טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מוטוג'יפי: עוד ניצחון למארקז


   19-07-2016, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

רגע לפני היציאה לפגרה, הסבב התשיעי הביא לנו טעות קשה של רוסי, בתחרות בסאקסנרינג גרמניה

הטרוף של עונת 2016 חוזר בגרמניה ובגדול בעוד מרוץ משוגע עם תנאי מזג אוויר משתנים ובעייתים שהכניסו הרבה בלאגן לתוך סוף שבוע אחד.

לאחר שבסוף השבוע היה קר, יצאו קרני השמש בראשון, ואז דווקא השתנו תנאי מזג האוויר לרעה, כשארובות השמים נפתחים. המרוץ נפתח כרטוב לחלוטין, הלך והתייבש לכל אורכו והמנצח הגדול של היום היה דווקא זה שכמעט והתרסק במהלך המרוץ ושמו הוא מארק מארקז. מארקז כמעט והתרסק, נכנס להחליף צמיגים ויצא מהפיטס כאשר הוא מחוץ ל-20 הראשונים, אך מהר מאוד התברר שהחלטת הקבוצה שלו להכניסו פנימה היתה נכונה והוא החל לצמצם פערים על אנדראה דוביציוזו ולנטינו רוסי וגם ג'ק מילר בקצב מבהיל של 3-4 וגם חמש שניות להקפה.

קבוצתו של רוסי נתנה לו הוראה להיכנס לפיטס להחליף אופנוע, אך הוא החליט להתעכב ועל כך הוא שילם כאשר הוא מצא עצמו מסיים את המרוץ במקום ה-8 בזמן שדווקא מארקז מנצח, לפחות אויבו הגדול מבית חורחה לורנזו מסיים במקום ה-15 לאחר עוד מרוץ גשם נוראי ולכן מצבו של רוסי נראה הרבה פחות גרוע.
זו הפעם השלישית בשנתיים האחרונות שרוסי טועה באסטרטגית מרוצי הגשם שלו בזמן שקבוצתו נותנת לו הנחיות נכונות ועל כך הוא צריך לשבת ולחשוב. עוד רוכב די מאוכזב הוא דווקא אנדראה דוביציוזו אשר הוביל בחלקו הראשון של המרוץ אך בעקבות ההתעכבות בכניסה להחלפת האופנועים, הוא מצליח לסיים רק במקום השלישי כאשר את המקום השני לוקח כאל קראצ'לו שמראה לכל העולם שעדיין יש לו את זה והוא כן רוכב של פודיומים.

הפתעה או לא, אך ג'ק מילר מצליח לסיים שביעי, מקום אחד לפני רוסי, וזה עוד כשהיה קו מרוץ יבש ברובו של המרוץ ולאחר הניצחון שלו במרוץ הקודם בהולנד אולי משהו טוב מתפתח שם אצל הרוכב האוסטרלי הזה שהתקשה עד מאוד להתרגל לאופנוע ההונדה ולקטגוריה.

אגב הפתעות, היה מעניין לראות את הקטור ברברה יושב על רוסי לאורך כל המרוץ ואם מסתכלים על המצב של הרוכב הזה באליפות העולם אז מגלים שהוא נמצא במקום השביעי והמאוד מרשים לפני רוכבי דוקאטי הרשמיים ועם אופנוע מלפני 2 עונות לפחות, אז אולי כן יש משהו ברוכב הלא אהוד הזה ומעניין מה היה יכול לעשות עם אופנוע טוב יותר. האליפות יוצאת לחופשת קיץ של חודש ותחזור לפעילות באוגוסט לחציה השני של העונה, שכרגע נראית לחלוטין בידיים של מארקז והונדה.

תוצאות:

1. מארק מארקז
2. כאל קראצ'לו
3. אנדראה דוביציוזו
4. סקוט רדינג
5. אנדראה יאנונה

אליפות לאחר 9 סבבים:

1. מארק מארקז –(הונדה) 170 נק'
2. חורחה לורנזו- (ימאהה) 122 נק'
3. ולנטינו רוסי- (ימאהה) 111 נק'
4. דני פדרוסה- (הונדה) 96 נק'
5. מאבריק ויניאלס- (סוזוקי) 83 נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 13:58-24.