טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
לראשונה בישראל - מסלול FLAT TRACK בסגנון ראלי קרוס באחה


   26-04-2016, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הספורט המוטורי מגיע מספר פעמים בשנה אל בקעת הירדן, מה שתרם להוצאה לפועל של תוכנית מרשימה

לפעמים, כדי להגשים חלום אחד ישן, צריך קצת תעוזה וכמה גורמים שיירתמו לעניין. אז תרשמו בבקשה לפניכם את התאריכים 27-28.5.2016, סוף שבוע מלא אנדרנלין.

מה שהתחיל כחלום לפני שנתיים, בשיחה בין דוד אלחייני ראש מועצת הבקעה למיקי יוחאי, על הקמת פארק ספורט מוטורי, יתחיל לקרום עור וגידים עם המסלול הראשון לראליקרוס. בהמשך מתוכן מסלול אספלט לדראג ומסלול אספלט באורך של 3.2 ק"מ.

בארצנו הקטנה, בה עדין לא קיימים מסלולים קבועים למרוצי מכוניות, מרוץ במסלול סגור, בו הקהל יכול לצפות באקשן מרגע הזינוק ועד רגע הסיום זה חדשנות וחדשות. יוזמה של דוד אלחייני, ראש מועצת בקעת הירדן ושל מיקי יוחאי - קרוס קאונטרי, הביאה להקמת תשתית למרוץ במסלול עפר סגור, שיבנה במיוחד לטובתו.

המסלול ניבנה באופן פרטי ובשיתוף המועצה המקומית, מתוך הבנה שהספורט המוטורי זקוק למסלולי קבע לאימונים ובוודאי למרוצים עם קהל. היתכנותו והמשכו כמסלול קבע, מותנת בשני גורמים, כמות הקהל שתגיע, ובכמות המתחרים שיגלו עניין בסגנון מרוץ ייחודי שכזה. בהמשך ישמש צפוי המסלול לשמש גם להדרכות ואימונים עבור הספורטאים.

מיקי יוחאי קרא לכל מי שחשוב לו להגיע למסלול ולאירוע: "כולי תקווה שנצליח לממש עוד צעד בכיוון הנכון, לקראת ספורט מוטרי, קהל והתמודדויות מלאות אדרנלין על המסלול". ההתאחדות הישראלית למכוניות וקארטינג התגייסה לטובת קידום המרוץ ותיתן לו תמיכה ורוח גבית. יו"ר התאחדות הכידונאים שון ביקר, שענף הטרקטורונים נימצא תחת ההתאחדות אשר הוא עומד בראשה, גם הודיע כי ייתן יד לתמיכה בהקמת המסלול ולמימוש האירוע.

מדובר על כ-1200 מ' של מסלול עפר כבוש ויעודי ברוחב של 15-30 מטרים, הכולל פיתולים, פניות וישורות יסללו בבקעת הירדן במיוחד לטובת המירוץ.

תחרות בבקעת הירדן. חגיגה לאזור ולרוכבים. צילום: רונן טופלברגתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 20:27-24.