טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
הגידו כן לרוקזן


   28-06-2016, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

סבב מס' 5 באליפות המוטוקרוס האמריקאית התקיים במודי קריק, טנסי, ושוב קיבלנו הצגה מכמה רוכבים שפשוט לא מוכנים לוותר לרוקזן. איך זה נגמר? טל דשא מסכם

טנסי טנסי, הסבב החמישי הגיע לטנסי ובזמן שרוקזן רוצה להמשיך את עונת החלומות שלו לאילי טומאק יש תוכניות אחרות, כשהוא מתחיל לחזור לעצמו כאשר קטגורית ה-250 מוכיחה שוב פעם כי היא הקטגוריה הלוהטת בה הכל יכול להשתנות בן רגע.

250 מרוץ מס' 1

זינוק פנטסטי של אדם סיניסירולו, שלוקח את ההולשוט עם בן קבוצתו ומוביל האליפות סאבטג'י מאחוריו. במקום השני ג'ורדון סמית' שלישי, שמגיע לסאבטג'י ולוקח ממנו את המקום השלישי, כאשר זה האחרון מאבד גם אותו לדבאלוס. סאבטג'י לא מוותר ולוקח בחזרה את המקום השלישי כאשר בקדמת המרוץ סיניסירולו מאבד את הקדמי ואת המקום הראשון לסמית', ואת המקום השני לסאבטג'י.

סמית' מוביל את המרוץ, אך סאבטג'י טס על המסלול, מגיע לסמית' ועולה להובלה. סיניסירולו התאושש מהנפילה שלו ותופס את סמית' ועולה למקום השני, אך סיניסירולו כמו סיניסירולו לא עומד בלחץ ונופל שוב מאבד את הסיכוי לפודיום. קופר ווב, שפתח לא טוב כהרגלו, מגיע עד למקום השני במקומו של סמית' שמצידו מאבד מקומות בקצב מסחרר וזאק אוזבורן לוקח ממנו גם את המקום השלישי. ווב לא מצליח לתפוס את סאבטג'י והאחרון מנצח את המרוץ. ווב וזאק אוזבורן במקום השלישי.

מרוץ מס' 2

מקלרף פותח מעולה ולוקח את ההולשוט, אך מאבד אותו לאלכס מרטין, כאשר סיניסירולו שלישי וסאבטג'י רביעי. מקלרף נחוש ועובר את א. מרטין, שמצידו מחזיר מלחמה, אך לא מצליח להחזיק את מקלרף מאחוריו. סאבטג'י עולה למקום השלישי ורודף אחר א. מרטין, אך קפיצה שאפתנית מדי שלו כמעט ונגמרת על ראשו של א. מרטין, וסאבטג'י, שכנראה איבד את הריכוז, מתרסק כהקפה אחת מאוחר יותר ומאבד את הסיכוי לנצח את המרוץ.

סמית' מרוויח את המקום השלישי, כאשר סיניסירולו רביעי, אך סיניסירולו שוב מאבד את הריכוז, מתרסק ונושר אחורה. מה יהיה עם הרוכב המוכשר הזה, שלא מצליח להחזיר לעצמו את השקט הפנימי שהוא כה זקוק לו. סאבטג'י חווה עוד נפילה, הפעם כאשר הוא נאבק עם אוסטין פורקנר, הצעיר אך מאחוריו קופר ווב בהסתערות קדימה ומגיע עד לפורקנר, עובר אותו, ומתקדם לעברו של סמית'.

הןא לוקח לעצמו דקה להתאפס מחדש ועובר גם את סמית' ומתחיל לסמן את א. מרטין כמטרה הבאה. ווב לוחץ חזק ולקראת סוף המרוץ גם מגיע לא. מרטין, עובר אותו. הוא שם פעמיו לעבר מקלרף במקום הראשון, ולמרות שמדובר בהקפה האחרונה, ווב לא מוותר ונלחם עם מקלרף, שמצידו מראה לווב שהוא יכול לו, עד שווב מצא את מה שהיה צריך בכדי לעבור את מקלרף סופית ולקחת את הניצחון המרשים הזה. מקלרף מסיים שני ואלכס מרטין שלישי.

450

מרוץ מס' 1

זינוק מעולה של קול סילי ואילי טומאק, אך סילי לוקח את ההולשוט כשבפנייה השנייה פיל ניקולטי, לוקח את ההובלה מסילי, שבעצמו צריך להתמודד עם כריסטוף פורסל על המקום השני, עד שסילי מאבד את עצמו ונופל למקום הרביעי מאחורי ג'סטין בארשה. רוקזן, במקום החמישי, מאחורי בארשה, שאיבד מקום בעצמו וברגע שקיבל החלטה לעבור אותו, הוא נלחם עם בארשה על המקום הרביעי עד שבארשה נכנע.

ממשיכים במרוץ, וניקולטי מאבד את המקום שלו לפורסל בזמן שסילי מוביל את המרוץ. ניקולטי ובארשה מוצאים עצמם צמודים ולמעשה מפסידים לעצמם את המרוץ ומאפשרים לאילי טומאק להגיע למקום השלישי מאחורי רוקזן. טומאק מגיע לרוקזן ונכנס למוד התקפי והשניים נכנסים לקרב אחד עם השני על המקום השני ומלחמת העולם החלה ונגמרה כעבור כמה הקפות עם ידו של רוקזן על העליונה. מהרגע שרוקזן השתחרר, מטומאק הוא הגיע ועבר את סילי ללא שום בעיה כאשר סילי מאבד את המקום שלו גם לטומאק. רוקזן מנצח, טומאק שני, סילי שלישי.

מרוץ מס' 2

זינוק מצוין של ברוק טיקל, שלוקח את ההולשוט עם ברייטון ומוסקין מאחוריו, כשמאחוריהם נמצאים קול סילי, קן רוקזן ואילי טומאק. אנו בהקפה הראשונה וטומאק עוקף את רוקזן, אך רוקזן מיד מגיב בעקיפה מרשימה גם על טומאק וגם על סילי, ועולה למקום השלישי, אך זה לא מספיק לאלוף העבר, והוא מגיע גם לברייטון ועובר גם אותו וכל זאת בהקפה הראשונה!

רוקזן יושב על טיקל ומחפש מקום לעבור, אך מרגע שעשה זאת הוא טס קדימה. טיקל לא מוותר ונשאר קרוב לרוקזן, ומראה שגם לו יש את הפוטנציאל אך טומאק לוהט וקובע הקפות סופר מהירות עד שמגיע לטיקל ועובר אותו. טומאק במרדף אחרי רוקזן ועד לסוף המרוץ, הוא לא וויתר ושני הרוכבים נכנסו לקרב מטורף על הניצחון, קרב שנוצח על ידי רוקזן, אך גם רוקזן יודע שטומאק כבר שם ושמכאן והלאה זה הולך להיות הרבה יותר קשה.

במקום השלישי מסיים ברוק טיקל עם מרוץ נפלא שמחזיר אותו אל הפודיום.

תוצאות:

250

1. קופר ווב- 2/1
2. ג'ואי סאבטג'י- 1/7
3. שיין מקלרף- 5/2
4. ג'ורדון סמית'- 4/6
5. ג'רמי מרטין- 6/5

450
1. קן רוקזן- 1/1
2. אילי טומאק- 2/2
3. ברוק טיקל- 6/3
4. קול סילי- 3/6
5. מרווין מוסקין- 7/4

אליפות לאחר 5 סבבים

250
1. ג'ואי סאבטג'י- (קאוואסאקי) 205 נק'
2. קופר ווב- (ימאהה) 193 נק'
3. ג'רמי מרטין- (ימאהה) 173 נק'
4. אלכס מרטין- (ימאהה) 158 נק'
5. זאק אוזברון- (הוסקוורנה) 152 נק'

450
1. קן רוקזן- (סוזוקי) 243 נק'
2. אילי טומאק- (קאוואסאקי) 196 נק'
3. קול סילי-(הונדה) 151 נק'
4. מרווין מוסקין- (ק.ט.מ) 136 נק'
5. ריאן דאנג'י- (ק.ט.מ) 131נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 04:44-24.