טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
פורמולה 1: לרדבול אסור לפשל


   01-07-2016, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הסבב מגיע לביתה של רד-בול באוסטריה, אך האם נהגי רד-בול יוכלו לזכות בניצחון במירוץ הכי ביתי של קבוצתם?

אליפות הפורמולה 1 מתנהלת העונה, כמו בשני העונות האחרונות, בשליטה של נהגי מרצדס, אך מעבר לכך ישנו נהג אחד שעוד לא ניצח העונה, והוא חייב לנצח בקרוב. קוראים לו סבסטיאן פטל. פטל חווה השנה עונה לא מוצלחת בעליל כשמעבר להיותו במקום השלישי באליפות, הוא עוד לא זכה לנצח העונה. הנהג היחידי שניצח העונה, חוץ מלואיס המליטון וניקו רוזברג, הוא הרכש הטרי של קבוצת רד-בול הבכירה, מקס ורשטאפן.

ורשטאפן הוא כוח עולה, אבל עדיין לא מתמודד אמיתי על תואר אליפות העולם, בזמן שסבסטיאן פטל כן. הוא ממוקם במקום השלישי באליפות, ויוכל לנצל כל תקלה או חולשה של כל אחד משני נהגי מרצדס. לא ברור איך נוצר מצב בו דווקא פטל עוד לא ניצח ומה קורה עם פרארי, שהביאו את פטל בכדי לנצח מרוצים ולקחת אליפויות. בכל זאת, לפטל ישנן לא פחות מארבע אליפויות עולם רצופות, כך שהבעיה היא מן הסתם במכונית או בקבוצה של פטל.

מי שכן מרשים עד כה העונה, הוא דווקא סרחיו פרז המקסיקני, שלוקח פודיומים ומצליח להוציא ממכונית הסהרה פורס אינדיה שלו ביצועים מרשימים שהיא לא אמורה להיות מסוגלת לתת. אך כמו שפרז מרשים, כך גם ישנם נהגים אחרים שאינם מצליחים להביא תוצאות שמכבדות את מעמדם באליפות והמאכזב מכולם הוא דווקא דניאל ריקארדו (רד-בול) החביב.

ריקארדו היה אמור לנצח העונה, אך הקבוצה שלו לקחה ממנו את הניצחון עם טעות קריטית במהלך מרוץ הרחובות של מונאקו, שגזל ממנו את המדרגה הראשונה על הפודיום והאמת היא שגם ללא המרוץ הזה, ריקארדו חייב להתחיל לקחת יותר פודיומים, בכל זאת הוא הנהג הבכיר בקבוצה ולא בן קבוצתו הצעיר מקס ורשטאפן, שניצח העונה בפעם הראשונה בחייו.

המרוץ הקרוב הולך להיות מעניין, כיוון שלואיס המליטון ירצה לצמצם כמה שיותר את הפער העצום בינו לבין ניקו רוזברג, פער שעומד על 24 נקודות, כמעט מרוץ שלם, וזאת לאחר שהמילטון כבר היה קרוב יותר לרוזברג ומצד שני גם פטל מתקרב אל המליטון באליפות ואם יקרה לו משהו במהלך המרוץ הקרוב הוא עשוי לאבד את המומנטום החיובי ממנו נהנה בחודש וקצת האחרונים אשר ראה אותו מצמצם על רוזברג באליפות העולם.

הצד השני של המטבע הוא ניקו רוזברג, שפתח את השנה בסערה עם ארבעה ניצחונות רצופים והמשיך אותה עם דעיכה מנטאלית צפויה, כשהדברים לא הסתדרו לו כמו שצריך, מי מהם יהיה המנצח אם בכלל? אי אפשר לדעת, אך אפשר לקוות שהקרב על אליפות העולם יפתח לחלוטין מחדש לאחר הסבב האוסטרי.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 00:05-24.