טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
פורמולה 1: זאת לא העונה של פטל


   06-07-2016, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

סבב מס' 9 ב"רד-בול רינג" באוסטריה היה מותח, אבל התאפיין דווקא ברמת תקלות גבוהה מהרגיל

ניצחון של המילטון משולב עם טעות בשיקול הדעת שנבעה מלחץ של רוזברג, מביאה את הקרב על אליפות העולם למרוץ הבא באנגליה. לאורך כל סוף השבוע מזג האוויר היה לא יציב, גשם, שמש, גשם ושוב שמש, כאשר כל מקצה אימונים ודרוג היה נראה שונה מקודמו, מה שיצר ציפייה לאקשן.

אחד המרכיבים החשובים בסוף השבוע היה דווקא עונש שקיבלו גם סבסטיאן פטל וגם ניקו רוזברג של הורדת חמישה מקומות בעמדת הזינוק בעקבות החלפה של תיבת ההילוכים במכוניתם. סוף השבוע של פטל היה לא מוצלח בעליל, כאשר דווקא הוא, שנתן מרוץ מרשים עם מכונית הפרארי שלו, התרסק ופרש לאחר תקר בגלגל האחורי שמאלי במכוניתו שגרם בין היתר למפגש בינו לבין הקיר.

בכלל, כל סוף השבוע היה מלווה בתקרים בגלגלים ומתלים שבורים, תופעה נדירה בימינו. המרוץ עצמו היה מותח ומעניין, אך העניין הכי גדול הגיע דווקא לקראת סיומה של ההקפה האחרונה בה רוזברג נכנס בהמילטון, גרם לנזק חמור במכוניתו ואיבד את הפודיום וכמעט והוציא מהמשוואה גם את בן קבוצתו הבריטי.

הלחץ של רוזברג, אל מול היכולות של המילטון, נותן את אותותיו ודווקא במרוץ כזה, שבו רוזברג הראה יכולות גבוהות מדגיש עד כמה רוזברג מאבד את הראש כאשר הדברים לא מסתדרים לו כמו שצריך, וחבל שכך.

במקום השני סיים מקס ורשטאפן עם פודיום שני העונה, ומאחוריו סיים קימי רייקונן, שנותן לפרארי פודיום חשוב לאחר מרוץ לא פשוט שגם כלל כמה טיפות גשם. במקום הרביעי מסיים רוזברג בשיניים, לפני דניאל ריקארדו וג'נסון באטון, שנתן מרוץ מרשים וחכם וניצל עד תום את מה שמכונית המקלארן יודעת לתת.

המרוץ הבא ייערך בסילברסטון, אנגליה, בסוף השבוע הקרוב, ושם המילטון ירצה לנצח, כיוון שזהו המרוץ הביתי שלו.

תוצאות:
1. לואיס המליטון
2. מקס ורשטאפן
3. קימי רייקונן
4. ניקו רוזברג
5. דניאל ריקארדו

אליפות לאחר 9 סבבים:
1. ניקו רוזברג- (מרצדס) 153 נק'
2. לואיס המליטון- (מרצדס) 142 נק'
3. סבסטיאן פטל- (פרארי) 96 נק'
4. קימי רייקונן- (פרארי) 96 נק'
5. דניאל ריקארדו- (רד-בול) 88 נק'

פטל מאוכזב. צילום: www.motorsport.comתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 18:45-24.