טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אכלו חול


   12-07-2016, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

קרבות על הניצחון, שטח קשוח ויצירת ההבדל בין הגברים לילדים, זה מה שחיכה לרוכבי המוטוקרוס בסבב השביעי שנערך בסאות'וויק. טל דשא מסכם

250 מרוץ מס' 1

זינוק מעולה של שיין מקלרף וג'רמי מרטין, שנגמר עם הולשוט לרוכב ימאהה מצד אחד ואיבוד ההובלה לטובתו של מקלרף מהצד השני, פתח קרב שנמשך על פני כמה הקפות בין רוכב ק.ט.מ לבין רוכב ימאהה, אך מקלרף מראה יכולות רכיבה מצויינות בחול הטובעני ולא מוותר בקלות. ארון פלסינג'ר גם הוא פותח טוב ומראה למרטין ומקלרף שהוא שם, אך הקרב האמיתי הוא על המקום הרביעי בין מיטשל אולדנברג לבין רוכבי קאוואסאקי ארנאוד טונוס, אדם סיניסירולו ולאחר מכן מגיע תורו של קופר ווב להצטרף לחגיגה. טונוס עובר את אולדנברג בזמן שווב הולך ומתקדם ככל שההקפות מצטברות.

הקרב על המקום השני מתחמם כאשר פלסינג'ר לא מוותר למרטין, שמצידו טועה מבצע כמה טעויות ועובר אותו, אך לא מחזיק מעמד ולא רק הוא מכיוון שטונוס נראה מעולה ופותח מבערים לכיוונו של מרטין וגם מצליח לעבור אותו ולעלות למקום השלישי. ג'רמי מרטין נזקק לכמה פניות בכדי להתאפס על עצמו, אך ברגע שעשה זאת הוא מוצא דרך לעבור את מקלרף, שנעקף על ידי טונוס, מה שמביא את מקלרף למקום השלישי.

פלסינג'ר מחדש את המתקפה שלו ועובר את מקלרף ולאחר מכן מגיע גם ווב ואולדנברג, מה ששולח את מי שהוביל את המרוץ למקום השישי. ג'רמי מרטין נראה נחוש ולוחץ חזק ולמעשה סוגר את הניצחון החשוב הזה מבחינתו, אך לרוע מזלו מוביל האליפות, קופר ווב, גם הוא עם קצב מהיר, עובר את פלסינג'ר בתחילה, ואחר כך את טונוס ועולה למקום השני כאשר במקום השלישי מסיים טונוס עם מקצה מעולה.

מרוץ מס' 2:

ווב פותח חזק ולוקח את ההולשוט ממרטין דבאלוס ומקלרף, שעובר את דבאלוס, ששוב מאבד מקום לאוסטין פורקנר הצעיר והמרשים. מנצח המרוץ הראשון, ג'רמי מרטין לא פתח טוב הפעם, אך הוא כבר קרוב לדבאלוס, מחפש דרך לעבור וגם מוצא אותה, כאשר מאחוריהם נמצא ג'ואי סאבטג'י, עם סופ"ש גרוע במיוחד וגם הוא עובר את דבאלוס.

פורקנר רוכב מעולה ועובר את מקלרף ועולה למקום השני. הניסיון שפרוקנר צבר עד כה באליפות, מוכיח את עצמו ופורקנר מצמצם על ווב (במפתיע) וקורא תיגר על מוביל האליפות שמצידו מבין שעכשיו זה הזמן ללחוץ ומצליח לנער מעליו את רוכב הקאוואסאקי. מקלרף מצליח לגייס כוחות ותוקף את פורקנר בקרב מרהיב בין שני הרוכבים האמיצים הללו ולאחר שענני החול התפזרו, שניהם מוצאים את עצמם באותו המקום איתו התחילו את ההקפה.

האכזבה הגדולה של המרוץ בוודאי שייכת לג'רמי מרטין שלאחר מרדף לא קטן והרבה מאמץ מצליח להגיע קרוב למקלרף, אך מאבד את הפרונט ונושר אחורה כאשר לוקח לו יותר מדי זמן לעלות בחזרה על האופנוע.

במקום הרביעי כעת רוכב סאבטג'י, אך הוא מאבד אותו לבן קבוצתו הצעיר טונוס אשר שוב פעם נראה מעולה. סוף השבוע של סאבטג'י ממשיך להתדרדר כאשר גם זאק אוזבורן מגיע אליו ומנסה לעבור אותו עם מהלכים מעולים שנגמרים, כאשר אוזבורן נופל ולאחר מכן גם סאבטג'י נופל והחול העמוק לוקח איתו עוד קורבן ואז גם טונוס נופל קורבן לחול הרך והעמוק.

לאחר סוף שבוע קשה מגיע אחיו של ג'רמי, אלכס מרטין, לעמדת מתקפה על מקלרף והשניים נאבקים אחד בשני עד שמקלרף מתרסק בצורה אלימה במיוחד ולמעשה היה נראה שהכפפה עפה לו מהאופנוע בזמן שהוא עף עם הפנים לתוך החול העמוק מה שנותן למרטין את המקום השלישי מאחורי פורקנר שמסיים שני, מרוץ מעולה מכל בחינה ובמיוחד מבחינתו של פורקנר הצעיר.

450:

מרוץ מס' 1

זינוק מעולה של מרווין מוסקין, שנגמר דווקא עם בוגל שלוקח את ההולשוט, בפעם המי יודע כמה העונה, וגם מצליח להישאר במקום הראשון לאחר קרב בין שני הרוכבים הללו. רוקזן פתח כהרגלו לא הכי טוב, אך גם לא גרוע, והוא עובר את כריסטוף פורסל במקום השלישי לאחר מאבק לא קטן בין שני הרוכבים הארופאים הללו.

לאחר מכן הגיע גם תורו של מוסקין, שטעה ולמעשה נתן לרוקזן מתנה. המעבר החד של רוקזן מהחמישייה למקום השני, לא היה מספיק מהיר ובוגל שנראה מעולה ובהחלט הולך ומשתפר משבוע לשבוע מצליח לפתוח פער של כמה שניות שגם מספיק לו להקפה או 2 עד שרוקזן מגיע אליו ומתחיל לחפש דרך לעבור את רוכב גייקו הונדה שצריך להיות לחוץ מכיוון שמאחורי רוקזן נמצא הרוכב הכי נחוש ומתוסכל של הסבב, אילי טומאק.

טומאק לא פתח טוב ביחס לרוכבים מובילים אחרים אך ביחס אליו הוא פתח מעולה והוא על הזנב של רוקזן, נראה מהיר ממנו מצד אחד אך מצד שני נראה עסוק מאוד בלהוריד את שכבות הטר-אוף על המשקף שלו מכיוון שרוקזן ממלא אותו בחול סמיך שמקשה עליו. טומאק עובר את רוקזן ומאבד את המקום בעקבות פיספוס של הילוך או כיוונון כלשהוא שעשה על האופנוע.

רוקזן מנצל את מה שעיכב את טומאק וטס לעברו של בוגל, מנסה לעבור ולא מצליח כמה וכמה פעמים עד שהוא משחיל סדרה של פניות טובות שמביאות אותו למקום הראשון המיוחל כאשר גם טומאק מצליח לעבור את בוגל. החול כל כך נורא במסלול זה עד שטומאק שלא מסתדר עם המשקף וחוסר הראייה שלו פשוט מסיט את מבטו הצידה בכל פעם שרוקזן פותח גז בכדי לא להרוס את היכולת לראות לאן הוא נוסע, ועדיין טומאק מהיר מרוקזן .

רוקזן לוחץ חזק, אך טומאק רוצה מסלול פנוי בלי חול על העיניים, כך שרוקזן מאבד את המקום הראשון. טומאק מנצח לראשונה העונה, רוקזן מסיים שני , שוב פעם עם בעיות במתלה הקידמי שלו לפי הדיווחים ומוסקין שלישי לאחר שהדיח את בוגל שעדיין לא מוצא קצב מרוץ עיקבי.

מרוץ מס' 2:

כהרגלו בוגל טס קדימה ולוקח את ההולשוט בפעם הרביעית ברציפות, אך מאבד את ההובלה כעבור כמה פניות לפורסל, שגם נוגע בבוגל וגורם לו ליפול על החול הרך. רוקזן שפתח טוב יותר הפעם מגיע עד לפורסל ועובר אותו כאשר מאחוריו פורסל מגיח לא אחר מאשר אילי טומאק, שמרגיש בנוח בחול העמוק שגם נהיה באמפי ומקשה על הידיים כמו שכל רוכב שטח יודע.

טומאק לא מבזבז זמן ועובר את פורסל כאשר מאחוריהם מתנהל מאבק קשה בין מוסקין במקום הרביעי לבין ג'סטין בארשה שלא מוותר וגם מצליח להפיל את מוסקין עם מהלך קצת מלוכלך אך חוקי לחלוטין, באם באם במיטבו. טומאק תופר את המסלול ומצליח לתפוס את רוקזן שמצידו גם מגביר את הקצב הרצחני ממילא. טומאק בוחן קווים ועובר את רוקזן בקו פנימי לא שיגרתי ומכאן הוא ממריא ופותח פער על רוקזן שמוצא עצמו בעמדת הרודף ולא הנרדף זו הפעם השניה בלבד העונה.

בארשה מגיע לפורסל וסוף סוף עובר אותו, הגיע הזמן שבארשה יראה את היכולת הגבוהה שלו העונה. טומאק רץ קדימה אך טועה ונופל כאשר הוא מנסה לעבור סמן אחורי, אך למזלו האופנוע נשאר מונע והוא עולה חזרה על האופנוע בדיוק כאשר רוקזן עובר אותו ולמעשה מקבל עוד הזדמנות וגם מצליח לעבור את רוקזן ולנצח את המרוץ כאשר רוקזן מסיים שני ובארשה שלישי.


תוצאות משולבות:

250:

1. קופר ווב- 2/1
2. ג'רמי מרטין- 4/3
3. אוסטין פורקנר- 5/2
4. אלכס מרטין- 7/3
5. ארון פלסינג'ר- 4/5

450:

1. אילי טומאק- 1/1
2. קן רוקזן- 2/2
3. ג'סטין בארשה- 6/3
4. מרווין מוסקין- 3/7
5. ווסטון פייק- 7/4


אליפות לאחר 7 סבבים:

250:

1. קופר ווב –(ימאהה) 290 נק'
2. ג'ואי סאבטג'י- (קאוואסאקי) 253 נק'
3. ג'רמי מרטין- (ימאהה) 252 נק'
4. אלכס מרטין- (ימאהה) 232 נק'
5. זאק אוזברן- (הוסקוורנה) 217 נק'

450:

1. קן רוקזן- (סוזוקי) 337 נק'
2. אילי טומאק- (קאוואסאקי) 290 נק'
3. מרווין מוסקין- (ק.ט.מ) 201 נק'
4. ג'סטין בארשה- (ימאהה) 181 נק'
5. ברוק טיקל- (ימאהה) 171 נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 15:35-24.