טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מוטוג'יפי: הד"ר ניצל את החולשה


   26-04-2016, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

ולנטינו רוסי ידע לעקוץ בדיוק במקום הנכון, בביתם, את שני יריביו המושבעים שלו

אליפות העולם הגיעה למעוזם של הספרדים ומי בא לקלקל להם? הדוקטור האיטלקי שבא למחוק למארקז ובעיקר ללורנזו את החיוך מהפנים.

סוף השבוע התחיל עם זמנים מעולים של רוסי כאשר כל החלק הראשון של סוף השבוע עד למרוץ עצמו עבד מעולה עבור ולנטינו רוסי, שהצליח להשיג את עמדת הפול פוזישן היוקרתית והלא אופינית עבורו. האורות דלוקים, הרוכבים מוכנים והמרוץ מוזנק כאשר ולנטינו רוסי שלא ידוע בזינוקים המדהימים שלו טס קדימה ושומר על עמדת הפול פוזישן לפני חורחה לורנזו ומארק מארקז.

לורנזו נראה מהיר מרוסי ומנסה פעם פעמיים לעבור את רוסי וגם מצליח לתת עקיפה, אך בן הקבוצה שלו מחזיר מיד עקיפה מחושבת שמראה על הרבה מאוד ביטחון באופנוע וביכולות שלו והוא חוזר להובלה אותה הוא לא ישמוט עד לדגל השחמט. אני לא זוכר מתי הפעם האחרונה שרוסי שלט כך במירוץ מדגל אל דגל ועוד היה בשליטה כזו מוחלטת על המרוץ, שאפילו כאשר לורנזו סגר עליו פערים בקצב די מהיר ומבהיל, רוסי פשוט הגביר את הקצב ושלט לחלוטין בכל מה שקורה כמו אומר לשני הספרדים שהוא הולך להילחם על האליפות הזו עד לטיפת הדם האחרונה. האמת היא שהיתה תהייה מתי רוסי של עונת 2015 יחזור אלינו, והאם נזכה לראות את אותה היכולת שגרמה לכל העולם לחלום על אליפות, והנה היא באה.


אז הניצחון הראשון של העונה כבר כאן עבור רוסי וזאת אומרת שכל שלושת המתמודדים העיקריים על הפודיום ניצחו העונה אך מי שלא מצליח להתרומם מהקרשים הוא דווקא רוכב דוקאטי אנדראה דוביציוזו אשר שוב פעם פורש מהמרוץ (בפעם השלישית העונה מתוך ארבעה מרוצים), וכל אחד מהפעמים הללו לא היו באשמתו.

בפעם הראשונה, אנדראה יאנונה ריסק את דובי, בפעם השניה היה זה דני פדרוסה והפעם הדוקאטי החליט להחזיר איזה חלק כלשהו לבורא עולם והזדכה על הציוד, מה ששולח שוב פעם את דובי שהיה שוב פעם רוכב הדוקאטי המהיר על המסלול, אל הפיטס ללא נקודות כלל ועונה שהתחילה מאוד חזק הולכת מדכי אל דכי ולמרות שזו לא אשמתו הוא כן זה שמשלם את המחיר וגם ישלם במקום בקבוצת המפעל בסופו של דבר אם ימשיך כך.

הרוכבים שהרשימו הם דווקא רוכבי סוזוקי, אשר הצליחו לסיים מאחורי דני פדרוסה במקומות ה-5 ו-6 כאשר אליש אספארגארו מצליח לחזור לעצמו לאט לאט ולהראות את היכולות שהביאו אותו אל סוזוקי מלכתחילה ולמעשה מסיים לפני בן קבוצתו הצעיר מאבריק ויניאלס כאשר לפניהם, דני פדרוסה שעובר עונה נוראית.

אנו רק בתחילת העונה, אך כבר עכשיו הפערים בין מובילי האליפות לשאר הרוכבים, הם גדולים, עם לא פחות מ-18 נקודות הפרש בין פדרוסה במקום הרביעי לבין רוסי במקום השלישי, שבעצמו מרוחק 24 נקודות ממארק מארקז שמוביל את האליפות, אך התחיל עם פער של 33 נקודות את היום הזה, כאשר באמצע נמצא לו חורחה לורנזו שעשה אליפות מלהיות באמצע ובמקום הנכון בזמן הנכון לנצל חולשות של רוכבים אחרים.

המרוץ הבא יערך בשמונה במאי, במסלול לה מאנס הצרפתי וכעת יש למארקז וללורנזו שבועיים להתבשל על ההפסד הצורם הזה לרוסי בביתם שלהם עצמם.

תוצאות:
1. ולנטינו רוסי
2. חורחה לורנזו
3. מארק מארקז
4. דני פדרוסה
5. אליש אספארגארו

אליפות לאחר 4 סבבים:
1. מארק מארקז- (הונדה) 82 נק'
2. חורחה לורנזו- (ימאהה) 65 נק'
3. ולנטינו רוסי- (ימאהה) 58 נק'
4. דני פדרוסה- (הונדה) 40 נק'
5. פול אספארגארו- (ימאהה) 36 נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 10:45-24.