טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
בא לשכונה חתול חדש


   09-06-2016, תומר וולף   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: תומר פדר

לקחנו את ה-WILDCAT TRAIL LIMTED EPS 700 למבחן, והבנו שהוא לא הכלי הכי גדול שתראו בחבר'ה, אבל בהחלט מדובר באחד מרתק, שעושה את העבודה, למרות הרבה רעשים ברקע

אף אחד מאיתנו, חובבי רכבי השטח, לא יכול להתעלם מהעובדה שבתוך שבע שנים הפכנו ממדינת עולם שלישי בהיצע רכבי השטח הקלים למעצמת על . כמות רכבי השטח הקלים לא מביישת גם את חולות אריזונה , גם האיכויות וההשקעה המטורפת בכלים. רבים כבר לא מסתפקים במפלצות בתצורה המקורית שלהם ומוסיפים ערמות של שיפורים. רק בעיה קטנטנה אחת נשארה והיא - עלות כרטיס הכניסה לחברי המועדון.

בחיי שכבר שמעתי וראיתי כלים שהכפילו את עלות הרכישה שלהם (שגם כשהיא עמדה על מעל 150K ).
אז מה עושים ?! איך בכל זאת מצטרפים למשפחה המכובדת בלי לפרק את כל הירושה?

ארטיקט יצאו עם כל מעניין בשם WILDCAT TRAIL LIMTED EPS 700. כלי שאמור לתת כרטיס כניסה לעולם רכבי השטח הקלים במחיר שפוי. השאלה היא האם הכרטיס במקום טוב מכובד ושווה את הכסף?
במבט ראשון רואים שה-WILDCAT TRAIL LIMTED EPS 700 שייך למשפחת החתולים, אבל לא לחתולים הטורפים...

העיצוב עדכני , ארגז אחורי קטן , תא נהג מספיק מרווח לשני נוסעים , כיסאות נוחים (אם כי לא מספקים תמיכה מספקת בנהיגה תובענית), ולוח שעונים (קריא ומספק את האינפורמציה הרלוונטית). ידית בורר מצבים קלה וחלקה במעברים, מתג חשמלי לחיבור הנעה קידמית ונעילת דיפרנציאל והגה מתוגבר חשמלית.

הופתעתי לגלות שמד המהירות מדויק ברמת הקמ"ש ( מהירות סופית 105 - על המנתק ב-7,700 סל"ד) בולמים ומתלים קטנים בתצורה של זרועות A ובסך הכל במבט כללי ה-WILDCAT TRAIL LIMTED EPS 700 משדר שהוא כלי חביב ולא מאיים. הנעת המנוע מייצרת רעש דומיננטי מאוד ולחיצה על הגז מגבירה את הסימפוניה לרמת דציבלים לא ממש נעימה.

צילום: תומר פדר

אני תמיד נוהג עם קסדה (הרגל מומלץ) ולכן הרעש פחות הפריע לי, אבל זה לא משהו שניתן להתעלם ממנו, מה גם שלכלי המבחן לא היתה כל הגנת רוח ולכן כבר במהירות מעל ל-60 קמ"ש העסק הרגיש כמו 200 קמ"ש.

ה-WILDCAT TRAIL LIMTED EPS 700 צר באופן יחסי לאורך שלו (השמועה מספרת שהוא מותאם לפארקים שבכניסה שלהם יש שער צר שרק כלי שעובר יכול לנוע בדרכי הפארק) אבל גם נמוך.. והשאלה היא איך שני הדברים הללו מסדרים והאם אין תחושה של חוסר יציבות.

את התשובה קיבלתי די מהר , האורך של הכלי, המיקום אחורי של המנוע בתוספת מרכז כובד נמוך והמתלים הקצרים, מפצים על הרוחב הצר ויותר מזה המנוע האחורי ממש מייצר עוגן ולא מאפשר לכלי לצאת מאיזון.

מה שעוד יפה הוא שההיגוי ויכולת הפניה של ה-WILDCAT TRAIL LIMTED EPS 700 טובים מאוד (בשונה מהחתול הגדול). מה שקצת הפריע לי זה שבסיבוב מהיר של ההגה מקצה לקצה יש הרגשה של התנגדות מצד "מערכת ההיגוי החשמלית" לסיבוב מהיר של ההגה.

מצד שני, ה-WILDCAT TRAIL LIMTED EPS 700 מאפשר לחיצה על הברקס (שמתפקד מצויין) גם בזמן שרגל ימין עדיין על הגז בלי, דרמות של מנתק הצתה שמפיל את הסל"ד. שזה ממש בשורות טובת לנהגים שאוהבים לנהוג עם שתי רגליים.

אני אפילו יכול לומר שה- WILDCAT TRAIL LIMTED EPS 700 היה ה-sayd by sayd הראשון שנהנתי לנהוג גם במצב הנעה אחורית בלבד ולא הרגשי כמעט איבוד מיותר של העברת כוח או בריחות זנב מיותרות. חוזק המנוע ביחס למשקל ממש מצויין ה-WILDCAT TRAIL LIMTED EPS 700 מרגיש זריז ונמרץ ויש זרימה מאוד טובה במהיריות של 70 – 90 קמ"ש בשבילים.

צילום: תומר פדר

המתלים שנראים כמו צעצועים מצליחים לטפל בכל הבורות והחריצים הקטנים ,אבל כשמדובר בחריצים או בבמפים אלימים זה כבר לא משהו שאפשר "לגהץ" נסיונות אחדים לימדו אותי מהר מאוד שלכל דבר יש גבול .. ובמקרה הזה הגבול די קרוב.

לכן יש לקחת בחשבון שה-WILDCAT TRAIL LIMTED EPS 700 ממש לא מכונת במפים כמו אחיו הגדול. שבילים – מצויין. גיהוץ במפים - לא במשחק.

משחקי עבירות לימדו אותי שה- WILDCAT TRAIL LIMTED EPS 700 הוא מסוג החתולים היותר מפונקים שלא ממש אוהבים לפסק ולמתוח רגליים, מה גם שהבטן שלו די נמוכה ורגישה, לכן הוא כנראה לא הכלי המתאים ל-"שיר המעלות", אבל כמובן שה-WILDCAT TRAIL LIMTED EPS 700 ידלג בקלות ויעמוד ברוב אתגרי העבירות הרגילים.

אני מוכרח להודות שמצד אחד נהנתי לנהוג ב-WILDCAT TRAIL LIMTED EPS 700 ומצד שני, מכיוון שאני אישית מחפש תמיד את הקצה וזה לא מה שה-WILDCAT TRAIL LIMTED EPS 700 נותן, ביקשתי מהבן שלי, שעושה את צעדיו הראשונים בספורט המוטורי בעיקר רוכב על אופנוע שטח (בכישרון רב כמובן ) שישתתף איתי במבחן ויגיד מה דעתו.

והוא נתן לי תשובה ישרה ופשוטה שמבחינתי מסכמת טוב את העניין: "מאוד נהנתי מהנהיגה, הרגשתי שאני שולט וה-WILDCAT TRAIL LIMTED EPS 700 מאוד ממושמע, קצת עשה לי רעש באוזניים, אבל חוץ מזה הוא מרגיש חזק ומגניב. הוא נראה צעצוע אבל נוסע כמו גדול".

אני חושב שאם היום יש לנו בשוק מגוון גדול מאוד של אפשרויות, ורובנו כבר מבינים שלא נעמוד בתחרות "שלי הכי חזק", אז אפשר לחפש אפשריות יותר שפויות, כאלו שיהיה כיף להיכנס איתם למועדון. ה-WILDCAT TRAIL LIMTED EPS 700 הוא בהחלט אפשרות שבאה בחשבון.

צילום: תומר פדר

תודה ל-LARET, יצרנית ויבואנית אביזרים לאופנועים על ציוד השטח למבחן, קסדה - LS 2 LIGHT - דגם MX 456. חליפה, כפפות , משקף ומגפי רכיבה.

פרטים באתר לרט
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.Grammer 26-06-16
Limited
Side by Side
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 20:54-24.