טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ראי ראי שעל הקיר


   21-06-2016, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

אליפות הסופרבייק, שהוקדשה לזכרו של מארקו סימונצ'לי, הסתיימה שוב בניצחון של הפנומן, שמוביל ב-99 נק'

אליפות הסופרבייק הגיעה למיסאנו, שנקרא על שם רוכב המוטו-ג'יפי, מארקו סימונצ'לי, ומה שקיבלנו היא תצוגת תכלית של האלוף המכהן ג'ונתן ראי והקאוואסאקי הבלתי מנוצחת שלו.

זו העונה השנייה ברציפות בה ראי עומד לקחת את אליפות העולם. נכון, יש עוד זמן עד לסוף העונה, אך ראי כל פעם מחדש מצליח למצוא את הדרך למעלה. שני המרוצים שנערכו השבוע באיטליה הביאו לנו קרבות מעניינים בין ראי לבין בן קבוצתו, גם הוא אלוף לשעבר, טום סייקס ובשני המרוצים ראינו את ראי מנצח בסופו של דבר כאשר סייקס מסיים שני.

מי שצריך לצאת מאוכזב מאוד הוא רוכב דוקאטי המוביל, צ'אז דיוויס, אשר סיים את המרוץ הראשון במקום הרביעי מאחורי גידו ואן דר מארק ההולנדי וההונדה שלו ובמירוץ השני דיוויס התרסק לאחר שאיבד את הפרונט ולרוע מזלו ואן דר מארק לא יכל אלא לדרוס את ידו של דיוויס ובמזל הוא לא שבר אותה.

העונה הזו החלה כעונה מעולה עבור דיוויס, שכלל ניצחונות ומאבק אמיתי על תואר האליפות, אך החלום הזה נגוז וכרגע דיוויס מפגר אחרי ראי ב-99 נקודות. גם סייקס לא יצא מרוצה מסוף השבוע הזה מכיוון שהפער בינו לבין ראי עומד כעת על 66 נקודות, שהם יותר משני מרוצים בהם ראי לא חייב לסיים ועדיין הוא יוביל בלפחות 16 נקודות על בן קבוצתו.

עד לסוף העונה ישנם עוד חמישה סבבים כאשר בכל סבב יש 2 מרוצים, כלומר 50 נקודות לסבב ו-25 למרוץ, מה שאומר שנשארו עוד 200 נקודות בקופת המרוצים, ובקצב הזה ראי יסגור את האליפות השנייה שלו עוד הרבה לפני שהעונה תסתיים.

מה שמדהים אצל ראי היא שיטת המעקב שלו. מה שראי עושה בסופי שבוע קשים יחסית הוא לעקוב אחר המוביל , ללמוד את נקודות החוזק והחולשה שלו, להראות גלגל וניסיון עקיפה פה ושם, ולקראת סוף המרוץ, לעקוף ולפתוח פער, כך הוא מוודא שהוא בשליטה על מצב הצמיגים שלו ועל הדרך הוא מלחיץ את מי שמלפניו, כישרון, אופנוע מעולה וחוכמת הרכיבה שלו לא משאירים לאף רוכב אחר באליפות שום סיכוי.

עוד עניין מדהים הוא שגם כאשר ראי לא מנצח הוא מסיים לרוב על הפודיום, מה שמשאיר אותו תמיד בעניינים, עקביות היא שם המשחק וראי הוא גם העיקבי מכולם וגם הטוב מכולם.

תוצאות:

מרוץ מס' 1:
1. ג'ונתן ראי
2. טום סייקס
3. גידו ואן דר מארק
4. צ'אז דיוויס
5. ג'ורדי טורס

מרוץ מס' 2:
1. ג'ונתן ראי
2. טום סייקס
3. דווידה ג'וליאנו
4. קסביאר פורס
5. לאון סבדורי

אליפות לאחר 8 סבבים:
1. ג'ונן ראי- (קאוואסאקי) 343 נק'
2. טום סייקס- (קאוואסאקי) 277 נק'
3. צ'אז דיוויס- (דוקאטי) 244 נק'
4. דווידה ג'וליאנו- (דוקאטי) 165 נק'
5. גידו ואן דר מארק –(הונדה) 163 נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 07:37-24.