טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
פורמולה 1: רוזנברג ממשיך לחגוג


   19-04-2016, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

המירוץ הקשוח והנפלא הזה סיפק לנו כמה תאונות לא פשוטות, ובעיקר יופי של תחרות

לאחר פתיחת עונה מדהימה עבור רוזברג ומזעזעת עבור המילטון מגיע האחרון לשפל המדרגה עם עונש של חמישה מקומות בזינוק וחמור מכך הדחה ממקצה הדרוג וזינוק מהמקום האחרון על הגריד, האם יצליח להפוך לימון חמוץ ללימונדה מתוקה?

זינוק מעולה של דניאל ריקארדו שמקדים את רוזברג, כאשר דניל קוויאט מתמקם שלישי, לאחר שרייקונן חוטף מכה ברכב ובן קבוצתו סבסטיאן פטל נדחק למקום התשיעי לאחר מגע בינו לבין מכוניות הרדבול. גם לואיס המליטון שזינק אחרון, חוטף שבר בכנף מהשברים שעל המסלול ונכנס פנימה להחליף אותה ביחד עם האייס מן.

פטל נמצא במשימה ומהמקום התשיעי הוא עולה למקום השביעי לאחר 3 הקפות, אך כאן זה לא יספיק לו מכיוון שריקרדו נעקף על ידי רוזברג ומיד חוטף תקר בגלגל השמאלי אחורי והצמיג מתפרק לחתיכות, מה שמקדם את קוויאט למקום השני ואת סרחיו פרז למקום השלישי והמצוין בזמן שמכונית הבטיחות יוצאת החוצה ומצמצמת בחזרה את הפערים בין כל הנהגים. הטרוף ממשיך לחגוג עם עקיפה אגרסיבית, שניה לפני הכניסה לרחבת הטיפולים, של פטל על כמה רכבים וכמעט תאונה בין כמה רכבים אחרים ברחבת הטיפולים ובקיצור הטרוף חוגג ואנו רק בתחילת המרוץ.

הקפה 9 ומכונית הבטיחות חוזרת פנימה . רוזברג מוביל אך לא החליף צמיגים עדיין ולכן עובדה זו היא בעוכריו כרגע בזמן שבמקום השני נמצא מאסה עם קוויאט במקום השלישי בזמן ומיד עובר את רייקונן ועולה למקום ה-16. פטל כבר 9 ויושב על הזנב של בוטאס, שלא מוותר ולא נותן לפרארי לעבור אותו אך בהקפה ה-12 פטל נכנס בקו החיצוני ועובר גם את בוטאס וגם את אסטבן גוטירז ועולה למקום ה-7, אך במחיר של מכה נוספת בכנף הקידמית שלו ממכוניתו של בוטאס.

צילום: f1fanatic.co.uk

פטל טס קדימה ועובר גם את פסקל וורלין ומכונית המאנור רייסינג הנחותה שלו כאשר גם בוטאס עובר את וורלין, אך כל העבודה הזו לחינם כרגע מכיוון שרוזברג עדיין מוביל את המרוץ אך פטל הולך ומתקרב כאשר הוא עובר גם את פרז ועולה למקום החמישי וכעת נועל את צלב המטרה על פרננדו אלונסו שבמקום הרביעי וכעבור הקפה גם אלונסו נעקף.

אך המכונית של פטל שוב פעם מאבדת חלקים מהכנף הקידמית, למרות שלא נראה שמפריע לץ עדיין צריך לפנות אותם לפני שמישהו אחר יסבול מכך. שבר בכנף או לא פטל לוחץ את פליפה מאסה ומיד נכנס לפיטס להחליף צמיגים ויוצא למקום ה-13, אך מיד עובר את מרכוס אריקסון ועולה למקום ה-12.

הקפה 21 ורוזברג נכנס להחלפת צמיגים ראשונה שלו ויוצא במקום הראשון לפני בוטאס במקום השני והמילטון שבמקום השלישי. פטל שוב בקרבות מרים והפעם הוא עובר גם את מקס וסרסטאפן על הטורו רוסו וגם את באטן ועולה למקום החמישי, אך המליטון ובוטאס נכנסים שוב להחלפת צמיגים ויוצאים מהקרב על הניצחון כאשר כרגע קוויאט שני ופטל שלישי במרוץ המשוגע הזה, שאי אפשר לעקוב אחרי כל ההתפתחויות בו חוץ מבדבר אחד - רוזברג מוביל את המרוץ עוד מהפתיחה.

הקפה 35 ופטל יושב על קוויאט אך לא מצליח להגיע לטווח ה-DRS אך גולת הכותרת היא הצמיגים של רוזברג שמתחילים להישחק ומה קורה בשלב הזה? פטל וקוויאט נכנסים להחלפת צמיגים נוספת ונהג הרד בול יוצא למקום השלישי מאחורי ריכארדו ופטל יוצא מאחורי רייקונן אך מיד עובר אותו ועובר גם את קוויאט חיש מהר בדרכו למקום השלישי בזמן שרוזברג נכנס גם הוא לרחבת הטיפולים ומצליח לחזור למקום הראשון.

ריקארדו נכנס פנימה להחליף צמיגים ופטל יורש את המקום השני. 44 הקפות מאחורינו וריקארדו מתעורר ועובר את המליטון בדרכו למקום החמישי ומתיישב וגם עובר את פליפה מאסה ועולה למקום הרביעי ומשאיר את מאסה פתוח להתקפה מצידו של המילטון שמיד מצמצם פער של מעל שניה על מכונית הוויליאמס אך מכאן ועד לעקיפה המרחק עוד רב בזמן שגם רייקונן עומד להצטרף לחגיגה והמליטון מנסה כל קו אפשרי וכל טריק שהוא מכיר אך בינתיים ללא הואיל והמליטון מנסה שוב ונכנס פנימי של מאסה, עובר אותו ונעקף שוב על ידי מאסה שמראה רוח קרב מרשימה ביותר.

ומי בא לעבור את המילטון? קימי רייקונן, שגם מצליח להשלים את העקיפה במהלך מרשים ביותר שכמעט נגמר בהתרסקות של האייס מן. רייקונן ממשיך לדחוף וכעבור הקפה וחצי עובר גם את מאסה ועולה למקום החמישי. 7 הקפות לסיום, והמליטון מנסה לעבור את מאסה אך לא מצליח להשלים אותה , אך בכל זאת מדובר על מרוץ מאוד מרשים מצידו של המליטון שלהזכירכם פתח אחרון וחטף נזק ברכב שגרם לו לעצור ברחבת הטיפולים להחלפת כנף ועדיין המליטון שביעי במרוץ.

לאחר כל הטרוף שהלך במרוץ רוזברג מנצח את המרוץ השלישי שלי ברציפות העונה והשלישי במספר בכלל בעונה כאשר במקום השני מסיים פטל וקוויאט מאחוריו שלישי עם ריכרדו רביעי ורייקונן חמישי לאחר מרוץ מעולה מחינתו שהראה הרבה יכולת ונחישות. לאחר פתיחת עונה מדהימה עבור רוזברג ומזעזעת עבור המילטון מגיע האחרון לשפל המדרגה עם עונש של חמישה מקומות בזינוק וחמור מכך הדחה ממקצה הדרוג וזינוק מהמקום האחרון על הגריד, האם יצליח להפוך לימון חמוץ ללימונדה מתוקה?תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 09:49-24.