טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
זה שהולך וזה שבא


   19-05-2016, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

עונת הסופרקרוס הסתיימה לה רק בשבוע שעבר, אנחנו כבר מכינים אתכם לקראת עונת המוטוקרוס, שתגרום לכם להבין כמה כישרון עומד להיות שם. אנחנו כבר לא יכולים לחכות

לאחר עונת סופרקרוס מרתקת בטקגוריות הקטנות ומרשימה מאוד של דאנג'י בגדולה, הגיע זמנה של אליפות הסופרקרוס לפנות את מקומה לאליפות המוטוקרוס שתחל בסוף השבוע הקרוב.

450

בקטגורית ה-450 אין הרבה מה להגיד חוץ מאשר את שמו של ריאן דאנג'י. הרוכב המוכשר הזה בילה הרבה שנים תחת צילו של ריאן וילופוטו ולמרות שלקח את אליפות הסופרקרוס כבר בעונתו הראשונה בשנת 2010, עדיין נחשב לרוכב שרק כמעט מגיע ליכולתיו של וילופוטו, בזמן שוילופוטו קנה לעצמו תהילת עולם על ידי דומיננטיות חסרת פשרות.

הבעיה של דאנג'י היתה תמיד החבילה הכוללת, הוא היה מהיר אך לא הכי מהיר, אגרסיבי אך לא תמיד ולא מספיק, כישרוני עד מאוד אך לעיתים חסר ביטחון. הוא תמיד היה עקבי בצורה יוצאת מן הכלל. בעונת 2015 משהו השתנה כאשר וילופוטו עזב לאליפות העולם במוטוקרוס, דאנג'י הפך להיות יותר אגרסיבי, יותר חד והרבה יותר מהיר, את העקביות הוא לא זנח והיא מהווה את הבסיס של הצלחתו.

העונה עלה דאנג'י עוד מדרגה והוא יודע היום שהוא רוכב הסופרקרוס הטוב באליפות, ואכן, אליפות שניה ברציפות ושלישית בקריירה מוכיחה זאת כאשר לאורך כל העונה הוא היה ממוקד בשלו וגם לקח כמעט כל פודיום אפשרי העונה. יריבו העיקרי של דאנג'י העונה היה, כמו תמיד בשנים האחרונות, קן רוקזן. רוקזן הגרמני הוא רוכב מדהים, אגרסיבי בטרוף, מהיר כשד, אך מה לעשות והוא נוטה לטעות תחת לחץ וגם לא עיקבי כמו דאנג'י.

את עונת 2016 מסיים רוקזן במקום השני והנה אליפות המוטוקרוס בפתח, אליפות אותה הוא לקח לפני כשנתיים ודאנג'י לקח בשנה שעברה ולכן כאן הן אמורים להיות שקולים ביכולתם. מי שיכולים להפריע לצמד הכוכבים הם בראש ובראשונה ג'ייסון אנדרסון על ההוסקוורנה ואילי טומאק על הקאוואסאקי. אנדרסון סיים את עונת הסופרקרוס במקום השלישי עם ניצחונות ורכיבה סופר אגרסיבית אשר הרגיזה הרבה רוכבים, אך הראתה עד כמה אנדרסון מחוייב למטרה בכל פעם מחדש והוא עשוי להיות פקטור מאוד רציני באליפות המוטוקרוס.

אילי טומאק הוא רוכב על. ביום טוב הוא המהיר מכולם וידוע שהוא מתחבר הרבה יותר טוב לעונת המוטוקרוס. הבעיה של טומאק נעוצה באופנוע שלו ואם יצליח להישאר בריא ולהתחבר לאופנוע, הוא יוכל להיות מתמודד טוב על האליפות. בעונה הקודמת טומאק, אז במדי גייקו הונדה, ניצח את כל חמשת מקצי המרוץ הראשונים של העונה והיה נראה בדרכו לניצחון אך התרסקות ופציעה גמרו לו את העונה, אם יוכל העונה להתחבר לקאוואסאקי יכולה להיות לדאנג'י ורוקזן בעיה לא קטנה.

הרוכב הבא שצריך לשים לב אליו הוא מרווין מוסקין. מוסקין הוא רוכב מוכשר שגם הגיע קרוב לניצחונות בעונת הסופרקרוס וזו הולכת להיות עונתו הראשונה בקטגוריה הגדולה באליפות המוטוקרוס. מוסקין רוכב אהוד ומדובר באדם נחמד עם יכולת רכיבה משובחת והעונה מצופה ממנו להביא כמה ניצחונות. גם ג'סטין בארשה הרשים מאוד בעונת 2015 באליפות המוטוקרוס וסיים אותה במקום השני עם ניצחונות, מה יהיה העונה זה ניחוש אחד גדול אך לאחר הפציעה שעבר בעונת הסופרקרוס הוא צפוי להגיע בריא ושלם ונקווה שיפתיע לטובה.

250

בניגוד לאליפות הסופרקרוס כאן הקטגוריה לא מחולקת למזרח ומערב אלא מתחרה כאליפות אחת. אליפויות המזרח ומערב נסגרו רק בווגאס וכאן קיבלנו הפתעה, בזמן שאת אליפות המערב ניצח בפעם השניה ברציפות קופר ווב, אפשר לומר בפה מלא שלאחר שבר ביד, בעיית מנוע באופנוע ואי יכולת לזנק כמו שצריך, ווב היה הרוכב הטוב באליפות המערב וגבר על ג'ואי סאבטג'י וכריסטיאן קרייג למרות כל הבעיות הללו.

אליפות המזרח היא סיפור אחר. העונה התחילה כאשר ג'רמי מרטין היה נראה כמי שיקח את האליפות אך מהר מאוד הבנו שכאן הקרב הולך להיות בין מרטין לבין דבאלוס לבין מלקולם סטיוארט, אך גם הרוכב הצעיר, ארון פלסינג'ר, נכנס לעניינים ובסופו של דבר, מכל התהפוכות הרבות והקרבות המרים, יצא דווקא מלכולם סטיוארט עם ידו על העליונה ולראשונה אי פעם זוכים 2 אחים באליפות הסופרקרוס (אח של ג'יימס סטיוארט) ועושים היסטוריה. איפה ייערכו המירוצים בעונה הבאה? תוכלו לגלות כאן.

עונת המוטוקרוס היא עונתו של ג'רמי מרטין, אשר זכה באליפות זו גם בעונת 2015 וגם בעונת 2014, העונה לא צפויה להיות שונה, אך העונה יש לו את פלסינג'ר , סאבטג'י, כריסטיאן קרייג, אר ג'יי המפשיר ועוד רוכבים טובים אחרים שיכולים לעשות לו חיים קשים. מי שלא יתחרה בעונה זו יהיה מלקולם סטיאורט שעולה כיתה ל-450 באופן רשמי אך רק בעונת הסופרקורס, ויקח את תקופת אליפות המוטוקרוס בשביל להתאמן ולהישאר בריא ומוכן לעונה מלאה באליפות ה-450.

כמו בכל עונה, קמים וצצים להם רוכבים חדשים ומוכשרים ואי אפשר לדעת מה יהיה, אפשר רק לנחש והניחוש שלי שהעונה דווקא אליפות ה-450 הולכת להיות עקובה מדם כאשר נראה שרוקזן חם אש. טומאק חייב להצליח העונה ואנדרסון ומוסקין יצטרפו לשאר הרוכבים הטובים דוגמת טרי כנארד, ג'סטין בארשה וגם צ'אד ריד שאולי יפתיע עם איזה ניצחון ככה לפינאלה של הקריירה. כמו בכל שנה אנו נביא לכם מדי שבוע את התוצאות וסיכום כל מרוץ ומרוץ כאשר המרוץ הראשון נערך באנגטאון ב-21 למאי, נתראה בשבוע הבא.

צילום: www.promotocross.comתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 04:37-24.