טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
חברת מירוצים מקימה את הליגה הישראלית לג'ימקאנה


   21-06-2016, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הפרטים האחרונים עוד לקראת סגירה, אבל תאריך פתיחה ומיקום כבר יש. כל הפרטים בפנים

לאחר שלושת מרוצי הפיילוט שבוצעו בשנה שעברה, מחזירה חברת "מרוצים" של עפר שורץ את הליגה לפעילות סדירה, מכריזה על "אליפות ישראל", ופעילות נגישה הרבה יותר לספורטאים. האירוע הראשון של העונה יתקיים בתאריך 16.7.1 במסלול המרוצים בבית שאן, החל מהשעה 13:30 ועד 15:30. מרוצי הג'ימקאנה, משמשים בכל העולם ככרטיס הכניסה הבסיסי ביותר לעולם מרוצי המכוניות ולהתאמה וחיבור בין הנהג לכלי הרכב בו הוא נוהג.

בשנה שעברה כללו מרוצי הניסיון את כל השלבים הנדרשים בכדי לקבל את המסקנות העיקריות ולהתחיל בליגה מסודרת. לאחר ליבון הנושאים, שמירה על "סדר וארגון" כעקרון יסוד בתחום, חוקיות והתנהלות כבסיס לעבודה, וכמובן אווירה טובה, הוחלט על יציאה לליגה מסודרת. הליגה תסתיים במצפה רמון.

תחרות הג'ימקאנה מתאפיינת בנסיעה במקום סגור ומוגדר. לאור כך, גם נוער שאינו בר רישיון נהיגה בתחבורה, יכול להתחרות ולנהוג ברכבים רגילים באופן תחרותי. התחרות מתאפיינת בעיקרון הפשוט, של ביצוע מסלול הנסיעה בזמן הקצר ביותר, מנקודת הזינוק ועד נקודת הסיום. בכל מקצה נמצא רק רכב אחד על המסלול – מה שמוריד את רמת הסיכון. כל נהג יוצא בזמן מוגדר לביצוע מספר הקפות מסלול.

הראשונה נחשבת כ"הכרות", וכלל לא נמדדת בזמנים. השנייה מהווה תרגול, ובה הנהג מאיץ ויכול להתחיל להתאים את מהירותו לתוואי השטח. לאחר מכן, מתבצעים מקצים מדודים שהזמן הטוב ביותר שמבוצע הוא הנחשב לנהג (שלא כמו בראלי שבו הזמן מצטבר).

כל שדרוש בכדי להתחרות בג'ימקאנה הוא רישיון נהיגה ספורטיבית מטעם משרד הספורט, ורכב תקין עם רישוי רגיל לכביש. את הרישיון מוציאים ע"י ביצוע קורס חד-יומי מסודר ומורשה מטעם משרד הספורט – (מבוצע גם ע"י חברת מרוצים) ועם קבלתו יכול המשתתף להתחרות.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 09:07-24.