר, מעבר לזה מקבלים אנשי ד.ל.ב. מוטוספורט, מארגני האירוע, ציון לשבח.

לצורך הקמת המסלול נקראו לדגל צמד המפיקים ירון גולדשטיין ותומר דרזנר, הידועים כבוני מסלולים ללא פשרות לכל מטרה. מבחר אלמנטים הוצבו על מסלול המכשולים ועל כל אחד ואחד מהם רוסס בספריי כתום לוגו החברה: מעבר צמיגים, טיפוס על מדרגות גזעי עץ, מעברי אבנים, סלעים ובולדרים, חציית מקבץ צמיגי רכבים, מעבר צר על קורת עץ, בריכת מים שקרקעיתה רוויה חלוקי נחל גדולים ומעבר אימתני במיוחד של מסלעה המתנשאת לגובה של מטר וחצי. לקינוח, המסלול הסתיים ברמפת שולחן גדולה להנאת הקהל.

קבוצת הג'וניור טים, בהדרכת מתן ניר, פתחה את החלק האומנותי של היום בתצוגת תכלית של רכיבה על טרקטורוני KTM. הנערים, שהצעירים ביניהם תאומים המגרדים את גיל 10, הפגינו יכולתם ברכיבה בין קונסים והעלו אבק רב השמימה.

מתן ניר, התוצאה הטובה ביותר על המסלול

38 רוכבים, חלקם מוכרים יותר וחלקם מוכרים פחות עלו על המסלול לקרב נגד השעון.
התחרות מתחילה והרוכבים מוזנקים בזה אחר זה בהפרש של 10 שניות האחד מהשני, מדלגים על הצמיגים, מקפצים על גזעי העצים, שומרים כידון ישר במעבר על הסלעים וגזרי הבטון, טובלים בעומק הבריכה, מחליקים על הבולדרים ומתפוצצים על המסלעה, חוויה גדולה לצופה, מאמץ לא קטן לרוכב.

המסלול עובר בלא קשיים מיוחדים, יש מי שמחליק או נופל במכשול כזה או אחר, בעיקר בשל חוסר ריכוז, התרגשות או עייפות מטעמי אדרנלין, כל זה טוב ויפה עד אשר מגיעים למסלעה, שם הכאוס חוגג והקורבנות נערמים אחד על גבי השני, יאמר לזכות, שמסלול ה"צ'יקן ליין" החולף על פני המסלעה לא זכה לפופולריות רבה בקרב הרוכבים שהעדיפו להלחם מול המכשול האמתיני.

הרוכבים הראשונים סיימו את ההקפה, כשזמן הממוצע עליו הצביע השעון עמד על דקה וארבעים שניות לערך. עופרי שטראוס, אלוף ליגת האנדורו מצליח לעצור את השעון על דקה ושלושים ואחת שניות, הקהל גומל לו במחיאות כפיים. אורח הכבוד, ג'ובאני סאלה, עלה על המסלול, פתח מצערת דילג וקיפץ ועד שהגיע למסלעה המדוברת כבר עקף שני רוכבים, הוא מגיע לפני המסלעה, לחיצה קטנה על הבלמים בכדי להאט את המהירות, מטה את הגוף לאחור ופותח בגז מבוקר, האופנוע מטפס על המסלעה כאילו היה מעבר נכים בכניסה למשרד ממשלתי. ג'יו עוצר את השעון על 1:28.92, הראשון שיורד מקו הדקה וחצי.

נדב לוגסי, מקום ראשון קטגוריה E3

בעוד רוכבים אלו ואחרים נאבקים להישאר על שני גלגלים במסלול, נדב לוגסי הוותיק נכנס להקפה שנייה ועוצר את השעון על 01:27.7, שטראוס משפר את הזמן שלו וקובע את התוצאה המובילה, לפני ג'יו, והוא על 01:24.95. בשלב זה נכנס לתמונה שחקן נוסף, מתן ניר שהגיע עם קבוצת הג'ונייר ולא התכוון להתחרות, לא עומד בפיתוי ולוקח לידיו את האופנוע של החברה שעמד לרשות רוכבים מקורבי המערכת. הפעם האחרונה שבה רכב המתניר על אופנוע הייתה אי שם בעונת האנדורו הקודמת, כישרון הוא כישרון, והמתניר מסתער על מסלול המכשולים ללא כל הכנה מיוחדת ועוצר את השעון בזמן אקסטרימי של 01:22.21. התוצאה הרשמית הטובה ביותר שנרשמה על לוח התוצאות, טובה יותר משל ג'יו האגדי.
זה האחרון לא נשאר אדיש ויוצא לעוד כמה מקצים, מעבר לזמני המדידה הרשמיים והוא עוצר את השעון על זמן בלתי נתפס של דקה ושלוש עשרה שניות. אלוף או לא אלוף?

למזלו הרע של המתניר, הוא מחליק בהקפה השלישית ומאחר והתוצאות הסופיות מסתמכות על זמן כולל ולא על המקצה הטוב ביותר, המתניר מסיים במקום השני עם זמן מצטבר של 04:34.75, שטראוס במקום הראשון עם 04:33.89, במקום השלישי בקטגוריה E1 מסיים גלעד גוטפריד עם זמן מצטבר של 04:45.90 הכולל גם עונשין של 20 שניות על אי מעבר מכשול.

בקטגוריית ה E2, דורון נהוראי מוכיח שהיה שווה להיכנס למים בשלב בחינת המסלול והוא מסיים במקום הראשון עם תוצאה מצטברת של 05:22.42, גיל קינן במקום השני עם 05:55.57 ואבי נגר במקום השלישי עם 06:00.14

בקטגוריה הגדולה E3 ג'יו במקום הראשון עם זמן מצטבר של 04:18.84, אבל כולל גם הקפת ראווה שלא נמדדה במסגרת התחרות. נדב לוגסי עולה על המדרגה הגבוהה בפודיום עם 04:32.18, אחריו תומר שמש עם 05:11.26 ואייל עמר הוותיק עם 05:17.20

בסיום טקס חלוקת הגביעים, חולקו מדליות לכל המשתתפים באירוע וגם לקבוצת הג'וניור טים שהופיעו בהתחלה. החברים נפרדו לשלום עם מצב רוח מרומם ובתקווה שנראה עוד הפקות מהסוג הזה בקרוב.

המסלעה - המכשול הקשה ביותר במסלול
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.אין על השף 05-10-08
מתן ניר הביא אותה בהפוכה לכולם

כל הכבוד לדלב רק שאת היוקרה הזו הם יכולים להפגין גם עם המותג פולריס
2.איילון 05-10-08
כתבה מדהימה, נהנתי לקרוא ולצפות בתמונות..

3.אוראל בוסקילה 05-10-08
היה פספוס שלא הגעתי
השקה ברמה עולמית, ללא ספק ערן סטאריק הוא אחד מהמוכשרים בענף הדו גלגלי ובהצלחה בהמשך הדרך
4.נעם פרימור 05-10-08
היה אירוע מדהים ..
כתבה יפה והתמונות יותר יפות מהמציאות
5.ליאור כץ 05-10-08
איזה יופי. השקעה שלא מהעולם הזה..
בתקופה האחרונה אנחנו עדים לקפיצת מדרגה בכל הקשור לספורט המוטרי..

כל הכבוד למארגנים כל הכבוד למשתתפים

כן ירבו הפקות שכאלה.

ונענע אויי איזה נענע איכותי אתה..
6.מוטי טימור 05-10-08
מתי אליקו יעבור לכתומים? מתי? חייב קצת אקשן

אין ולא יהיה כמו מתן ניר
7.שאלה על מתן ניר 05-10-08
עם כישרון כזה
לא הגיע הזמן לנסות את מזלו בחו"ל?

8.גל 05-10-08
סחתיין על הארוע - ככה צריך להיות בארץ
שהיבואנים יתחילו ללמוד מהכתומים - יפה מאוד
9.מה עושים שם האוחנות? 06-10-08
חיים ואליקו בתמונה 26
ממממ....
10.אחד שמבין קצת יותר ל- 5 06-10-08
אני מקווה שאתה עד שרדבול היא בעצם המממנים ולא ד.ל.ב מוטו ספורט

חברה קמצנית

גם בתחרויות רק מוסכים מייציגים אותה

ממש מעפנים ועוד אני מדבר מאיפוק

ועוד משהו

הם דיברו על עופר אבניר שהיפילו את השוק עם המיבצע שלהם

אתמול חבר קנה אאוטלו לימיטיד ב-52 אלף שקל חדש מהחברה

והם מעיזים לדבר על אבניר

וכן אני לא סובל את פולריס
11.אחד שמבין אפילו יותר!!! 06-10-08
זה שאין חוק נגד ליכתוב שטויות זה לא אומר שחייבים!!!
ד.ל.ב השקיעו סכומי כסף גדולים באירוע ועל כך מגיע להם רק תודות.
12.חובב מירוצים 06-10-08
היתי בתחרות והיה תחרות גדולה
13.=] 06-10-08
אופנועים יפייים =]
14.אסף 06-10-08
איזה אירוע מטורף!!
אני אישית נדלקתי..פולראיס לדעתי הכי טובים1!
דדיה הטורף..אין עלייך יחביבי!!
15.רפי לוי 07-10-08
מתן ניר ידידי עזוב אותך כל המירוצים בארץ!!!!!!!
בו קצת לחו"ל אני יעשה ממך כוכב על כל תחרות שאתה תסיים במקום טוב(1-3) אתה תרוויח פי 3 ממה שנותנים לך בארץ סתם לידע חודש הבא יש תחרות אנדורו בתחרות הזאת חברת פולריס מבטיחה 20 אלף דולר למי שמסיים מקום ראשון ואתה לוקח אותה בהליכה!!!!!
אז ילא בוא לפה אני כבר יעשה את כל השאר אתה רק צריך לבוא לרכב.
16.הגר 07-10-08
איזה ארוע מדהים זה נראה...
ד.ל.ב אני מורידה מפנייכם את הכובע! כבוד!

נהנתי לקרוא ולראות את התמונות.. תודה לנענע ואייל...:)
17.דניאל דללי 07-10-08
איזה מסלול זה מסלול
18.ראם אדרי 09-10-08
סחתין על הכתבה נהנתי לקרוא אותה מאוד וזה מה שצריך להיות בארץ גם לילדים ...
19.odeser 09-10-08
נראה ארוע יפה.
20.יפני 09-10-08
המממן זה ד.ל.ב חד משמעית !!!!! רד בול לא נתנו שקל ,רק תפסו טרמפ .
ד.ל.ב מתפרעים בתקופה האחרונה , הביאו יועצים לחברה , אורחים מחו"ל ,מפיקים לארועים
מארגנים טיולים מדהימים ,הדרכות ומפגשים לרוכבים , בקיצור כל הכבוד
גילוי נאות - נהנתי מכל פעם שהזמינו אותי כלקוח ( למרות שכבר שלוש שנים אני לא רוכב !!
ואני יודע את כל זה כי ידידה שלי עבדה שם תקופה קצרה , האמינו לי כל הכבוד על ההשקה .
21.מעניין לדעת 10-10-08
איזה יועצים הביאו לשם? למה?
22.אחד שהיה 11-10-08
על מה הוויכוח , אחד הארועים היפים שהיו השנה אם לא היפה ביותר נקודה .
23.ל 21 11-10-08
המוסך נבנה כולו על טהרת ק.ט.מ ובייעוץ מיוחד למוסך , אם היית רואה היית מבין שמדובר במשהו מיוחד .
24.ל 21 12-10-08
וואלה אחי , לבנות מוסך כזה זה לא פשוט , אל תזלזל..
25.שגיא חזן 14-10-08
מה יש לכולם פה השתגעתם ? איפה הייתם לפני כמה חודשים שפולריס וKTM לא ידעו בכלל מזה לקוח ? לא טיולים לא אירועים ולא התייחסות ללקוחות . אם אתם צריכים להודות זה רק לעופר אבניר ול CAN AM כי מאז שדלב מעתיקים אותם הם התחילו להתיחס אילכם אחרת אף אחד לא היה משתין לכיוון שלכם. אז יאאלה לשלוח ברכות לאבניר ולא לשכוח בגלל מי זה התחיל .
CAN AM המחלץ
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 12:14-24.