טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מירוץ טרקטורונים - סבב 3 עונת 2009 - "מעז יצא מתוק"


   09-11-2008, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

יום ארוך עבר על משתתפי הסבב השלישי בליגת הטרקטורונים, מה שהתחיל יפה, התדרדר לאנדרלמוסיה חוגגת, והסתיים בצורה נפלאה עם לא מעט הפתעות, אלא מה...

עשרים דקות לפני תום המירוץ ומתן ניר נצפה משוטט ברחבי הפטוצ'אטו רגוע ושליו בידיעה שהפער בינו לבין הבא אחריו גדול מכדי לאיים על ניצחנו השלישי ברציפות. טל חביב מפתיע ונמצא במקום השני כשאליקו אוחנה דולק בעקבותיו, עוברת לה עוד הקפה ואוחנה מגיח מהיער לפני חביב, שנמצא ביום מעולה ולא מוותר לעצמו וממשיך ללחוץ את המצערת. ברק גולדפינגר, שופט המירוץ, מניף את דגל השחמט ומכתיר את המתניר למנצח הסבב השלישי, אוחנה אחריו והחביב שלישי.
אלא מה – מסתבר, כי אוחנה עקף את חביב בעומק היער בזמן ההמתנה לניקוב, השופט בוחן את התלונה מאמת מול אוחנה וקונס אותו ב-30 שניות, פרק זמן שמספיק בכדי להוריד אותו למדרגה השלישית בפודיום ולהעלות את החביב לשנייה.

גם בקטגוריה B הדרמה בשיאה, חיים אוחנה, ביום יוצא מן הכלל, מוביל בפער וקרב דמים מתנהל על המקום השני בין אדם לסרי למאור כהן, יניב אבשלום ורועי דרי נמצאים לא הרחק משם ונאבקים על המקום הרביעי. המסלול לא נוח לעקיפה ומאור כהן מנסה בכל הכוח הקפה אחר הקפה למצוא את הנתיב דרכו יוכל לכבוש את המקום השני. שתי הקפות לקראת הסיום כהן בוחר במהלך קיצוני ומנסה ללכת על כל הקופה כשהוא בוחר בנתיב צר למעקף, לסרי לא מוותר ולא מאפשר לו להשלים עקיפה נקייה וכהן מוצא את עצמו תקוע על ערמת קוצים בצד הדרך, כשיניב אבשלום ורועי דרי חולפים על פניו ומסיימים גם בסדר הזה אחרי אוחנה ולסרי. אלא מה – המרשל מנקודת הניקוב מעביר לשופט את הדו"ח שלו, גולדפינגר קורא המלל וקונס את לסרי ב30 שניות על נסיעה פראית מול המרשל. גם כאן 30 השניות משחקות תפקיד מרכזי וגורמות ללסרי לפנות את המדרגה השנייה בפודיום ליניב אבשלום ואת השלישית לרועי דרי.

"עשרים דקות לפני תום המירוץ ומתן ניר נצפה משוטט ברחבי הפטוצ'אטו רגוע ושליו, הפער בינו לבין הבא אחריו גדול מכדי לאיים על ניצחנו השלישי ברציפות."

אתם חושבים שהמתחילים והסניורים לא סיפקו סחורה משל עצמם? לפני המירוץ רז אשרי לא היה רגוע במיוחד, אחרי שני ניצחונות רצופים רף הציפיות ממנו לא נמוך במיוחד ובהתחשב בחזרתו של עומרי שהינו לזירה, אפשר להבין את הלחץ היושב על כתפי הנער. מה אגיד ומה אספר? ברגע שדגל הזינוק עלה לאוויר אשרי הצעיר ניקז את כל הרגשות למצערת ונתן תצוגת רכיבה מדהימה שבסיומה הוא על המדרגה הגבוהה בפודיום בפעם השלישית ברציפות העונה. כפיר בז'רנו מרחף על פני המסלול ומסיים במקום השני בפער של דקה אחריו. על המקום השלישי נאבקים בקרב גלגל לגלגל ניסים בוסקילה ובני לקן, הקפה אחר הקפה והשניים ממשיכים בקצב זהה, בוסקילה מוביל ולקן אחריו מספקים לקהל הנלהב מרדף כהלכתו. בסיום לקן לא מצליח לגבור על בוסקילה שעולה למדרגה השלישית.

אחרונים חביבים, הסניורים, אלי אוחיון פותח כהרגל ראשון ונותן את מה שיש לו על המסלול, אייל שטיינר נכנס כבר מזה תקופה למסכת אימונים עיקשת ואת התוצאות ראינו כבר במירוץ הקודם כשהוא סיים במקום השלישי, הפעם שטיינר נוקט בטקטיקה מעט שונה, הוא פותח אחרי אוחיון ומחליט לא להוריד את הקצב ונשאר דבוק לזנבו תוך כדי שהוא לומד מאוחיון המנוסה את קווי החיתוך של הפניות ברחבי היער. לבסוף סיים שטיינר כחמש שניות בודדות אחרי אוחיון, במקום השלישי סיים דורון אוחיון, עם שמונה הקפות ורביעי הגיע בעל הבית, יורם דרי, שזהו מגרשו הביתי ובשניות האחרונות לקראת ההזנקה הצליח להשיג זוג נרף-בארז ולהשתתף בחגיגה.

"חיים אוחנה ביום יוצא מן הכלל מוביל בפער וקרב דמים מתנהל על המקום השני..."

כאמור האירוע הסתיים על מי מנוחות, אך מה קדם לזה? תוהו ובוהו - קצרה היריעה מלהכיל את רצף האירועים שהתחוללו ביום הזה. ועד העמותה פרסם לא פעם כי יש להירשם מראש באמצעות הטלפון בכדי למנוע אי אלו עיכובים מיותרים, מתוך 39 רוכבים שלקחו חלק במירוץ, רק 17 נרשמו מראש ועד השעה 09:00 היו רק מחצית הרוכבים המשתתפים במתחם, דבר שגרם לסדרת עיכובים שדחתה את הזנקת המירוץ ביותר מ-40 דקות.
עוד בטרם הסתיימה ההקפה הראשונה אחד הרוכבים איבד שליטה על הטרקטורון והתהפך, מיד לאחר מכן פגע בטרקטורון שלו רוכב נוסף, שגם הוא נפגע, עומרי שהינו ואושר ראובני היו הראשונים להגיע לזירה עצרו את הכלים וירדו לבדוק את שלומם של הפצועים ומיד העבירו הודעה לקהל, שנמצא מרחק של 800 מטרים משם, שיזמינו אמבולנס, כי ישנו רוכב פצוע השרוע על האדמה.

עד כה לא ברור איך ההודעה הגיעה או לא הגיעה למזכירות בזמן, אבל המירוץ המשיך להתנהל כסדרו והקהל שהתאסף סביב הפצוע היה זה שנכנס למסלול בכדי להאט את הרוכבים שממשיכים ללחוץ על המצערת למרות הרוכב הפצוע. נכון – החוק היבש אומר שאם מישהו כבר מטפל בפצוע אין סיבה מיוחדת לעצור, אבל אם עומדים חמישה אנשים על המסלול מנופפים לרוכבים להאט ומארגן המירוץ מניף דגל צהוב – חובה להאט עד כדי עצירה. לא כך היו פני הדברים מאחר והרוכבים המשיכו בשלהם, לא משנה להם כמות הקהל העומדת בתוך המסלול, הרוכב השוכב על האדמה או אי אלו דגלים המתנופפים להם מול העיניים, כל עוד לא אמרו אחרת הם המשיכו ללחוץ.
לקח יותר משלושים דקות מרגע הפציעה עד שהתקבלה ההחלטה בפועל לעצור את המירוץ, האמבולנס השלים את מלאכת הפינוי לאחר יותר מ-50 דקות בהם היה שרוע הרוכב על האדמה ללא יכולת תנועה.

"נקודה רעה נרשמה לרוכבים על איבוד פרופורציות ושיקול דעת לקוי, כשמדובר בחיי אדם אין מקום להמשיך לשחק במירוצים."

נקודה רעה נרשמה לרוכבים על איבוד פרופורציות ושיקול דעת לקוי, כשמדובר בחיי אדם אין מקום להמשיך לשחק במירוצים. משך הזמן הארוך עד להגעתו של האמבולנס הוא בלתי נתפס ונזכיר ונציין כי החובשים מצויידים גם בטרקטורון בכדי להגיע במהירות לרוכב במקרה הצורך, החובש במקרה הנ"ל הגיע לאחר 33 דקות תמימות.
בסופו של דבר הרוכב פונה ואחרי כשעתיים תמימות שמחנו למשמע הבשורה כי הוא השתחרר מבית החולים כשהוא בקו הבריאות עם מכות יבשות בלבד.

המירוץ הופסק כאמור לאחר 33 דקות, כשליש מזמן המירוץ לרוכבי הקטגוריות הבכירות, ההחלטה מה עושים בשלב זה נתונה בידי השופט. ברק גולדפינגר הוא שופט מנוסה בתחום המוטורי והלחץ הכבד מצד הרוכבים, מנהלי הקבוצות והקהל הוא לא משהו שיגרום לו להחלטות כוזבות.
בשלב קבלת ההחלטות עלו מספר אופציות לאוויר שנשללו בצורה זו או אחרת, ובסופו של דבר הוחלט לחדש את המירוץ כשקטגוריות המתחילים והסניורים ישלימו עוד 40 דקות של רכיבה וקטגוריות A ו – B ירכבו במשך שעה שלמה.

"ברגע שדגל הזינוק עלה לאוויר אשרי הצעיר ניקז את כל הרגשות למצערת ונתן תצוגת רכיבה מדהימה שבסיומה הוא על המדרגה הגבוהה בפודיום בפעם השלישית ברציפות העונה."

כאן המקום לעצור ולהזכיר כיצד הדברים עובדים: ועד העמותה שכר את שירותיהם של ירון גולדשטיין ותומר דרזנר כמפיקי המירוצים ואת שירותיו של גולדפינגר לשופט המירוץ. בפועל – כל הנעשה בזמן המירוץ לא מעניינו של ועד העמותה, כל עוד לא פנו אליהם. לא כך היו פני הדברים, בשלב קבלת ההחלטה צבאו חברי הועד על אוהל המזכירות, ויכוחים וחילוקי דעות נשמעו מכאן ולכאן וגם כאשר התקבלה החלטה והכרוז הודיע על סדר ההזנקה שוב נטרפו הקלפים ושונו ההחלטות פעם אחר פעם. ועד העמותה היקר – שכרתם מקצוענים, תנו להם לעשות עבודתם נאמנה ללא התערבויות מהצד.

בהעדר יכולת לקבוע את הזמנים המדויקים בפערים בין הרוכבים השונים, מאחר והמירוץ הופסק בלב המסלול, ההחלטה שהתקבלה הייתה הזנקה של כל רוכב בנפרד בפערים של 2-3 שניות בין אחד לשני על פי הקטגוריות. מסוג המצבים בהם תהיה החלטה אשר תהיה, יהיו מי שיפגעו ממנה ומי שיקבלו עליה.
בתום המירוץ גל של תלונות התקבלו מהרוכבים השונים ובמקביל המרשלים העבירו את דו"חות האירועים שלהם, כפי שקראתם בפתיחת הכתבה, משקלו של השופט במירוץ זה היה כבד והשפיע לא אחת על התוצאות בצורה משמעותית.

"אלי אוחיון פותח כהרגל ראשון ונותן את מה שיש לו על המסלול..."

שטח המירוץ באילניה מתחיל בפטוצ'אטו רווי סיבובים על אדמה חקלאית רוויה באבני סלע קטנות, לאחר מכן הוא נכנס למעבה היער דרך ואדי, עולה ומטפס בשבילי העפר עד לראש ההר הצופה על המסלול שבעמק וחוזר חזרה. משך זמן הקפה נע בין ארבע דקות ועשר שניות לחלוצי קטגוריה A ועד חמש וחצי דקות לאיטיים שברוכבי קטגורית המתחילים. בקטגוריה הבכירה היה זה טל חביב שפתח ראשון ושמר על ההובלה במשך שלוש הקפות רצופות, מתן ניר שישב על זנבו חטף מקלחות של אבני סלע קטנות עד כדי שמיכל העיבוי שלו נוקב והוחלף בזמן ההמתנה לחידוש המירוץ. החביב נתן תצוגת רכיבה מרשימה בהחלט ועושה הרושם שאם ימשיך בתצוגת רכיבה שכזו, הוא מהווה איום משמעותי על הצמד המתניר ואוחנה שמזה שנים נלחמים בעיקר אחד בשני. אוחנה שהגיע למירוץ עם כלי חדש ומאובזר מא' ועד ת', התאכזב בסופו של דבר מהתוצאה הסופית למרות המאמץ שהשקיע, הברקסים שלו לא תיפקדו כראוי וגרמו לו להיכנס לרחבת הטיפולים שם איבד את מיקמו לחביב, ועד שזכה בו מחדש לא הספיק לפתוח פער שהיה משאיר אותו על המדרגה למרות הקנס על העקיפה בנקודת המרשל.
טל בורוכוב התברג במקום הרביעי וגל בן עמי, שנעדר משני המירוצים הראשונים, מגיע עם פציעה כשידו חבושה והוא עולה על המסלול בכדי לצבור נקודות ליגה.

בקטגוריה B התייצבו רק 12 רוכבים, עמית בתייה, רוכב מקבוצת היוסאנג, יריב חסיד, רוכב קבוצת רז-גל וזכי טורי, רוכב בחסות שאלתיאל תכשיטים, נאלצו לפרוש לאחר עצירת המירוץ בשל תקלות טכניות כאלו ואחרות. רועי דרי, שזהו מגרשו הביתי פתח ראשון אך בטרם הספיק להשלים את הפנייה הראשונה פגע בו לירון חמו מאחור ובעקבות הערבוביה שנוצרה, איבד את מקומו. מור אלמגור הצעיר נמצא מעט מאחור אך ממשיך לצבור ניסיון תחרותי איכותי בקרב "הגדולים" במקום לגרוף פודיומים בקטגורית המתחילים. דני עידן משאיל מאחיו דורון את הטרקטורון מאחר ושלו לא תקין למירוץ אך הפעם הוא לא מצליח להתברג בראש הטבלה, וברק ממן, מסוכנות ג'י אנד אן ברמות נפתלי מתחיל לצבור בטחון על המסלול.

במתחילים, חזרתו של שהינו והעדרו של הדר ויינברגר גורמים למתח רב בקרב הנערים החמים על המצערת, ניל פלד שלא זינק בפתיחת המירוץ, הספיק לסדר את הטרקטורון עד לחידוש ועלה בכדי לצבור נקודות. שהינו, שחוזר אחרי פציעה בכף היד לאחר חודשיים תמימים של השבתה, לא הספיק להיכנס לעניינים ונאלץ לפרוש. דקל בוארון, נדב אלחנטי, רמי קסנטיני, אדיר יצהרי, בני לקן ואביב נגרין, כולם רוכבים על גבי DS450, להוטים על המצערת ולא יודעים מנוח. אופיר אלבז נכנס למירוץ השני בחייו על גבי הרפטור של ימאהה ונאלץ לפרוש בשל תקלה במערכת הזרקת הדלק, גם טירן אברמוביץ נאלץ לפרוש בשל תקלה טכנית בפרדטור שלו, ובכך חזרו צוות המעודדים מעכו בידיים ריקות.

"לסיכום, היום הארוך נשא בקרבו לא מעט עליות וירידות, בסופו של דבר המסלול נבנה בצורה יפיפייה שלא הייתה מביישת מירוצים מעבר לים,"

לסיכום, היום הארוך נשא בקרבו לא מעט עליות וירידות, בסופו של דבר המסלול נבנה בצורה יפיפייה שלא הייתה מביישת מירוצים מעבר לים, אך אם הרוכבים לא מספיק בשלים בכדי לדעת מהו קצה גבול יכולת הרכיבה שלהם, אולי מוטב להוריד מעט את רמת הסיכון בבניית מסלולים צרים עם נקודות מועדות לפורענות. הדרמות שסיפקו לנו הרוכבים בדקות הסיום היו שוות את כל אי אלו ההתעכבויות שנגררו במהלך היום.


תוצאות:

קטגוריה A
מתן ניר - דלב מוטוספורט אביזריון רד בול – 15 הקפות
טל חביב - רז גל נזימה מתן ניר – 15 הקפות
אליקו אוחנה - עופר אבניר סוכנות אוחנה – 15 הקפות

קטגוריה B
חיים אוחנה – סוכנות אוחנה – 14 הקפות
יניב אבשלום - עופר אבניר מוסך רמב אוחנה – 14 הקפות
רועי דרי - עפולה אקסטרים עופר אבניר - 14 הקפות

מתחילים
1 רז אשרי - דלב מוטורס צחי טרקטורונים - 9 הקפות
2 כפיר בזרנו - ח סניר פרויקטים רז גל - 9 הקפות
3 ניסים בוסקילה - סוכנות אוחנה ממתקי ניצן - 9 הקפות

סניורים
1 אלי אוחיון - עופר אבניר עפולה אקסטרים צמיגי דורו - 9 הקפות
2 שטינר אייל - הפינה הירוקה סוכנות אוחנה - 9 הקפות
3 דורון אוחיון - עפולה אקסטרים - 8 הקפות


*מפיקי האירוע מודים למשפחת דרי ולנסי לוי על הסיוע בהפקת המירוץ.

מעניקי החסות של ליגת הטרקטורונים לעונת 2009

נירב מתכות, אבניר חברה לרכב, ד.ל.ב מוטוספורט, קשר ימי, מבט קדימה, שחר אופנועים, נירב תעשיות, שירומיקה מוטורס, טריפ טרקטורונים, אבנוע, סר גל, אבזריון בשטח, אקסטרים, פוקס רייסינג, פול גז, נזימה.*תיקון טעות - שופט המירוץ נשכר באופן ישיר על ידי ועד העמותה ולא על ידי צוות ההפקה כפי שנכתב. הכתבה עודכנה.
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.טוני סיבשווילי 09-11-08
הסירטון לא עובד..
אחלה כתבה מצפה לגלריית התמונות...
2.איתמר 09-11-08
אחלה סיקור וטאחלה סירטון..
כל הכבוד
3.טוני סיבשווילי 09-11-08
***זהו הסירטון עובד
4.=] 09-11-08
אחת התחרוית היפות
5.שחק מלכה 09-11-08
היה כיף לאללה
6.אחד מהקהל 09-11-08
עופר אבניר לאיזה שפל עוד תרדו
שולחים את טוני סיבשבילי ילד בן 12 שיתלונן על מתן ניר שעקף איפה שאסור
עד כמה תרדו אני שואל... עד כמה
7.נעם 09-11-08
בטח היה כיף לאללה. חבורת ארסים לא מפותחים. חבר שלכם שוכב פצוע בצד המסלול, מסמנים לכם גם צופים וגם מרשלים להאט ואתם פשוט ממשיכים בשלכם וכמעט דורסים את הצופים המבוהלים שמנסים להגיש עזרה. אם לא הייתי רואה בעיניים לא הייתי מאמין. חבורת חוליגנים ! לא מגיע לכם להיות חברים בקהילת הספורט המוטורי.
8.שלומי אוקרט 09-11-08
שוב שופטים מכריעים את הסוף.

מלחמה בקטגוריה B על המקום השני ניקבעה בטעות שיפוט אחת הגרועות מימיי המירוצים בארץ .

נהנו מהספק שניים שלא כל כך הגיע להם אותם זה לא מעניין ועולים על מדרגות הפודיום לפני שדברים ייתבהרו וישנו את ההחלטה השנוייה במחלוקת .
מירוץ שהוכרע על ידיי המארגנים והשיפוט .
אייפה הצדק של שני הצדדים אייפה ה30 שניות קנס של מתן ניר שהוכרז ע"י השופט ברק .
אייפה השיפוט והקנס בהיתנהגות של טל חביב בסיום המירוץ כלפיי אליקו
למה את זה לא מציינים חברי נזימה .
לקנוס את אדם לסרי אחד הרוכבים שנתנו שוואו מטורף במירוץ הזה כן לכנוס אותו?

שופטים תיהיו הוגנים אחרת אין טעם למירוצים האיילה אנשים נותנים את הדם שלהם לא בישביל החלטות כאיילה במירוץ שנוי במחלוקת כזה .

הכי חשוב לבדוק את המסלול כדי לאפשר רכב סיוע .
לא הגיוני שרוכב יישכב פצוע יותר מ15 דק'.
פעם הבאה הפציעה יכולה ליהיות הרבה יותר קשה .
9.לחברי נזימה 09-11-08
תנסו להראות את האהבה שלכם לחברי פולריס ולטל חביב בכלל בפחות אהדה וניסיון השפלה של חברי קאן אם .

שימו לב לסרטון שימו לב לכתבה
10.מירוץ מספר 3 09-11-08
אירגון על הפנים .
החלטות גרועות .
מירוץ שצריך היה לבטל
והחלטות שיפוט שיש רק בארץ ישראל .
11.לא מבין 09-11-08
אני לא מבין איך יניב אבשלום ורועי דרעי הגיעו לפודיום .
לא חיים אוחנה אדם לסרי ומאור כהן סיימו ב3 הראשונים ??

כל הכבוד אדם לסרי ומאור כהן תצוגת רכיבה מדהימה .
מאור אל תחכה שייתנו לך לעקוף תעקוף אם אתה יכול היה מסלול מספיק רחב בישביל 4 טרקטורונים לעקוף
לא נורא כל הכבוד.
12.יוני סרור 09-11-08
טוב אז ככה לפי מה ששמעתי היה מירוץ מצויין אך השיפוט היה על הפנים...
הכתבה הרסה אותי אחד הסיקורים הטובים שלכם!
וגם לצערי טירן אברמוביץ' חבר קרוב נאלץ לפרוש...
הסירטון בכלל אחד הסירטונים אני מחכה לגלריית התמונות!
תודה רבה נהנתי מאוד!
13.און בירי 09-11-08
כל הכבוד לניסים בוסקליה.....הגיע הזמן ניסים!!חיכינו לזה כמה שנים טובות
גם חזר בלי תקלות וגם עם פודיות ביד!!
14.ועד של ליצנים 09-11-08
מי ביקש מכם להתערב?
את כל הבלגן אתם עשיתם! יש שופט, תנו לו לעשות את העבודה
15.מתי הגלריה?.... 09-11-08

?.........
16.אחד שמבין...... 09-11-08
אם היו מציבים יותר מרשלים במסלול כזה אז לא היו באים בטענות לרוכבים. חוסר אירגון ויצירת שטח ללא תצפית של מרשלים זה חוסר אחריות. פשוט מנסים לקפוץ מהר מדיי. שיקפידו להסביר ולהגדיר לפניי כל מירוץ לכל המתחרים איך להתנהג במצב כזה(לפעמים אסור אפילו להזיז את הפצוע).מי צריך לעצור?כמה רוכבים צריכים לעצור?(בכדיי לא ליצור עוד תאונות).וכיצד יתיחסו אליהם לאחר העצירה?(מבחינת זמנים).והכי חשוב להזכיר למתחרים( שמטבע הדברים באטרף)קודם כל להיות בן אדם ורק אחר כך מתחרה
17.טוני סיבשווילי ל-6 09-11-08
אחי אני החלפתי מרשל וגם אותו שמו מעכשיו לעכשיו...
והוא אמר לי אם יש מישהו שמפר תדווח מה לעשות שזה מה שאני רואיתי לפחות...
18.טוני סיבשווילי ל-6 09-11-08
אחי אני החלפתי מרשל וגם אותו שמו מעכשיו לעכשיו...
והוא אמר לי אם יש מישהו שמפר תדווח מה לעשות שזה מה שאני רואיתי לפחות...
19.צופה מהצד 09-11-08
כל הכבוד אדם לסרי אחת המלחמות היותר קשות בליגה הפגנת במירוץ הזה
טעות שיפוט כרגיל .
אין מילים פשוט
הטרקטורון הכי יפה בארץ גם .
איזה שיפורים יש לך עליו .?
20.אחד שבאמת מבין . 09-11-08
הצבה שגוייה של המרשל השני הייתה מונעת המון בעיות
הצבה של מרשל שמפקח על המרשלים המוצבים בעמדות אחד שמסתובב במשך המירוץ ורואה שהכל תקין וההצבה של המרשלים תקינה ולתת את הדעת על ההחלטות של המרשלים חסרי הניסיון שהמילה שלהם מכריעה מירוצים .
שימו לב נושא חשוב שקצת עלה פה מצד אחד מודיע ברק שופט המירות על 30 שניות קנס עבור רוכב פולריס אבל בסופו של מירוץ הקנס הנ"ל נישכח .
ואילו מהצד השני אדם לסרי לא רוכב באותה קטגורייה מקבל קנס 30 שניות שמכירע לו מקום נכבד בפודיום(מקום 2).
אתם תחליטו אם השיפוט צודק או לא .
21.אחד שבאמת מבין . 09-11-08
הרוכב שנעלם לו הקנס זה מתן ניר דרך אגב !!!
קשור להחלטה של השופט????
22.חברה מה עם התמונות 09-11-08
נזימים מה עם התמונות של התחרות אני מת ליראות?
23.היה שם ושמע 09-11-08
ברגע שהחליטו לבטל את המרוץ הראשון שנקטע בשל הפציעה, לא הייתה ברירה אלא לבטל גם את עונשי הזמן שניתנו במהלכו. שהרי אם לא היה מרוץ, איך היו בו עבירות? כולם כולל כולם קיבלו ביטול של העונשים, לא רק מתן אלא גם דקל בוארון ושהינו קיבלו ביטול לקנס שספגו במרוץ הראשון. וחוץ מזה, גם אם תורידו את ה30 שניות קנס למתן ניר מהתוצאה הסופית שלו, הוא עדיין נשאר המנצח. ההפרש שהוא סיים לפני אליקו גדול מ30 שניות. אז רדו מזה.
24.שרלי 09-11-08
לא ברור למה ההסברים על מיקום המירוץ נתון תמיד בערפל , תמיד בדקה ה-90 , ותמיד ההסבר לא מדוייק וברור אם רוצים להרים את המודעות של המירוץ את כמות הקהל ואת ההתענינות במירוצים הלא בשביל זה הספונסרים תומכים לא? . לא יודע ההרגשה הכללית שלי ושל עוד חברים
שהמרוצים שייכים לכמה אנשים באופן פרטי ואם לא אזי הארגון של הפרסום גרוע!!!!
חברה להתעורר הרבה מעוניינים לצפות במירוצים אז קודם כל לפרסם את מועד ומיקום המירוץ מוקדם ככל האפשר ובנוסף לקיימם בצורה כזאת שרכבים פרטיים יוכלו להגיע באופן חופשי ולא רק רכבים 4*4 ולא בקצוות המדינה
25.יגוסלבי 09-11-08
משפחת אוחנה האבא דני תמיד הורס לכם עם ההקנטוט שלו אפשר
להגיע למרוצים בלי אבא יותר טוב ויותר ספורטיוי
דני לא יכול לפרגן לכלום הוא מרגיש פגוע שלקחו לו את השליטה
ובגלל זה הוא פשוט כמו כול השחורים!!!!!!
אין מה לעשות שחורים
חבל על הילדים !!!!!!
26.אף אחד 09-11-08
קיצור אנשים תתעוררו, השיפוט, ההפקה, כולם מנופפים עם דגלי פולריס, על הקטע שטל חביב נכנס באליקו אף אחד לא מדבר, אני ראיתי בעיניים שלי שגולדי היה שם ומה עשו עם זה - כלום !, נו ברור מה... . מתן - מקווים שנהנת לישון בצימר של המרשל לילה לפני המירוץ... שיהיה לכולם רק טוב.
27.למספר 14 ! 09-11-08
תגיד איך אתה לא מתבייש?!?! ועד העמותה בזבז שעות על גבי שעות! ימים על ימים כדי להכין תקנון הולם והוגן וכאשר השיפוט חורג מהתקנות ,וזה בא לידי ביטוי כמה פעמים ביום שבת, הוועד כן יתערב אל תדבר שטויות! אל תדבר בכלל!! כי מי זה טל חביב בכלל שעקוף רוכב מתחיל במנקב?! ולמה רק את אליקו מאשימים?!? חרא שיפוט! זילזול בתקנון פשוט זילזול באנשים שישבו כל כך הרבה זמן!!! בשלוש מילים לירוק להם בפנים!
28.ליגוסלבי 09-11-08
כנראה שכשעלית לארץ לא עברת באולפן, תלמד עברית קודם ותתקן את שגיאות הכתיב, ואיך ומאיפה אתה בדיוק מכיר ויודע מה דני חש? תעשה טובה תפסיק לזיין את השכל ותחזור ליגוסלביה...
29.ל 25 09-11-08
מה היה בדיוק לפרגן ולמי?, לחבורה של ליצנים, מרשל שלא יודע מה מסמל הדגל הצהוב שבו הוא מנופף? שופט שלא מכיר את התקנות?, מפיקים שעושים יד אחד עם מי שמשלם להם יותר ? , "לקחו לו את השליטה" מי שישמע, כולה עמותה מסריחה של חבורה של כפויי טובה תאמין לי - לא כזה שוס...
30.ל-25 09-11-08
מה אתה אומר הוא בא להגן על הקבוצה שלו כמו גדול וניסה לעזור עד כמה שאפשר!!!
31.ל 20 ו 22 09-11-08
הוחלט לבטל לכולם את הכנס מהחצי השני והיו גם רוכבים של קאן אם (נכון ניסים בוסקילה?)
וגם זה לא משנה הרבה לרוכב שסיים בהפרש עצום על מקום שני ושלישי
32.למה? 09-11-08
למה תמיד יש בלגאן סביב משפחת אוחנה??
33.אסף ארצי 09-11-08
למה תמיד כל "הגיבורים" ממתינים עד שהנענע יעלה את הסיקור שלו, בכדי לירות את פניני החוכמה שלהם. למה אין מספיק גברים בכדי להעלות את דברי הביקורת שלהם, לא תחת עילום שם.

חבל שכשקורים גם כמה דברים טובים(לא שאין מה לשפר ולהשביח..)בענף שכולנו יושבים עליו, אף אחד לא מעלה נקודות אור אלו.
כמו כאלו מחכים לירון וגולדי בפינה חשוכה ומחכים להזדמנות לכסות ראשם בשק מעופש ולהפליא בהם מכות נמרצות.

ארגון, סדר, נטילת אחריות לביטחונם ורווחתם של הצופים והצוותים המשתתפים, הינה משימה לא קלה כלל. אני לא רואה את את אותם אנשים שאצו רצו להתנדב בפעילות העמותה בימי הזוהר של דני אוחנה, באים לתת כתף לירון וגולדי. תבינו כבר אנשים, לבקר ולהשמיץ דרך המקלדת, זה הדבר הכי קל שיש, להרים את התחת ולבוא ולתת יד ולהראות מעורבות, הרבה יותר קשה.
מקרים מצערים כמו פציעה של רוכב, תמיד יהיו כואבים.
מקרים כמו חוסר כח אדם ופאנצ'ר שמרשל או שניים שאינם מתייצבים למירוץ, גם כן יכולים לקרות.

אני מצדיע למשפ' אוחנה ואוהב אותם וכמובן ללא התמיכה המאסיבית של עופר אבניר בלגיטימיות של המירוצים, ההשקעה האדירה של טריפ, רזגל, פולאריס ועסקנים נוספים, לא היו לנו סופ"שים כ"כ מהנים.

הרבה אהבה ושבוע מבורך, אסף
34.קבוצת קאן אם 09-11-08
רוכבי קאן אם עושים במרוצים עבודה נפלאה פירגון אדיר אחד לשני אין עליכם אתם תותחים !!!
אך אתם מזהים רוכבי פולריס מרחוק ודואגים לחסום אותם אפילו שהם לא מאותו קטגוריה שלכם וזה כל כך שקוף ..
אך אתם משפילים את עצמכם ועושים צחוק מעצמכם בנסיון לפסול את מתן ניר וטל חביב . נכון דודי צמח? שמביא ילד בן 12 ועושה ממנו צחוק .
אליקו נכנס בטל חביב בעוצמה מטורפת מאחור וגונב לו את התור לניקוב ואני ראיתי את זה
מהצד (איפה שהפרדטור הלבן נתקע)

אחרי כל מרוץ אתם מחפשים את מי להאשים תלמדו להפסיד בכבוד לא מתים מזה זה רק ספורט . ואחרי הכל אליקו ומתן רוכבים סוף הדרך
35.פרספקטיבה אחרת 09-11-08
הלו אנשים...
היה אירוע פגז!!!
היה אקשן ומתח מורט עצבים עד לשניה האחרונה
הכל היה צבעוני והאוירה הייתה נפלאה
נכון... היו תקלות, אבל מה לעשות כולנו לומדים ומשתפרים, הקהל משתפר האקשן משתפר הכלים משתפרים והרוכבים...תענוג לראות כמה שהם מתמקצעים ממרוץ למרוץ
אנשים תהנו! תפסיקו להשמיץ, זה התחביב האהוב על כולנו

שבוע טוב.
36.נזימה!!! 09-11-08
הסרטון נעצר בדיוק שטל חביב{לא חביב} נגח את אליקו לאחר הנפת דגל השחמט!!!
שופט,עמותה ומפיקים שימו לב!
ההתנהגות לא ספורטיבית,ברוטלית ואלימה.
איפה הסדר והמשמעת? לאן נגיע?
{טל-זה לא אישי,זה רק ספורט...}

37.לאסף ארצי 09-11-08
אני לא רוצה להגיד שההפקה מיתעשרת מתחרות אבל אני יכול להגיד לך בודאות שנישאר להם כמה אלפי קלים בודדים

ואם הם לא מסוגלים לתת מענה לכוח אדם שנידרש ולשיפוט נכון

ולקחת בחשבון שיכול ליהיות שמישהו יתהפך (ואפילו יפצע) ולדאוג שהמירוץ ימשיך ולא יפגע

ולא לתרץ תירוצים שאין מספיק כוח אדם

לפי דעתי אם מערכת בסדר גודל כזה לוקחת אחריות להקים מירוצים אז היא מחוייבת לדאוג להכל

כולל הכל בלי הנחות לעצמם


יש פה הרבה אנשים שטוענים טענות לכאן ולכאן ובאמת אומרים דברים נכונים

ויש פה הרבה ילדים שמדברים שטויות

תנסו לעצור לרגע ולחשוב מה הצד השני עבר ומה הצד השני מרגיש ואז להגיב שנוכל להרגיש

שזהו פורום ברמה ולא אתר שמקבץ ילדים שחייבים להגיד משהו

ולא ביגלל אהבתכם לצד כלשהו
38.איך יכול להיות?! 09-11-08
איך יכול להיות שי"ור העמותה רואה רוכב פצוע כאשר הטרקטורון הפוך עליו, והוא [אלי אוחיון] לא רק שלא עוצר אלא ממשיך לעשות עוד 3 הקפות מבלי להתייחס לפצוע??!! להדיח אותו מהר..
39.ל-38 10-11-08
יש בדבריך המון...!
אשמח לקבל תשובה מאלי בכבודו ובעצמו...
40.רפי לוי וטונה!!!!!! 10-11-08
----
41.לאסף ארצי היקר 10-11-08
אני רק רוצה להזכיר לך שאותם אנשים שאצו רצו לעזור לדני אוחנה זה לא אחרים מאשר משפחתו, וגם על זה היו אינספור תלונות (למה כלתו ברישום? למה ביתו מזניקה?, למה בנו מסמן את המירוץ?) - תשובה : כי אין אף אחד אחר שיעזור.

שבוע מבורך גם לך
42.למערכת 10-11-08
אם אתם מערכת שמכבדת את עצמה, בבקשה למחוק את תגובה מס' 41, לא יתכן שכל ילד מורעל יוכל להביע את עצמו בצורה כל כך נמוכה.
43.ל-44 10-11-08
הם לא ימחקו כי "במקרה" רפי לוי חבר טוב טוב שלהם אז אין להם טעם למחוק זאת!
44.סוכנות אוחנה שלום.... 10-11-08
קטגוריה סניורים - אייל שטיינר ( חסות - סוכנות אוחנה ) קטגוריה מתחילים - ניסים בוסקילה ( בחסות סוכנות אוחנה ) קטגוריה B - חיים אוחנה ( בחסות - סוחנות אוחנה ) ואליקו התותח ( בחסות אוחנה ) . קבוצת אוחנה בכל מירוץ על הפודיום וזה לא משנה, פשוט כל הזמן אתם אומרים שיש בלאגן במשפחת אוחנה , למה כי הם מבינים את כל החוקים וזה ממש כואב לראות מה אדון גולדי עושה ... חברה תתעוררו שיפוט מתחת לכל ביקורת , מרשלים מדברים באמצע תחרות ומעבירים את הדגל לילד בן 12 שלא מודע בכלל מה זה הדגל הזה ... יש לי עוד הרבה מה להגיד בהמשך היום ... ואני אגיב ...
45.לבחור מספר 23 "היה שם ושמע" 10-11-08
יש דברים שאתה לא מבין כל כך אז תנסה לעקוב .
תשאל תתייעץ ואולי אחריי זה תרשום תגובה אבל בכל אופן אני מרגיש שאני יכול לגלות לך מה היה במדוייק .

נכון ש"ביטלו" למתן ניר את הקנס שלו אחריי שהופסק החלק הראשון של המירוץ .
למה ???
אם הוחלט שביטלו קנסות אז למה לא לכולם ?
למה לאדם לסרי לא ויתרו שזה השפיע עליו הכי הרבה בכל המירוץ הזה למרות שזה בכלל לא היה הוגן מה שהוא קיבל ואת זה עוד תיראו בהחלטה החדשה של הועד על המיקרה הזה .
במידה והחליטו לבטל עונשים ולהתחיל הכל מההתחלה אז למה הכל לא היה מהתחלה למה לתת למתן ניר לפתוח ראשון למה לקחת מכל המתחרים את הפער שהם תפסו על המתמודדים שלהם אדם לסרי פתח פער (עד לפני שעצרו אותם בתוך היער בתאונה של אחד הרוכבים ) של יותר מדקה שם הצטמצם הפער .
אם ביטלתם קנסות ואין חשיבות לכל מה שקרה בחלק הראשון של המירוץ אז תעשה פתיחה מחדש למה רק מה שנוח ......
לקחו ממנו את הפער שצבר ובסוף המירוץ קונסים אותו 30 שניות הכי משמעותיות במירוץ ??
יש פה אי הבנה מאוד גדולה שאני מאמין שהועד יתן פיתרון .
אני אחד מהאנשים שבאים לראות מירוצים הוגנים לכל הצדדים כי אם אין הגינות אין טעם לכל מה שקורה בשבתות האיילו אנחנו לא מתפרנסים מזה וגם לא הרוכבים (לפחות לא חלקם הגדול).
אז אם הם מוציאים כל כך הרבה כסף כדאי ליהיות שותפים באירגונים הטובים של גולדשטיין (יכולים ליהיות מעולים ) אז הם מצפים לתמורה והתמורה היחידה היא הוגנות .
הוגנות לא מגיעה ממקום שגולדשטיין הוא רמאי .
הוגנות באה ממקום של הצבת מרשלים שמבינים עיניין כי כמו בנושא הזה הם הכריעו את אחד המרוצים היותר צמודים שהיו .
ומרשל אחד לפיקוח עלייהם .
46.לאסף ארצי 10-11-08
למה אתה חושב שמה שאתה אומר מעניין מישהו ?
מישהו יכול להגיד לי מי זה בכלל האסף הזה שכל הזמן חושב שהוא הכי חכם וכל הזמן מתערב ?
אולי אל תתערב תשאר איפה שאתה הדעה שלך לא מעניינת במיוחדת כשאתה רושם אותה תחת השם שלך כאילו אתה איזה מישהו חשוב שמשפיע על הספורט הזה .
47.ל-47 10-11-08
לא מכיר אותך,ןלא מכיר את אסף ארצי באופן אישי.
מה שבטוח שמהתגובה שלך אתה סובל מרגשי נחיתות וחוסר ביטחון מוחלט!
תפנה לפסיכולוג, ובמקרה הכי גרוע תופנה לפסכיאטר מאמין שיש תרופה.
48.ל47 מאסף ארצי 10-11-08
מעולם לא החשבתי עצמי מישהוא חשוב. נהפוך הוא, צמחתי עם כולם בשכונה ואני לא מרגיש צורך להתנצל בעקבות כך. צר לי לאכזב אותך, דעתי אשר משקפת פרספקטיבה רחבה ובוגרת(כך אני מצטט מישהו מאוד חשוב אם להשתמש בטרמינולוגיה שלך), מסתבר כי חשובה ללא מעט אנשים רחבי אופקים שהביעו נכונות להשקיע ואף קוצרים לא מעט פירות בזכות השקעתם.

בכל מקרה, דעתי תושמע אם תרצה ואם לאו ותמיד תחת שמי המלא.


אני חושב שאנחנו קצת מאבדים את הערך הספורטיבי של כל המירוצים האלה ומאוד לא בוגר ואחראי לבנות מציאות בה כל הענף הזה מתנהל על מלחמות אוחנה-אליקו-מתן ניר פולאריס. יש המון נקודות חיוביות בהתפתחות תרבות המירוצים בכלל ומירוצי טרקטורונים בפרט. קשה לי לראות את כל השטנה הזו שמופנית כלפי ספורטאים מקצוענים. הגיע הזמן שנפרגן, נאהב ונעריך את האנשים הללו. אליקו וחיים הינם רוכבים מחוננים ואני מאוד מקווה שנמשיך להינות מפעילותם בליגה עוד שנים רבות. מתן ניר נושא בתואר אלוף הארץ 4 שנים ברציפות, מאוד מוערך בעיני רבים, חיוני מאוד שיתמיד במירוצים בכדי שלכולנו יהיה בשביל מה להמשיך ולהגיע למירוצים.

טל חביב כפי שדובר לא מעט על יכולותיו הווירטואוזיות, מסתבר כי יכול לתת פייט הגון גם לטובי הרוכבים בארץ. אח טבעי זה שיקבל תמיכה מקיר אל קיר מהבית בו גדל. אנו אוהבים אותו מאוד ומאמינים כי יש עוד ימים גדולים לפניו. אין ספק שטל(סינדרלה כפי שמכנים אותו בענף)מספק המון עניין בקטגוריה A ומביא עמו המון תומכים ואוהדים. לא אסיים דבריי לפני שאומר שאנו צריכים להודות תודה גדולה לעופר-אבניר, פולאריס, רזגל סוכנויות, טריפ טרקטורונים, יוסאג, קשר ימי לנזימה, פולגז ופאנצ'ר אשר לולא הגופים הגדולים והאחראיים הללו, לא היה לנו מה לקשקש על המקלדת.

הרבה אהבה ויום טוב, אסף
49.לרפי לוי ... אליקו מלך.... 10-11-08
אני חושב שאתה גבר שבגברים איך אתה מרשה לעצמך לרשום את השם שלך ולדבר ככה על אליקו אוחנה שהוא ומתן הרוכבים הכי טובים שיש אבל לא משנה כנראה שאתה מושפע ומישהו הרעיל אותך נגד אליקו בכל מקרה אחי כל בוקר שלוש פעמים ביום למשך חודש ימים תיקח את הכדורים ותלחץ חזק ..... ימאעפן ( שונא אליקו שכמוך ) חתיכת בובליל שכמוך . ביי מתוק ימתוסכל ......
50.ישראלי היפה 10-11-08
תראו איזה אנשים קטנים על מה אתם מיתווכחים
זה תחרות שנועדה להיכנס אחד בשני
מתן ניר זוכה בכל תחרות אבל חוץ מזה לא קורה שום דבר הוא לא יוצא לתחריות בחו"ל הספוסרים שלו או של מנצחים אחרים לא משקעים
עוד שבועיים עוד תחרות אותם תוצאות ובזה זה נגמר(יש תואר אליפות העולם) הייכן כל המיתחרים נשארים בארץ
ולכן התחרות זה חרטה גדול אין עתיד על מה אתם מסכנים את עצמכם ומבזבזים כסף
אתם משחקים בנדמה לי מרוצים
51.דודי צמח 10-11-08
לטל חביב אחי אתה רוכב תותח ואני ממש אוהב את הרכיבה שלך , אבל אחי לא מתאים לך להתנהג כמו שהתנהגת אחי זה כולה תחרות ואני לא בא בטענות לאף אחד כי אני חושב שמה שקרה ביום שבת זה היה פשוט ביזיון של כל השיפוט .. רק עכשיו רואים את כל החרא צף למעלה וזה לא מוסיף המון רק גועל נפש ..דרך אגב אני חייב לציין אדם לסרי אתה תותח ושכולם יקפצו אח שלי אתה לא צריך להשים לב ותמשיך להתאמן כי רואים תוצאות . ואחרונים אחרונים חביבים אליקו אתה תותח ואח שלך חיים תותח על , אוהב אותכם . ולאייל שטיינר ( סניורים ) קניתי לך ארון לגביעים ...
52.אחד שנמאס לו 10-11-08
באמת נזימה נהייתם גועל נפש !! לקחתם צד אחד וזה בסדר אבל אוהבי קאן אם יש אתרים אכותיים שנזימה הם חיקוי עלוב כגון פול גז והשאר אז למה בכלל להיכנס לפה ולקרוא את השטויות של ערן וכל המטומטמים ? בואו לפול גז זה אתר איכותי ולא אינטרסנטי כמו נזימה להחרים אותם שישארו לבד עם החתול רחוב ופולריס שלהם ! בושה וכלימה איך האתר נהיה מגעיל !!
53.לדודי צמח 10-11-08
אליקו מלא תסכולים מהעובדה שהשקיעו בו ים בכסף והוא לא מפסיק לקבל בראש. 40 אלף שקל שיפורים בכלי, כלי חדש, תיקונים ושיפצורים ומלא שעות עבודה והנה הולכת לו עוד עונה של אליפות. פתאום, יש עוד רוכב שצריך להתחיל לספור אותו וכזה שעשוי להפריע לו להילחם עם מתן ניר ראש בראש. טל בפירוש הגורם לכך שאליקו לא מצליח להיצמד למתן ונאלץ להתחנן לאלת המזל שיגרם למתן נזק בכלי בכדי שיוכל לעמוד בראש הפודיום. בהיעדרו של יקיר הענף גל בן עמי שמשלים עם התאוששות מפציעה קשה, מתגלה כוכב חדש שמכפיל את הקושי של אליקו לזכות לראשונה בחייו בתואר אלוף הליגה. אין ספק בכלל שהתסכול הזה כל מירוץ, גורם לו מפח נפש ומבוכה רבה כלפי משפחתו, קרוביו, מעריציו וכמובן הספונסרים שלו. אבל כל אלו לא יוכלו לקחת ממנו את העובדה שהוא אחד משני הרוכבים הטובים כיום בארץ והוא חייב לשנות אסטרטגיה ולא לסמוך על העובדה שאבא שלו יוכל להשפיע על העמותה בכדי שימציאו קטגוריה מיוחדת למנועי 525/650.אליקו אחי מה שלא הורג אותך מחשל אותך תמשיך ותתבגר ואני מבטיח לך שגם האליפות בדרך.
כל הכבוד לנזימה על הסיקור המאוד מושקע שלכם ובאמת מצער לראות כי המפיקים החדשים קצת שכונתיים. איחולי החלמה לרוכבים שנפצעו.
54.ל 53 10-11-08
חמוד אני יודע טוב מאוד מי אתה אתה אפילו לא ממנסה לטשטש את העקבות שלך

תמסור למיתחרים שאתה מייצג שזה לא בושה להפסיד ואם היה לכם טיפת כבוד עצמי אז לא היית מראה את הפרצוף שלך

אתם תתחילו לנחות עם ההנפצות שלכם כל קבוצת המירוצים שלכם זה חבורה של ילדים מפונקים שקיבלו כלי מאבא והחליטו שהם מיתחרים

פרט לאליקו וכמוהו עוד רוכבים בודדים שסובלים מהשטויות שלכם כי אחרי זה מכלילים את כל רוכבי קאן אם בגלל זבלים כמוך וכמו החברים שלך
לא חשבת אולי פשוט תפתחו באמת ליגה משלכם
אולי באיזור רמת גן ליד הספארי זה מקום מתאים לכם
או אולי שהרוכבים שלכם יתחילו לעשות צבא כמו בניי אדם ולא לברוח כמו כוסיות אולי שם הם יקבלו את החינוך שהם צריכים לקבל..
אם רמת הלכלוך שלכם עדיף לכם להוריד את הראש ולשתוק
מיטב הרוכבים שלכם ספורטאים כביכול ולא שירתו בצבא מה התשובות שלכם על זה ?

אז תקשיב לי ותקשיב לי טוב בובי....

יש אתר הוא ניקרא פאנצ"ר אתר נורא איכותי שאני ממליץ עליו בחום
תשארו שם ותפסיקו לזיין תמוח
למה בלי נזימה מי היה יודע מי איילה חצי מהסוכנויות והמיתחרים בארץ ?
מי היה מכיר אותכם בכלל יכפויי טובה

מקווה לא לראות את הפרצופים שלכם יותר במירוצים....יום טוב55.ל54 10-11-08
אז בוא נגיד ככה שאליקו לא מתוסכל תאמין לי שבטוח לא ביגלל מתן הבעיה היחידה זה טל שהוא ומתן עשו יד 1 כדי להכשיל את אליקו זה כל כך שקוף שטל מעקב את אליקו כדי שמתן יברח להם רואים את זה הרי אם אליקו מצליח לעקוף את טל אז טל הוא משאיר לך אבק מרחוק . וברגע שהוא לא יפריע לו תאמינו לי שזה יהיה תחרות של מתן עם אליקו כמו שעד עכשיו היה.ועכשיו השיפוט חבורת ליצנים יעשו הכל בישביל מתן וטל חביב די רואים את הצביעות כשטל ניכנס באליקו גולדי היה לידו כולם ראו את זה שפן. התחרויות של הטרקטורונים יפסקו בידיוק כמו המוטוקרוס הוא הרס את זה אז גם בטוח יהרוס גם את זה. פעם היו באים בכיף למרוץ עכשיו כולם באים אחד נגד השני עשיתם רק שינאה אחד לשני.חבל.
56.ל53 10-11-08
התגובה של מקודם זה ל53
57.מנהלים להיתעורר 10-11-08
אייל וערן שלמה תעצרו את התגבות אנשים כאן מדברים עוד מעט ההיה מכות
תת רמה כולה תחרות של חובבנים
תרדו לקרקע
58.ל57 10-11-08
אני חושב שכשחרא רוצה לצוף אז שיתנו לו לצוף

רק הברברים בענף יגיעו לידיים

זה ויכוח לגיטימי ואני חושב שהציבור צריך לדעת מי החרא ומי לא
59.עומרי כהן 79.... 10-11-08
חברה עזבו לריב נקווה שיסיקו את המסקנות וישפרו את המירוצים..
כולם פה חברים וזה רק ספורט אני בתור מתחרה מקווה שכבר תחרות הבאה האגודה תסדר לנו תחרות יפה!
קורה שיש בעיות שיפוט בכול ספורט בין עם זה כדורגל כדורסל ואפילו ספורט מוטורי.
חבל שעכשיו המצב בין החברות של המתחרים במין קצר כזה בימקום לפארגן ולהתכונן למרוץ הבא שכולנו נוכל להנות מיזה אז חברה ניפגש בתחרות הבאה שבוע טוב.....

נענע מה עם התמונות.....
אולי יהיה מה שיעסיק אותם והם יפסיקו לריב!!
60.ל57 10-11-08
אני חושב שכשחרא רוצה לצוף אז שיתנו לו לצוף

רק הברברים בענף יגיעו לידיים

זה ויכוח לגיטימי ואני חושב שהציבור צריך לדעת מי החרא ומי לא
61.תגובה ל- 48 אסף 10-11-08
אני מאוד מעריך את מה שכתבתה תודה רבה לך מדודי צמח .
62.ל-44 מטוני סיבשווילי 10-11-08
1.אני בן 14.
2.אני יודע טוב מאוד מה אומר הדגל הזה אני רק עשיתי מה שבקשו ממני לעשות.
3.המרשל הזה בכלל לא נרשם, בחרו אותו מעכשיו לעכשיו.
4.אם יש טענות אז למה כלפיי? התחרות גם ככה הייתה כולה חצי מאולתרת אז למה נופלים רק עליי?!
63.דקל בוארון 90 10-11-08
הייתה תחרות ממש טובה אני ממש נהנתי חוץ מהקטע של השיפוט... אליקו עקף אותי כמה שניות ליפני המנקב שזה חוקי וטל חביב עקף אותי שניה ליפני המנקב שזה ממש לא לעיניין ועל זה תורידו לו ניקוד אבל השופט כניראה פחד מהתגובות של טל ובימקום להוריד אותו מקום הוא העלה אותו מקום למקום 2 ואת אליקו הוריד למקום 3 והשופט קרא לי עליו לדבר איתו ואמרתי בידיוק מה קרה והוא אפילו לו עשה אם זה כלום אז די מה זה השיפוט הזה?!
64.ערן חיון 10-11-08
אני לא מבין דבר אחד מכל היום הזה
איך יכול להיות שמתקימת תחרות במסלול שאין גישה לרכב חירום לפחות ב 4 מוקדים שונים
יום יבוא ויקרה בסוף אסון נורא שרוכב יתהפך מהכלי שלו ויפצע קשה
ועם זמן הפינוי שלו יהיה כמו במירוץ האחרון, סביר להניח שבן אדם הזה ימות מחוסר טיפול רפואי
ואז יהיה ועדות חקירה וכל הקודקודים של ההפקה הזאת ישלמו על זה ביוקר
אני מצפה שמישהו מהעמותה יעשה משהו בנדון כי חיים של אנשים זה קודש
65.אחד שיודע - עינב בובליל 10-11-08
לדקל בוארון כל הכבוד לך על היושר אני מאוד מעריך את זה ... אבל מה לעשות שיש גם שופטים שגולדי מאכיל אותם טוב ... ואח"כ אומרים שאוחנות בוכים ... לא חברים רק שתדעו שאני לא היה לי מילה רעה להגיד על גולדי אבל מה שהוא עשה ביום שבת בסוף זה היה ממש גועל נפש לבוא ולשקר ככה שעוד רבבות ראו מה היה עם טל חביב ואליקו ... שתבינו טוב אני מאוד מעריך את הרוכבים כמו מתן ניר וטל חביב ויש עוד כמה חברה טובים אבל לא יכול להיות כזו שינאה אני נגעל ממה שקורה ואני שוקל להביא בפעם הבאה כמה חברה טובים שיבואו להפריע ואז נראה את כל הקומבינות שלכם .. איך זה יראה לכולם . אדון גולדי בתחרות הבאה כולם יגיעו כל קבוצת קאן אם וכולם יהיו באוהל ( השחור) הגדול ואז נראה ממה תתפרנס ... אתה תתכיל לדאוג שתפסיד כסף ביי ובקרוב אני יתחיל להשתתף בתחרויות רק בשביל להפריע לכולם .
66.ל65 10-11-08
מה אתה רוצה?
אתה קורא את מה שאתה כותב? לא הבנתי כלום.
67.ל 66 10-11-08
זה הרעיון שלא תבין כי זאת עינב בובליל יבוליל שכמוך
68.אסף ארצי 10-11-08
מה אתה מנסה לדבר בשפה גבוהה זה לא מוסיף לך אנשים יודעים מי אתה לך תטפל בבטן קודם
69.שמישהו ייתן תדין כבר. 10-11-08
מה עם פרשת לסרי
70.הצופה במרשל 10-11-08
אני הייתי ליד המרשל כמה דקות מהתחרות, לסרי בא אליו כל-כך מהר עד כדי שהוא התחיל לפחד ממנו. אם כל הכבוד לסרי הוא לא בן אדם קטן וכשהאו צועק "נו, נו, נו..." המרשל (שהוא לא איזה ילד שמצאו בשדה) מפחד ממנו ודיווח על נסיעה פראית.
זה כמו שכוון ירים דגל לנבדל בכדי לסמן לשופט ....
71."הצופה במרשל" 10-11-08
מה הקשר של גודל פיזי להחלטות של מרשל שאין לו מושג בתחום המוטורי ?
אם כבר היית שם לייד למה אתה לא מציין את העובדה שהציבו את המרשל אחריי ישורת של פול גז באמצע ירידה מלאה פודרה שכדאי להגיע אליו צריכים לנעול את הברקסים ומגיעים אליו תוך כדאי החלקה . הריי הית שם מה לא ראית ?
למה לא להציב את המרשל 50 מטר קדימה מייד לפני הסיבוב החד ימינה שם גם ככה המתחרים הורידו את המהירות ל0 קמ"ש כמות האנדרנלין שיש באמצע המירוץ במיוחד כשאתה נלחם על מקום בפודיום הוא אדיר .
ולצעוק "נו נו נו "למרשל בן 50 ומשהו שבורח במקום לבוא לנקב זה נורמלי לגמריי
מרשל הוא לא בחורה מרשל אור להבין את המצבים האיילה ולא לתת החלטה בגלל שהוא נפגע שצעקו לו "נו נו נו "
תפסיקו להשוות את המרוצים לליגת כדורגל זה לא אותו דבר זה מירוץ וזה משחק כדורגל .
לא מעניין אותנו מה קורה במגרשים כי אם היינו רוצים ליהיות דומים למה שקורה במגרשים בארץ שלנו אנחנו יכולים לפרוש מעכשיו .
לפחד ???? אם מרשל מפחד שישאר בבית בטלויזיה הוא לא בא לנקב רקדניות בלט .
ממארגני המירוץ ליהיות אחראים להציב מרשלים במקום הכי בטוח בתוואי המירוץ.
ולא בירידה מלאה פודה לייד תהום קטן מאחוריו .
72.שנה לוקח לעלות תמונות?? 10-11-08
פול גז העלו תמונות יום אחרי התחרות שנה לוקח לכם לעלות תמונות?
73.מעריץץ (אורן) 10-11-08
שגב כל הכבוד לך תמשיך כך תהיה רוכב עם הרבה מעריצים (אני אחד מהם)
ושמעתי על מה שקרא לא נורא זה ספורט......
והחשב אני מרגיש שיש כבוד לרוכבים של קצרין
אחי ו מקווה להמשיך ליראות אותך בתחרויות
וליראות איך אתה מיתאמן קופצ ונהנה מיכול רגע על הטרקטורון המדהים שלך
אתה אחלה בחוורררר.................................
74.שאלה? 10-11-08
אם מתן לוקח מקום ראשון במירוץ הבא, אז האליפות בעצם בכיס שלו?

איזה באסה נגמר כל המתח.
75.ל-70 10-11-08
71 צודק!!
אני עמדתי כמה פעמים ליד המרשל ואדם לסרי הגיע בחלקה וממש על הצד וככה גם עוד רוכבים..!!
76.חבר של רפי לוי 10-11-08
רפי לוי טוב לדעת שאתה בחיים ועוד כותב איפה אתה יזבל . אוהב אותך יעטללה
77.שקד 10-11-08
חברה נאזימה זה אחלה של אתר וכולם יכולים לקפץ עד מחר מי שחושב שפול גז וכול השאר יותר טובים שיכנס לשם מה הוא בא ומגיב פו שיחנק באתר שעדיף לו מפרגן לכול מי שקשור איכשהו לנאזימה וכן ירבו כמוהם
78.שחר מכלוף. 10-11-08
שיהיה למנצחים הרבה מזל טוב והצלחה בהמשך העונה.
שמחים שיש לנו ליגה,ונקווה שהיא תמשיך...

79.תומר דרזנר 11-11-08
אני רואה שכולם מלאים טענות כרימון!!!
רק שתדעו שאנחנו קוראים הכל ומפנימים.
תגובה מסודרת תבוא מאוחר יותר!
רק תיקון טעות קטנה:את השופט שכרו הועד ולא אנחנו!
ניפגש במרוץ הבא
תומר
80.קפוצ'ון 11-11-08
אחת הגלריות היפות ביותר שנצפו בתקופה האחרונה ערן שלמה אין מילים על העבודה שלך
81.ל55 החמוד 11-11-08
לטל אין את הכושר שיש לאליקו ואם תיתן לבחור עוד קצת זמן אליקו הולך להכיר טוב טוב איך נראה תחת של אוטלאו(בחורף כשאין אבק).

3-4 הקפות טל יבעט את אליקו לירח. גם רוכב מעולה וגם כלי מלא כח. לאליקו יש את כל הסיבות לחשוש. כל הקבוצה בנתה על היכולת שלו לקחת ממתן את האליפות וכמו שההוא כתב לא לקחו את טל בתמונה בכלל
אנחנו כל החבר'ה במושבים בכלל לא אהבנו את החוליגנים של הטרקטורונים אבל מאז שהנציג שלנו הפך לספורטאי מקצועני אנחנו באים ותומכים בו ונכנסנו חזק לעניינים

בעונה שעברה ראינו הרבה הבדל ביכולת של אליקו מול טל אבל העונה זה כבר ממש קרוב.

טל חביב אל תקריב את עצמך ואת ההישגים שלך בשביל אף אחד גם אם הוא המורה שלך והאבא המקצועי שלך תן להם בראש חזק
כמו שאנחנו באים איתך לאימון פעם בשבוע נבוא גם 3 פעמים בשבוע

אוהבים אותך טולי הילדים וכל המשפחות במושב

עלה והצלח
82.שימו לב 11-11-08
שימו לב בתמונות של המרשל המנקב המרשל השני .
כולם מגיעים אליו באותה החלקה .
אפשר לשים לב בתמונות שלסרי מאט עוד הרבה לפני שהוא מגיע למרשל רואים בתמונה את הבולמים שלו ניסגרים מרחוק .
כל זאת בינתיים כשמאור כהן יושב לו על הזנב .
מה רוצה המרשל?
בגלל שהמרשל לא מבין פה השופט צריך להביא את הדעת .
כדאי לעדכן את שאר הגולשים את הועד ואת השופט של המירוץ מחובה על השופט להודיע על פסילה על קנס ועל כל היתפתחות לא רגילה במירוץ לפחות 2ם דקות לפניי טקס הגביעים על מנת להגיש עירעור מסודר.

זו גם היזדמנות להוריד את הכובע בפני מתן ניר .
רוכב נהדר אין מילים בכלל הליגה לא ברמה שלו בכלל .
83.82 11-11-08
לפחות 20 דקות *
84.לא הגיונייייייי!!!!!!!!!! 11-11-08
יותר מ100 אנשים אם לא יותר ראו את המלחמה של לסרי להגיע לפודיום
פתח ראשון נלחם . למרות שלקחו לו את הייתרון
ובסף טעות שיפוט????????????!!!!!!!!

די עם זה תיהיו מדוייקים איך אפשר לעשות כזה דבר?
אייפה ההתחשבות בפער שהוא צבר בפתיחה כשפתח ראשון ??

אליקו אל תנסה למצוא את הפיתרון למקום ה2 היה או לא היה תלחם על המקום ה1 שם אתה צריך ליהיות .

טעות שיפוט והקלה עם ההתנהגות של חביב תבוא לדין בועדת משמעת .
85.ל-84, מי אמר טעות שיפוט? 11-11-08
זה שלסרי מככב כאן בטוקבקים זה אומר שבאמת הייתה טעות שיפוט?
תתאפסו על עצמכם ותפסיקו להתייחס לכל טוקבק כאילו זה החלטה של הועד.
86.שאלה.. 11-11-08
דבר אחד אני לא מבין, מזו השכונה הזו בקבלת הגביעים בפודיום?!
פודיום נועד למנצחים בלבד ולא לספונסרים....את הפירסו שלהם הם מקבלים ברקע הפודיום על גבי הפוסטר שמאחור!!
הגיע הזמן לקצת סדר וסוף השכונתיות!
87.ל86 11-11-08
צריך לפרסם כמה שיותר שככה יותר ירצו להיות ספונסרים שיראו שיוצא להם פירסום מזה.
88.אלי אוחיון בושה ! 11-11-08
יושב ראש העמותה עובר ליד עמית בתיה הפצוע ולא נוקף עצבע לעזרה
זו הדוגמא האישית שלך אלי ?
אגואיסט מגעיל שכך
89.ל-88 12-11-08
אני רק רוצה לחזק את דבריך ולהוסיף!!! כידוע, אחרי קטגורייה b מוזנקת קטגוריית המתחילים ואם נהיה מציאותיים אז נבין שבקטגוריית המתחילים יש ילדים נלהבים שאולי עוד לא התבגרו להבין שחיי אדם חשובים יותר מחתיכת גביע עלוב/פודיום, אז מן ההבנה מתקבל שנמחל לילדים האלה .. אבל ידוע שאחרי הקטגורייה של המתחילים מוזנקת הקטגורייה של "הסניורים" [שאמורים להיות "בוגרים" יותר] ופה אני פונה ל-יו"ר מר אלי אוחיון ושואל: איך קורה שאתה חולף של רוכב שהתהפך כאשר הטרקטורון שלו הפוך עליו?! ועוד ממשיך 3 הקפות שלמות?! איזה מן "יושב ראש" אתה??!! עומרי שהינו שהוא ילד בן 14 צריך למלא את המוטל עליך מן המוסר??? בושה וחרפה! וכל הכבוד לעומרי שהינו, אני בטוח שהוא ימלא את התפקיד שלך הרבה יותר טוב ממך.. הרי הוא כבר עשה כך..
90.ל 89 12-11-08
כל הכבוד כל מילה שלך נכונה
באמת בושה מר אלי בכלל לא צריך להתחרות הוא צריך לפקח בלבד
תלמדו כבר מטעיות !!!!
91.לכל אלה שמרגישים חכמים 12-11-08
כל אלה שמשחקים אותה מבינים אלי אוחיון הישתתף במירוץ

והוא לא אמור לעצור לעזור לאף אחד

יש שם מי שאמור לעזור ולנופף דגל

תיראו מרוצים יותר רצניים ואז תדברו יטיפשים

כל מה שיש לכם לעשות זה להוציא את הגועל נפש מהפה שלכם
92.לכל הלא מבינים 12-11-08
אם כולכם הייתם קצת ופחות מתלוננים הרי הייתם מבינים שכל דבר אנחנו לוקחים דוגמא מחו"ל ואין זה דבר נורא מדינה מפותחת יותר שגם מהמרוצים שלה מהסגנון ומהתקנון ומהחוקים אנחנו יכולים ללמוד.
ואולי גם בוא נפעל קצת בהיגיון (אתם המארגנים) כל הטוקבקים מוצפים פה בתלונות על הרוכבים כל הכתבים מכנים את הרוכבים בשמות גנאי אלי אוחיון עלה פה כמה פעמים .
אתם מצפים מחבורה של רוכבים(החלק היותר גדול מהם צעירים מאוד) לעצור ולתת עזרה לרוכב שפצוע .
אם כולכם דואגים כל כך לבריאות של עצמכם, של הילדים שלכם, של הרוכבים שלכם, תתנו עוד סכום סימלי כדאי לממן עוד בנאדם עם ידע בסיסי ברפואה בנוסף שיטייל במסלול במהלך המירוץ וידאג לבריאות הרוכבים לא הגיוני שרוכב צעיר ייתן עזרה אפילו בסיסית כמו להרים אותו אחרי שזה התהפך במהירות שאינה סבירה על קרקע מוצקה ולפגוע בו עוד יותר .
עם הרוכב קיבל מכה בצוואר או בעמוד השידרה לפעמים תזוזה הכי קלה יכולה לגרום לנזק בילתי הפיך .
להאשים הכי קל להסתכל מער לבעייה אף אחד לא יכול במיוחד כשזה קשור לכסף .
בבקשה ממכם את התגובות והכוח להגיב תשמרו למירוצים תשמרו לעזרה ולא ללחוץ על הבעייה שקיימת תעלו רעיונות ותנסו לתת יד במירוצים תציעו את עצמכם לעזרה .

93.ל 92 12-11-08
אולי במקום שאלי הקשיש יתחרה עם כל הסניורים
הוא יעשה את תפקיד היושב ראש של העמותה ויבקר
יסתובב במסלול ביום האירוע ויחליט עם המסלול מסוכן
אם יש דרכי גישה לרכב הצלה ושאר התפקידים של ראש העמותה

94.יוני תרד 12-11-08
קודם ל91 גם אתה לא כזה חכם..
הינה ציטוט מהחוקים
רוכב שהבחין בפצוע חייב לעצור, לבדוק לתת עזרה ראשונה ורק לאחר שלא נשקפת סכנה ימשיך במרוץ וידווח במזכירות באופן מיידי. הזמן שבוזבז ע"י המתחרה יוחזר עם אישור מהפצוע.

ומשהו מסריח בזה שיושב ראש מיתחרה כי הוא מכיר את המסלול ולומד אותו.
מה שכל מיתחרה אחר מקבל רק סיבוב הכרות.

ועם הוא לא מכיר אז המסלול ולא נותנים לו ליראות אותו ליפני בתור יושב ראש, אז לא להיתפלא שיש תאונות כאלו.
95.לנזימה... 14-11-08
פייייי איזה רייטינג יש לכתבה הזו...נענע שיחקת אותה!

לא נראה לי שהייתה כתבה שמשכה 95 תגובות בטוקבקים :)
96.ניר 14-11-08
ואו כל הכבווד סיקור מדדהים

ומי זכה עם לא המתניר

תותחח

והסירטון אחד הייפים אחחלה שייר חח
97.חיים 15-11-08
אנשים , ספורט רבאק !!!
קצת פרגון , כולם אוהבים את אותו הענף , זה לא כדורגל , לעודד ולפרגן לא יהרוג אף אחד .
98.נתי 15-11-08
התחרות הייתה על הפנים פשוט גוענפש
99.נתי 15-11-08
הסרטון היה פצצה... מתן ניר אלוף
100.ביזיון 16-11-08
עוד לא היה ביזיון כזה במירוצי האינדרו .
לחצי מהרוכבים לוותר על עונש וחלק מהם לתת עונש ????
מה זה שכונה פה ?
מה זה לוותר ?
מה זה לאחד כן ולאחד לא ?
מפה מגיע כל התיסכול וכל ההתנהגות וכל התגובות פה .
שכונה ממש שכונה .
101.מה שנכון נכון 30-10-09
אין על דורון אוחיון!!
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 16:00-24.