טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מוטוקרוס אמריקאי: הכי טוב בבית


   19-07-2016, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הסבב השמיני שנערך בספרינג קריק, מיניסוטה הציג לנו שוב את האחים מרטין, שהפעם הגיעו למגרש הפרטי שלהם כדי להראות מה הם יודעים. טל דשא מסכם

לאחר הניצחון הכפול של טומאק בשבוע שעבר, כל העיניים היו נשואות לכיוונו של מוביל טבלת האליפות, קן רוקזן, בקטגוריית ה-450, אך בקטגורית ה-250 הזירה רותחת כאשר ספרינג קריק נמצא בבעלות משפחת מרטין ולכן הציפיות מאלכס וג'רמי מרטין גבוהות עד מאוד, האם יוכלו להביס את בן קבוצתם קופר ווב?

250 מרוץ מס' 1

זינוק מעולה של האחים מרטין. אלכס לוקח את ההולשוט מאחיו, ג'רמי, כאשר גם קופר ווב מיד מצטרף אל חבורת החוד עם ג'ואי סאבטג'י מאחוריו במקום הרביעי. ווב מתרחק לאט לאט מסאבטג'י שלא מוצא תשובות ליכולות הימאהה, אך מנהל מרוץ חכם ללא טעויות בכדי לכפר על שבוע שעבר שם הוא הרבה להתרסק ולפשל.

ווב הולך ומתקרב לג'רמי מרטין כאשר מרטין לוחץ חזק אך בסופו של דבר לא יכול על ווב ומאבד את המקום השני. המרוץ הולך ומתחמם כאשר אלכס מרטין מנסה להשאיר מאחוריו את קופר ווב וגם מצליח עד שהלחץ מכריע את המאבק ואלכס מתרסק ומאבד את ההובלה לטובתו של מוביל האליפות, אך גם אחיו ג'רמי מגיע ועובר אותו.

מאחורי סאבטג'י, במקום הרביעי מתחולל קרב על המקום החמישי בין ארון פלסינג'ר על הימאהה הרשמי הרביעי ובין אוסטין פורקנר הרוקי במקום השישי. אלכס מרטין שלישי, ועם שתי הקפות שנותרו לסיום הוא צריך להתגונן מפני סאבטג'י שנצמד אליו ולוחץ חזק, אך אלכס מנוסה מספיק בכדי למצוא בחזרה את הקצב הנכון ומצליח להחזיק מאחוריו את סאבטג'י. ג'רמי מסיים שני, ווב מנצח את המרוץ כאשר גם בן קבוצתם פלסינג'ר שומר את פורקנר מאחוריו ומסיים במקום החמישי.

מרוץ מס' 2

אלכס וג'רמי מזנקים טוב מכולם ולוקחים את המקום הראשון והשני, כאשר אלכס מוביל ומאחוריהם סיניסירולו לוקח את המקום השלישי ואלכס מרטין מתרסק, שוב! ועוד במרוץ הביתי שלו, שהוריו הם גם הבעלים של המסלול. מנצח המרוץ הראשון, ווב, לא פתח טוב והוא רק בקצה העשירייה הראשונה. סיניסירולו מוביל את המרוץ לאחר שעבר את ג'רמי מרטין ובמקום השלישי נמצא זאק אוזבורן ומאחוריו שוב פעם רביעי נמצא סאבטג'י. מרטין נכנס למוד התקפה על סיניסירולו ולאחר טעות קטנה ג'רמי עובר אותו ועולה למקום הראשון.

ווב כבר חמישי ומכוון לעבר סאבטג'י כאשר אוזבורן הולך ומצמצם על סיניסירולו מהר מאוד, מוצא פירצה ועובר את סיניסירולו ללא שום בעיה וגם סאבטג'י מגיע אליו ועובר אותו בלי בעיה והבעיות של סיניסירולו לא נגמרות מכיוון שקופר ווב נמצא בקצב רצחני ופשוט עובר אותו ללא שום מאבק. סאבטג'י עובר את אוזבורן שמאבד קצב ועוד הקפה 2 כבר יעקף על ידי ווב, שחייב להיות על הפודיום אם הוא רוצה צ'אנס לנצח בכללי היום.

ואכן ווב מהר מאוד מגיע לאוזבורן ומוצא את הפתח הנכון ומיד לאחר מכן הם עוברים את סאבטג'י שהתרסק. ווב כמעט ונוגע בו, אך נשאר על הגלגלים ושומר על המקום השני שלו. פלסינג'ר יושב על סאבטג'י ורוצה את המקום הרביעי וגם אלכס מרטין מצטרף לחגיגת המקום הרביעי. אלכס עובר את פלסינג'ר עם 2 הקפות לסיום ונצמד לסאבטג'י, נלחם כמו חייה ועובר אותו למקום הרביעי עם פרץ מהירות ואגרסיביות מטורף וגם פלסינג'ר מנסה את כוחו וטועה ויוצא מהמסלול.

מרטין מנצח את המרוץ במסלול המשפחתי שלו, ווב שני, אוזבורן שלישי, אלכס מרטין רביעי וסאבטג'י חמישי.

450 מרוץ מס' 1

בארשה טס קדימה כמו קליע מרובה ולוקח את ההולשוט, כאשר קן רוקזן צמוד אליו במקום השני ודווקא אילי טומאק מגיח מאחוריהם ולוקח את ההובלה. רוקזן נלחם עם בארשה על המקום השני ומצליח לעבור את רוכב הימאהה המוביל לאחר קרב קטן. טומאק פותח פער על רוקזן, אך האחרון מצליח לצמצם אותו משניה לשניה.

רוקזן נצמד לטומאק ומנצל פתח קטנטן שטומאק השאיר לו ועובר את הרוכב בירוק. מכאן והלאה רוקזן ממריא למעלה ובורח עם ההובלה. בארשה נאבק על המקום השלישי עם מוסקין וגם עובר אותו, נראה שמוסקין מתחיל למצוא את עצמו ככל שהעונה הולכת ונבנית. רוקזן מנצח מרוץ חסר דרמות מבחינתו, טומאק מסיים שני מאכזב מאוד ומוסקין מסיים במקום השלישי, בארשה רביעי ופורסל חמישי.

450 מרוץ מס' 2

זינוק מעולה של מוסקין, שלוקח את ההולשוט ומאנדרו שורט וג'סטין בארשה בזמן שטומאק פותח לא רע ורוקזן פותח בצורה נוראית, אך מיד חותך את כל הרוכבים כמו סכין עד לחמישייה הראשונה. רוקזן עובר את ניקולטי ועולה למקום השלישי, מגיע לשורט ועובר גם אותו בדרכו למוסקין בזמן שיריבו העיקרי, אילי טומאק, רק במקום השביעי וצריך להתחיל להזיז עניינים, אם הוא רוצה להישאר בקרב על האליפות. רוקזן לא מתעכב על מוסקין ועובר אותו בלי בעיה.

רוקזן השנה רוכב מהיר, חד ואגרסיבי, ונמצא ברמה אחת מעל כולם. טומאק מתחיל למצוא את הקצב הנכון, והוא כבר במקום השלישי לאחר שעבר את כל שדה הרוכבים בעשירייה הראשונה. טומאק לא מצליח לצמצם על מוסקין, אך ההפתעה הטובה של המרוץ הם כריסטוף פורסל במקום הרביעי וטרי כנארד, שחזר מפציעה ארוכה ועבורו זה הוא מקום מעולה אך בארשה צמוד אליו עם 3 הקפות עד לסיום.

בארשה צמוד לכנארד לוחץ עליו, וכנארד טועה ומאבד את המקום החמישי עם מה שנראה כמו בעית כושר גופני, וזה צפוי לאחר חזרה מפציעה בכל זאת מרוץ שני להיום. רוקזן מנצח בפעם השנייה היום, מוסקין שני מעולה מבחינתו ומבחינת ק.ט.מ, טומאק שלישי, פורסל רביעי ובארשה חמישי.


תוצאות משולבות 250

1. ג'רמי מרטין- 2/1
2. קופר ווב- ½
3. אלכס מרטין- ¾
4. ג'ואי סאבטג'י- 4/5
5. ארון פלסינג'ר- 5/6

450
1. קן רוקזן- 1/1
2. מרווין מוסקין- 3/2
3. אילי טומאק- 2/3
4. כרסיטוף פורסל- 5/4
5. ג'סטין בארשה- 4/5

אליפות לאחר 8 סבבים

250
1. קופר ווב- (ימאהה) 337 נק'
2. ג'רמי מרטין- (ימאהה) 299 נק'
3. ג'ואי סאבטג'י- (ימאהה) 287 נק'
4. אלכס מרטין- (ימאהה) 270 נק'
5. זאק אוזבורן- (הוסקוורנה) 237 נק'

450
1. קן רוקזן- (סוזוקי) 387 נק'
2. אילי טומאק- (קאוואסאקי) 332 נק'
3. מרווין מוסקין- (ק.ט.מ) 243 נק'
4. ג'סטין בארשה- (ימאהה) 215 נק'
5. כריסטוף פורסל- (הוסקוורנה) 202 נקתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 11:54-24.