טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סיפורו של ג'יפאי


   08-06-2016, דור מזרחי   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

מועדון ג'יפ ליברטי ישראל הוא אחד מהמקומות היחידים בארץ, שבו תוכלו לחלוק את החוויות, לתת ולקבל עצות, ובעיקר, לשבת בחברת אנשים שמבינים את האהבה שלכם. דור מזרחי לוקח אותנו לסיבוב מרתק

מועדון ג'יפ ליברטי ישראל הוקם לפני כשנה ע"י גולן כהן, ולאט לאט גדל, כשכעת הוא מונה כ-50 חברים בעלי ג'יפ ליברטי KJ/KK אשר נפגשים לטיולים, ישיבות, עוזרים אחד לשני ועל הדרך יוצרים חברויות של ממש.

לאחר מס' טיולונים, החלטנו שצריך לעשות טיול למדבר יומיים. ההתרגשות לאט לאט צפה לה באוויר, מתחילים לדבר על זה, לאן, מתי, כמה למה. החבר'ה דרוכים, מתחילים לשלוח בקבוצת וואטסאפ מי בעניין, 13 חברי המועדון הודיעו שהם בפנים, ואז קבענו את התאריכים. הפור נופל, ויאללה מתחילים להתארגן על מסלול, כולל לינה. המסלול יתחיל בשדה בוקר, את הלינה עשינו בחדרים בחצבה, והמשכנו יום למחרת לגבי שיש, נשמע מעולה (את האמת לא רק נשמע, אבל תקראו עד הסוף).

גולן עושה רשימה מקצועית ומחלק לכל אחד רשימונת, ושגולן עושה רשימה, הרשימה היא לרמת קיסמי שיניים, פה אנחנו יודעים שאנחנו מסודרים, לא ייחסר כולם בטיול. נפגשים ביום שישי בבוקר בתחנת הדלק הדרומית של כביש 6, תענוג לראות את כולם, קצת מתקשקשים ויוצאים לדרך(מבלי לחכות לחבר המאחר- הפעם אלמוג , שיתפוס אותנו בדרך).


מגיעים תחנת הדלק שדה בוקר, טקס הורדת האוויר המסורתי, תדלוק לפני הכניסה לשטח, איזה מגנום לדרך....וקדימה למדבר....
מתחילים לרדת את צין, רוח המדבר מלטפת אותנו, אבק דרכים איכותי לעומת הפקקים שאנו נושמים ביום יום, הנווטים(החברים המלווים) פותחים בירה, הנהגים עסוקים בנהיגה ובעיקר מבריחת המחשבות היומיומיות אשר טורדות אותנו(עוד יתרון במדבר- אין קליטה לסלולריים ככה לאישה אין למי להציק ).
הנקודה הראשונה המעניינת שבה אנו נפגשים היא עין אותם תינה, פורסים צייליה, שולחנות לארוחת בוקר המסורתית שקשוקבנוס, חלק יורדים לבגד ים ומקפצים למים הקרירים.

רוב המסלול עובר דיי חלק, שבילים, מעברונים פה ושם, לא משהו טכני במיוחד עד שהגענו לירידה המפורסמת בנחל מרזבה, הירידה לא מסוכנת אך לא ממש סימפטית, עם מכוון טוב, בניית מע"צ נכונה, כל הג'יפים יורדים בלי בעיות, נחים קצת בל וממשיכים הלאה. המקום שרוב האנשים ה"מפונקים" רצו להגיע אליו , בית ספר השדה חצבה, חדרים ממוזגים, מקלחות, פינת מנגל, מגבות ועודד....המקום מתוחזק ברמה גבוהה ע"י צוות החברה להגנת הטבע, מומלץ.

מתחלקים לחדרים, כל אחד מסדר את ענייניו שלפתע שאני שומע את שקיות הפחמים נקרעות, נייר הטואלט ספוג השמן נזרק למערום, כן, המנגל באוויר. אנטרקוט, צלעות כבש, מרגז, צ'וריסוס, קבבים, פרגיות, כנפיים....והכול בכמויות לא הגיוניות בעליל. קמים לבוקר על בטן מלאה, מארגנים את הג'יפים, יוצאים צפונה על כביש 90 לצומת עין חצבה, ממלאים מלאי קח ושאר ירקות בתחנת הדלק ומושכים לכיוון מעלה עקרבים.

את מסלול היום השני אנחנו מתחילים בנחל צין, עין עקרבים ומשם לגבי שיש, כל המסלול מלא בגבים המלאים במי פוספטים, מדרגות בעבירויות בינוניות לג'יפים, מסלול מהנה וחובה לכל ג'יפאי.

התיאור על היום השני קצר מכיוון שאני באמת ממליץ לעשות את המסלול של גבי שיש, אז חברים תחסכו במילים, תארזו את הציוד טוב טוב בג'יפ, לא לשכוח בשר בצידניות, חברים טובים למסע וצאו לטייל בארצנו היפה, לכל חברי מועדון ג'יפ ליברטי היה מהנה מאוד ביומיים ומומלץ ביותר.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 21:37-24.