טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
במהירות של 370 קמ"ש: ניקו רוזנברג זכה במירוץ באקו


   22-06-2016, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

המירוץ השמיני בסבב הפורמולה 1 שוב לא איכזב, עם יופי של תחרות, שהסתיימה במפח נפש של לואיס המילטון

אליפות הפורמולה 1 הגיעה לראשונה למרוץ הרחובות הראשון בעיר באקו שממוקמת על הים הכספי באזברייג'ן למרוץ מהיר שמביא את המכוניות למהירות מסחררת של כמעט 370 קמ"ש. לאחר הניצחון של המילטון בקנדה, והיעדר יכולת של רוזברג להתמודד מול המילטון ביום טוב, רצינו לראות קרב בין שני הנהגים המובילים של הסבב, אך טעות קשה של המילטון במקצה הדרוג, מנעה ממנו לעשות זמן תחרותי שמה אותו במקום העשירי על הגריד, ומשם כבר קשה עד בלתי אפשרי לנצח מרוצים.

מי שכן עשה את העבודה שלו כמו שצריך הוא ניקו רוזברג, שזינק מעמדת הפול פוזישן כאשר במקום השני סיים הנהג המקסיקני סרחיו פרז שסיים במקום השני לפני דניאל ריקארדו וסבסטיאן פטל שסוגרים את הרביעייה הראשונה, אך תאונה של פרז שגרמה לקבוצה להחליף תיבת הילוכים גררה עונש של חמש מקומות בזינוק ולכן פרז זינק מהמקום השישי, מה שקידם את ריקארדו, פטל, רייקונן ומאסה מקום אחד קדימה.

המרוץ הזה היה כל כולו של ניקו רוזברג, שפתח מעולה, דאג להגיע להובלה ולא שמט אותה לשניה אחת. מרצדס עשתה את שיעורי הבית שלה והביאה מכונית מכוילת לעילא ולעילא, כך שגם פטל שסיים במקום השני, לא הצליח לדגדג לרוזברג. מי שעוד פעם הרשים עם פודיום שלישי העונה הוא סרחיו פרז שלמרות העונש שלו עשה עבודה מופלאה וסיים במקום השלישי את המרוץ והראה שוב פעם כי העונה הוא מתחבר טוב מאוד למכונית וכי הוא הרבה יותר בוגר העונה.

נהדר לראות נהג מקסיקני על הפודיום, ועוד אחד שנוהג על מכונית מקבוצה (סהרה פורס אינדיה), שלא אמורה להתמודד על מקומות בפודיום. במקום הרביעי מסיים קימי רייקונן שנעקף על ידי פרז וגם אם לא היה נעקף, הוא קיבל עונש של 5 שניות על חציית קו הכניסה לרחבת הטיפולים. כל העניין כאן הוא שפרז ידע שהוא לא צריך לעקוף את רייקונן בשביל לזכות במקום השלישי, אך עשה זאת בכל אופן רק בכדי להוכיח שהוא יכול ושלא קיבל אף מתנה.

צילום: motorsport.com

המילטון עצמו נתקל במכונית עם בעיות במהלך המרוץ, אך בכל זאת סיים במקום החמישי והמכובד כאשר לכל אורך המירוץ. אנו שומעים אותו מבקש עזרה מהקבוצה והקבוצה אומרת לו שהיא לא יכולה להגיד לו מה לעשות, ואין ספק שהוא יוצא מתוסכל מהמרוץ הזה. במקום השישי מסיים ואלטרי בוטאס כאשר דווקא מכוניות הרד-בול התקשו עד מאוד במהלך המרוץ ונראה שהיתה להם איזו בעיה עם השחיקה של הצמיגים מה שגרר סיום במקומות ה-7 ו-8 לריקארדו ומקס ורשטאפן.

ההישגים של פרז מרשימים ביותר במיוחד, אם רואים שבן קבוצתו ניקו הולקנברג, אשר ידוע כנהג מוכשר עד מאוד מסיים במקום התשיעי לפני פליפה מאסה במקום העשירי בזמן שפרז מסיים שלישי, עד כדי כך המקסיקני מרשים העונה ונקווה שיצליח לתת עוד סופי שבוע מעולים כאלו.

תוצאות:
1. ניקו רוזברג
2. סבסטיאן פטל
3. סרחיו פרז
4. קימי רייקונן
5. לואיס המליטון

אליפות לאחר 8 סבבים:
1. ניקו רוזברג – (מרצדס) 141 נק'
2. לואיס המליטון- (מרצדס) 117 נק'
3. סבסטיאן פטל- (פרארי) 96 נק'
4. קימי רייקונן- (פרארי) 81נ ק'
5. דניאל ריקארדו- (רד-בול) 78 נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 09:34-24.