טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
נחתם הצו המפחית את שיעור מס הקניה המוטל על כלי רכב דו-גלגליים


   20-07-2016, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הישג לחובבי הרכבים הדו גלגליים הקטנים. יו"ר יבואני הרכב הדו גלגלי: "מדובר בהקלה על צרכני התחבורה, בהם צעירים, סטודנטים וחיילים"

איגוד יבואני הרכב הדו גלגלי הפועל במסגרת איגוד לשכות המסחר, ברך את שר האוצר ח"כ משה כחלון ואת רשות המסים על חתימת הצו המפחית את שיעור מס הקניה המוטל על כלי רכב דו-גלגליים, שנפח מנועם אינו עולה על 125 סמ"ק והספקם אינו עולה על 11 קילו וואט, מ-40% ל-25%, וזאת במסגרת הוראת שעה שתוקפה עד 30.06.2017.

לדברי טלי דרורי-ברנר, יו"ר איגוד יבואני הרכב הדו-גלגלי בלשכת המסחר, "זוהי ללא ספק החלטה מבורכת המכירה בתרומתו הרבה של הרכב הדו גלגלי כחולץ פקקים עירוני להפחתת הגודש בכבישים, העומס על תשתיות החנייה וצריכת הדלק לתחבורה, לצד תרומתו להוזלת עלויות המחייה והקלה על צרכני התחבורה, בהם צעירים, סטודנטים וחיילים משוחררים."

"אנו מודים לח"כ הרב גפני ולחברי ועדת הכספים בראשותו, וכן לגב' מיטל להבי סגנית ראש עיריית תל אביב על התמיכה והסיוע לגיבוש עמדת הממשלה בנושא זה, מתוך הבנה שהרכב הדו-גלגלי הינו פתרון תחבורתי חיוני ויעיל למשק ולמרחב העירוני. אנו מקווים כי צעד משמעותי זה ילווה בעתיד בהכרה גם ברכב דו גלגלי בנפחים ובהספקים בינוניים, המשמש כחולץ פקקים פרברי, על מנת לצמצם את הגודש בתחבורה הבין-עירונית ולקרב את הפריפריה למרכזי הערים. "

כזכור, שר האוצר, משה כחלון, עזר לחובבי הספורט המוטורי בשבוע שעבר כשחתם על צו המאריך בחצי שנה (עד סוף שנת 2016) את הוראת השעה הקובעת הטלת מס קנייה מופחת בשיעור של 19.2% בלבד על כלים תחרותיים המיועדים לנהיגה ספורטיבית. הוראת השעה החדשה מאפשרת בקרה הדוקה יותר וקובעת עוד מגבלות, הנועדות לוודא כי הכלים המיובאים במסגרתה אכן משמשים לספורט מוטורי.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 08:15-24.