טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
דרך המשי: הצוות הישראלי בדרך לסין, דספרס ממשיך להוליך


   19-07-2016, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

רז והלל המשיכו את המסע רצוף האתגרים שלהם, והצליחו להשתפר במיקום שלהם. הצרפתי במכוניות ו-ואן דר ברינק במשאיות מובילים את הטבלאות

נהגי פג'ו, סיריל דספרס ודייויד קסטרה, הגיעו לקזחסטן עם הזמן הטוב ביותר של היום, בעוד שמרטין ואן דר ברינק ממשיך להוליך בקטגוריית המשאיות, בשלב הספרינט, שארך כ-76.86 ק"מ, רגע לפני שעוברים את הגבול לסין. ההולנדי הצליח לרשום ניצחון שגם הביא אותו למקום הראשון בטבלה הכללית, אחרי שעבר את ניקולייב. בעקבות התוצאות, הגדיל דספרס את היתרון הכללי שלו לקצת יותר מעשר דקות.


לצוות הישראלי היו הרבה סיבות לגאווה מאז סוף השבוע. גם ביום השישי לראלי קיבלו המתחרים עדכון סטייג', בבוקר לפני ההזנקה וגם הפעם, הסיבה היתה מזג האוויר. במקום נשבו רוחות מאוד חזקות שסיכנו את המראת המסוקים. המארגנים הגדירו את נוכחות המסוקים באוויר במהלך סטייג', כתנאי הכרחי לקיומו ולכן הודיעו על קיצור הסטייג' לכ-220 ק"מ (במקום 327 ק"מ) ופיצולו לשני חלקים: החלק הראשון יהיה של כ-110 ק"מ והשני של כ-220 ק"מ. ביניהם נוסף קטע קישור.

רז והלל מצוות פוינטר-iGO היו אמורים להיות מוזנקים מהמקום ה-27 אך "הוקפצו" למקום ה-26 משהתברר שמתחרה 107 לא ייזנק.

השטח בו נתקל הצוות התברר כחולי במיוחד ולחץ האוויר בצמיגים לא הותאם לכך. הצהובה עבדה קשה מאוד, התחממה ורז והלל ראו איך זה אחר זה עוקפים אותם מתחרים עם מנועים חזקים יותר, המסוגלים להתמודד גם עם לחץ אוויר לא מתאים בצמיגים.

עם תום החלק הראשון של הסטייג', התקבל העדכון כי בשל עוצמת הרוחות, מבוטל החלק השני של הסטייג' לגמרי. האכזבה היתה גדולה במיוחד משום שהתוכנית היתה לסדר את לחץ האוויר בצמיגים ולצמצם הירידה במיקום שנוצרה בחלק הראשון.

למרות ההתמודדות עם החול וכנראה גם בזכות העובדה ששאר המתחרים חוו התמודדות לא פשוטה, התוצאות אחרי היום השישי הציגו ירידה של מקום אחד בלבד, מהמקום ה-26 למקום ה-25, במכוניות.

יום שישי הוגדר בתוכנית הראלי מלכתחילה, כ"יום מנוחה". בזכות העובדה שהצהובה בסך הכל בסדר, ברור היה שהמשימה החשובה ביותר של רז והלל היא השלמת שעות שינה. בנוסף, תעבור הצהובה מספר טיפולים תחת ידיו המיומנות וניצוחו של הלל.

החלפת משולש קדמי תחתון, החלפת פילטר אוויר, החלפת בולמים קדמיים, ניקוי של תא הנוסעים, ניקוי רדיאטור אינטרקולר, החלפת רפידות בלם קדמי ואחורי, גירוז, מתיחת רצועת מנוע, פירוק מגיני גחון וניקוי, כיוון פרונט, החלפת רצועת גובל בולם קדמי, תוקן קשר הפנים בקסדה של הלל, צלחת הברקס הושחזה ושוקמה.

במהלך הטיפול התגלתה נזילה "קלה" בדיפרנציאל האחורי. לאחר שקילת האפשרויות, הוחלט לצאת לסטייג' ה-7 במצב הנוכחי ולטפל בנזילה היום או מחר.

צילום: רמי גלבוע

מזג האוויר עבר מקיצוניות לקיצוניות: חם ולח עם שמש חזקה ורגע אח"כ - גשם שוטף, מה שהביא את החבר'ה לנצל את הפוגות הגשם לעבודה מומרצת. ההרים המושלגים באופק סיפקו נוף אחר ושונה מזה שהחבר'ה חוו עד עתה והמחשבות רצו בראש על מה שמחכה בחצי השני של הראלי. בחלק הסיני.

בחצות הלילה של יום שישי יצאו לוינסון-וילדר-בנגל, עם משאית הסיוע, למחנה בבורטאלה.
רז והלל יצאו למחרת, ב-06:26 (03:26 זמן ישראל), לקישור של 85.51 ק"מ, במסגרת הלג ה-7.
הסטייג' המיועד והאחרון בקאזאחסטאן, 76.86 ק"מ, עשה רושם של סטייג' קצר יחסית, אבל המארגנים רמזו שלא להקל בו ראש ותיארו את הסטייג' ככזה שיעבור בנוף הררי ייחודי, טכני באופן יחסי ויוביל את המתחרים למישורים בגובה 2,000 מ' - 2,600 מ'. העדכון היומי מהמארגנים גילה כי המשאיות יוזנקו אחרי המכוניות ובכך נרשמה הקלה גדולה.צוות פוינטר-iGO מוקם להזנקה מהמקום ה-38, אך הוזנק בפועל מהמקום ה-49.

בדרך לזינוק, גילו אביב ויזהר שלרכב שלהם עף גלגל בנסיעה. רז והלל עצרו לסייע ואיחרו ב-13 דקות לזמן הגג של היציאה לקטע הקישור, איחור ש"עולה" בדירוג ולכן מראש, לא הייתה ציפייה לשפר מקום. למרות העיכוב, הסטייג' הקצר באורך של 77 ק"מ בלבד הוגדר כמוצלח מאוד עבור צוות פוינטר IGO שעקף צוותים רבים ועצר את השעונים על שעה ו-15 דקות, בדרך למקום ה-24 מתוך 82 מכוניות.

החלק הבא של דרך המשי יעבור מבורטלאלה לאורומקי, סה"כ סטייג של 905.35 ק"מ, עם 256.93 ק"מ שיהיו הספיישל סטייג' הראשון בתחומי סין. בתחילה ייסעו הנהגים לכיוון הצפון, ואז יירדו דרומה לג'ונגאר באסין.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 06:14-24.