טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סופרקרוס: מישהו ציפה להפתעה?


   19-04-2016, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הסבב ממשיך להשאיר לנו יופי של ביצועים להתענג עליהם, אבל גם זוכים דומים. ריאן דאנג'י ממשיך לפרק כל דבר שזז, לפחות יש סרטון. טל דשא עם סיקור סבב מס' 14 בסיינט לואיס

העונה כבר מגיעה עוד רגע לסופה, ודווקא עכשיו הבלאגן באליפות ה-250 מזרח חוגג, והמתח פורץ החוצה וגורם לכאוס אדיר בצמרת האליפות. אי אפשר לנחש אפילו מי המועמד המוביל לכתר האליפות.

250

המתח באוויר והזינוק הפעם יוצר בלאגן אדיר, בזמן שג'רמי מרטין ומלכולם סטיוארט מובילים את המרוץ. אך סטיוארט טועה ובגדול כמה וכמה פעמים במהלך המרוץ, כאשר האופנוע נכבה לו פעם אחת ובפעם השניה הוא מתרסק ולמעשה נותן למרטין את הניצחון הזה. כאשר במקום השני מסיים ארון פלסינג'ר, שמצליח לצמצם עד לפער של נקודה אחת בלבד על מלכולם סטיוארט, כשבמקום השלישי מסיים שיין מקלרף.

אתם יכולים להיות בטוחים שאם פלסינג'ר לוקח את האליפות הזו ולא ג'רמי מרטין, יהיה בלאגן גדול בתוך קבוצת ימאהה, כיוון שמרטין הוא הרוכב שמיועד לגדולות בקבוצה הזו וכבר ניצח 2 אליפויות מוטוקרוס אמריקאיות, אך אליפות הסופרקרוס כל הזמן חומקת ממנו, וכאן יהיה מעניין לראות את ההתפתחויות. הרי אין מקום גם למרטין שהוא אלוף מוטוקרוס, גם לווב שהוא אלוף סופרקרוס ולעוד אלוף סופרקרוס חדש תחת אותה הקבוצה.

מי שצריכה לעשות בדק בית דחוף דחוף היא קבוצת גייקו הונדה. לא יכול להיות מצב שבו סטיוארט שמוביל את האליפות והיה נראה מעולה לאורך כל העונה מתפרק ככה ומאבד את כל היתרון שהיה לו אל מול רוכב צעיר, יכול מאוד להיות שסטיוארט הרס לעצמו את הצ'אנס האחרון לאליפות סופרקרוס ואם כן לא בטוח שנראה אותו בעונה הבאה אך עד למרוץ האחרון של העונה אנו לא נדע מי באמת יקח את האליפות, אני עדיין מהמר על מרטין שיכול מבחינה תאורטית לסגור את הפער ואם יש רוכב שיכול להתעלות על כולם הרי שמרטין הוא הרוכב הזה.

צילום: www.racerxonline.com

450

הגייט נופל ודאנג'י לוקח את ההולשוט כשרוקזן מאחוריו עם ברייטון שלישי ואנדרסון רביעי, כאשר ברייטון מאבד את המקום לאנדרסון ובמקום החמישי נמצא מרווין מוסקין. דאנג'י ורוקזן צמודים ולא מוותרים על מילימטר אחד לשני כאשר ברייטון מיד חוזר למקום השלישי ופותח פער קטנטן שגודל ליותר משניה בהקפה החמישית, בזמן שרוקזן ודאנג'י עדיין נאבקים אחד בשני בכל הכח.

הקפה 6 ורוקזן על הזנב של דאנג'י מנסה להגיח ולעקוף אך דאנג'י לא מתבלבל ומיד פותח גז והקרב על המקום השלישי נהיה משוגע כאשר אנדרסון עוקף את ברייטון בצורה מסוכנת ודוחק אותו אל מחוץ למסלול, עם כל האהבה וההערכה לרוכב הזה, אין ספק שהוא צריך לקבל כאן עונש ולהתחיל להוריד את רמת האגרסיביות לפני שתהיה למישהו פציעה רצינית בגללו. הקפה תשיעית ומוסקין מתרסק כאשר הוא במקום הרביעי וג'וש גרנט עובר אותו ועולה למקום הרביעי אך כל זאת לא משנה מכיוון שרוקזן נכנס בפנימי של דאנג'י, עובר אותו ובפניה הבאה דאנג'י נכנס גם הוא בפנימי של רוקזן ועולה שוב למקום הראשון ושני הרוכבים הללו מעלים הילוך עם 9 הקפות שנשארו עוד לסוף המרוץ.

מוסקין מאבד עוד מקומות כאשר גם ג'סטין בוגל שמתחזק משבוע לשבוע וגם צ'אד ריד במרוץ ה-200 שלו בקריירה עוברים את מוסקין. רוקזן מאבד את הקידמי באחת הפניות ומתדרדר למקום השלישי לאחר שאנדרסון עובר אותו ושוב פעם הלחץ מכריע את רוקזן ותוקע עוד יתד שמקבע עוד יותר את האליפות הקרבה ובאה של דאנג'י שרק פורח ברגעי לחץ כאלו. כנארד לאחר פתיחה לא טובה עובר את ריד ועולה למקום השישי לאחר שפתח גרוע מאוד את המרוץ אך האקשן האמיתי הוא הקרב על המקום השני כאשר רוקזן מצמצם על אנדרסון ועם 3 הקפות עד לסיום המרוץ זה הקרב החם על המסלול.

תוצאות:
250 מזרח:

1. ג'רמי מרטין
2. ארון פלסינג'ר
3. שיין מקלרף
4. אר. ג'יי המפשיר
5. גנון אודטה

450:
1. ריאן דאנג'י
2. קן רוקזן
3. ג'ייסון אנדרסון
4. ג'סטין בוגל
5. טרי קנארד

אליפות לאחר 14 סבבים:
250 מזרח:

1. מלכולם סטיוארט- (הונדה) 115 נק'
2. ארון פלסינג'ר – (ימאהה) 114 נק'
3. ג'רמי מרטין- (ימאהה) 99נ ק'
4. מרטין דבאלוס- (הוסקוורנה) 83 נק'
5. טיילר באורס- (קאוואסאקי) 78 נק'

450:
1. ריאן דאנג'י- (ק.ט.מ) 328 נק'
2. קן רוקזן- (סוזוקי) 280 נק'
3. ג'ייסון אנדרסון- (הוסקוורנה) 260 נק'
4. אילי טומאק- (קאוואסאקי) 226 נק'
5. צ'אד ריד- (ימאהה) 208 נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 04:17-24.