טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סופרקבייק: אקשן לאורך כל הדרך


   20-04-2016, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הולנד, אשר מקפידה להמשיך ולארח מירוצים, קיבלה עוד אחד - והוא היה נהדר

הסבב הרביעי נערך במסלול אסן TT והביא לנו אקשן לאורך כל הדרך עם גשם שגם בא להפריע ודאג לתנאי מסלול קשים ומשתנים שרק השביחו את האקשן באסן.

מרוץ מס' 1

זינוק מעולה של תום סייקסב וג'ונתן ראי, שעפים קדימה ומנצלים את כוחו המרשים של הקאוואסאקי. גם רוכבי דוקאטי פותחים טוב, אך דיוויס טוב מדוידה ג'וליאנו, שגם טועה ומתדרדר כמה מקומות אחורה. הקאוואסאקים מובילים וראי עובר את בן קבוצתו, ומיד פותח עליו פער. אך לדאבונו של סייקס, גם דיוויס נצמד אליו ומחפש דרך לעבור ולהתחיל לרדוף אחרי ראי מה שגורם לסייקס להגביר את הקצב.

במקום הרביעי ממוקם לו אלוף 2014, סילבן גינטולי, על הימאהה החדשה, כאשר עליו יושבים ואן דר מארק וניקי היידן על ההונדות, ומתחילים לצמצם על המובילים בזמן שדיוויד עובר את סייקס ועולה למקום השני, בדיוק לחצי דקה, עד שהוא עובר גם את ראי ועולה להובלה. אך ראי לא מוותר, ומנסה לחזור ולעקוף, אך לא מצליח.

17 הקפות לסיום, וגינטולי מתרסק מה שמעלה את ואן דר מארק והיידן מקום אחד למעלה ועוזר לרוכבי הונדה לצמצם על שלישית המובילים של המרוץ. ראי נכנס מתחת לדייוויס, אך לא מצליח להכניס את האופנוע לקו הנכון ומאבד ארבעה מקומות, ומוצא עצמו במקום הרביעיף כאשר עכשיו היידן יושב לו על הזנב בזמן שואן דר מארק שלישי וצמוד אל סייקס.

להזכירכם, ואן דר מארק, כמו גם טן קאטה הונדה הם הולנדים ומתחרים מול הקהל הביתי. ראי והיידן מצמצמים על המובילים, ואנו נצמדים אליהם בזמן שואן דר מארק עובר את סייקס, ועולה למקום השני, וכעבור 3 הקפות, גם ראי עובר את סייקס שמנסה לחזור ולתקוף על הברקסים ומאבד את הקדמי עם בלימה מאוחרת מדי ויוצא מהמרוץ.

צילום: www.worldsbk.com

ראי לא מבזבז זמן, ועובר גם את ואן דר מארק ומיד נצמד לדיוויד , יושב על הזנב שלו, מציץ בסוף הישורת הראשית אך לא יכול לבצע עקיפה. 9 הקפות לסיום וואן דר מארק עובר את ראי ועולה למקום השני, אך ראי לא מוותר ובסוף הישורת סיום/התחלה, עובר שוב את רוכב הונדה, ומנסה להגביר את הקצב וכעבור הקפה הוא נצמד לדיוויס ביחד עם ואן דר מארק ושניהם יוצאים להתקפה על רוכב דוקאטי, אך לא מצליחים לייצר עקיפה ואנו נשארים עם 6 הקפות עד לסיום המרוץ.

ואן דר מארק שוב עובר את ראי ושוב ראי עובר אותו, אך הקרבות שלהם רק עוצרים אותם מלעבור את דיוויס עד שהאחרון טועה ומאבד את המקום הראשון לראי, אך פתאום גם מחזיר אותו לעצמו מיד בכניסה לשתי הפניות האחרונות, כאשר ראי משאיר את קו המרוץ פתוח וכמעט מאבד את המקום השני לואן דר מארק.

ראי שוב עובר את דיוויס ומתחיל לפתוח פער קטן, כאשר בפניה האחרונה של ההקפה ה-4 גם ואן דר מארק עובר את דיוויס ועולה למקום השני וכאן ועכשיו נפתחת מלחמת העולם של ראי וואן דר מארק מכיוון שהאחרון עובר את ראי ומוביל את המרוץ בזמן שדיוויס התאפס על עצמו ונצמד אל שניהם כאשר ראי עובר להוביל שוב פעם, ואנו עם 2 הקפות עד לסיום המרוץ וואן דר מארק מתרסק ומאבד את המקום השני במסלול הביתי שלו. איזו אכזבה, אך למזלם של הונדה היידן יורש את המקום השלישי. הקפה אחרונה וראי שמר קלף או שניים בשרוול ומתחיל לברוח קדימה ומנצח בפעם הרביעית העונה כאשר דיוויס מסיים שני והיידן שלישי עם פודיום ראשון באליפות הסופרבייק העולמית.

מרוץ מס' 2:

המירוץ השני מוזנק, כאשר המסלול רטוב לחלוטין ושני אופנועי הקאוואסאקי מזנקים ראשונים ולוקחים את ההובלה עם דיוויס ווארן דר מארק, בעקבותיהם סוגרים את הרביעייה הראשונה. תנאי המסלול משתנים מאוד מהר ודווקא אלוף הסופרבייק לשעבר ג'וש ברוק על אופנוע הב.מ.וו הנחות שלו נהנה מכל הסיפור ומהר מאוד מוצא עצמו בעמדת ההובלה, כאשר הקאוואסאקים נכנסים להחליף את צמיגי הגשם שלהם לצמיגי סליקס מתוך אמונה שהמסלול מספיק יבש, הימור שמשתלם להם מכיוון שברוקס, שמוביל ביחד עם היידן ודיוויס את המרוץ נשארים בחוץ, למרות שכעת כל המסלול כבר יבש, אך הטעות הזו עולה להם ביוקר מכיוון שגם ואן דר מארק נכנס לפיטס להחליף צמיגים לפני המובילים וכעת נוצר מצב בו היידן וברוקס נכנסים מאוחר מדי להחלפת צמיגים ויוצאים בסוף העשרייה הראשונה.

מי שמוביל את המרוץ בפועל הוא דווקא לוקאס מאיאס , רוכב אנונימי בקטגוריה הזו. ההובלה של לוקאס לא נמשכת הרבה זמן ומהר מאוד הקאוואסאקים וואן דר מארק חוזרים להוביל את המרוץ כאשר ראי דואג לסיים את המרוץ במקום הראשון באסן עם חמישה נצחונות רצופים במסלול זה.

תוצאות:

מרוץ מס' 1:

1. ג'ונתן ראי
2. צ'אז דיוויס
3. ניקי היידן
4. לאון קמייר
5. ג'ורדי טורס

מרוץ מס' 2:
1. ג'ונתן ראי
2. תום סייקס
3. מייקל ואן דר מארק
4. לאון סבדורי
5. צ'אז דיוויס

אליפות לאחר 4 סבבים:
1. ג'ונתן ראי- (קאוואסאקי) 181 נק'
2. צ'אז דיוויס- (דוקאטי) 136 נק'
3. תום סייקס- (קאוואסאקי) 122 נק'
4. מייקל ואן דר מארק –(הונדה) 90 נק'
5. ניקי היידן- (הונדה) 67 נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 22:26-24.