טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
טיל טומאק


   26-07-2016, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הסבב הגיע למירוץ התשיעי שלו באליפות המוטוקרוס האמריקאית, שהתקיימה בוואשוגל ואנחנו קיבלנו תצוגות יוצאות מן הכלל. טל דשא מסכם

המאבק בין טומאק לורקזן מחריף בקטגוריה הבכירה ובפעם השני העונה לרוקזן אין תשובה ליכולתיו של טומאק בזמן שבקטגוריה הקטנה אוסטין פורקנר הרוקי נותן בראש ומשיג את ניצחונו הראשון בקריירה המקצועית.

250

מרוץ מס' 1:

אלכס מרטין מזנק מצויין ולוקח את ההולשוט, כאשר מיטשל האריסון שני וג'ואי סאבטג'י שלישי בדיוק עד לפניה השלישית שם הוא לוקח ממיטשל את המקום השני. ג'רמי מרטין נכנס לגרוב שלו והוא רביעי מאחורי מיטשל, מחפש , מנסה ולבסוף גם מצליח לעבור אותו ולאחר מכן האריסון שהראה מהירות ויכולת מצויינת מתרסק ויורד אל המקום העשירי.

קופר ווב לא פתח טוב, אך ככל שהמקצה הולך ומתמשך, הוא נותן בראש ומגיע עד לזאק אוזבורן במקום הרביעי, לוקח לעצמו הקפה ללמוד את אוזבורן ועובר אותו בדרכו לג'רמי מרטין שבעצמו מצמצם על ג'ואי סאבטג'י ואלכס מרטין. ווב עובר את מרטין, אך לא מצליח לסגור על סאבטג'י ואלכס מרטין שנאבק עם סאבטג'י ומצליח לשמור אותו מאחוריו לאחר רכיבה נחושה ומרשימה ולמעשה הוא זוכה בניצחון מקצה הראשון שלו העונה.

מרוץ מס' 2:

קופר ווב מצליח לשם שינוי לזנק מעולה ולוקח את ההולשוט מסאבטג'י, אך שני הרוכבים נכנסים אחד בשני ודווקא אוסטין פורקנר הרוקי הוא זה שמרוויח ומקבל את ההובלה במרוץ, בזמן שווב וסאבטג'י ממשיכים להילחם אחד בשני ובסופו של דבר מוצאים את עצמם על הרצפה כאשר הם לוקחים איתם עוד הרבה רוכבים אחרים.

פורקנר מוביל את המרוץ ומאחוריו הסדר משתנה ואלכס מרטין, ביחד עם דבאלוס והיל לוקחים את השאר המקומות הגבוהים במרוץ כאשר אליהם מצטרף גם אולדנברג ואדם סיניסירולו. אלכס מרטין מבין שהוא צריך לעשות כאן משהו והוא עובר את כל מי שמלפניו, ומגיע עד למקום השני מאחורי פורקנר אותו הוא כבר לא יתפוס.

ווב , האחראי העיקרי לכל ההתרסקות והנפילות ההמוניות בתחילת המרוץ הולך ומשפר מקומות עד למקום השישי, אך חשוב מכך הוא מסיים את המרוץ לפני סאבטג'י וג'רמי מרטין, מה שאומר שהוא שוב מגדיל את הפער באליפות. כל האקשן האדיר הזה מוביל את פורקנר לניצחון הראשון שלו באליפות ועוד בעונת הבכורה שלו כאשר אלכס מרטין מסיים שני ולוקח את הניצחון המשוקלל של היום בפעם השניה העונה ודבאלוס מסיים שלישי עם תוצאה מעולה מבחינתו.

450

זינוק מעולה של פיל ניקולטי, שלוקח את ההולשוט כאשר אנדרו שורט הוותיק במקום השני, אך עד לסוף ההקפה, קן רוקזן כבר לוקח מניקולטי את ההובלה במרוץ ומתחיל לברוח קדימה. שורט במקום השלישי ונראה מעולה, אך כריסטוף פורסל, גם כן במרוץ מצוין, מגיע עד אליו ולוקח ממנו את המקום. ההפתעה של המרוץ היא הרוקי גדול המימדים, בני בלוס, שעלה ישירות לקטגוריה הבכירה בעקבות מימדיו הגדולים והוא מרשים היום, כשהוא נאבק עם טומאק וגם מצליח לעכב אותו, אך העקיפה של טומאק מגיעה ובלוס חוזר לקרקע המציאות בה הוא לא מהיר כמו טומאק.

פורסל לוחץ את ניקולטי ורוצה את המקום השני וגם לוקח אותו, ולאחר מכן גם טומאק עושה זאת ועולה למקום השלישי, ולרוע מזלו גם מרווין מוסקין מגיע ועובר אותו. טומאק נלחם עם פורסל וגם עם מוסקין, אך מרווין מוסקין עושה טעות ומוצא את עצמו על הרצפה כאשר דווקא פורסל מרוויח מכל הסיפור ומגדיל את הפער שלו מוטמאק, שמצידו מבין שהוא צריך ללחוץ חזק יותר, ורק לפני סיום המרוץ הוא מצליח לעבור את פורסל.

פורסל כנראה מאבד את הריכוז ומוצא עצמו מתרסק, כמו בתרגיל של סופרמן, וחוטף שוק של החיים, כי נראה שהוא לא ממש ראה את ההתרסקות הזו מגיעה, אך לאחר כמה רגעים, הוא קם ומתאושש, אך פורש מהמרוץ, וחבל שכך. מוסקין חוזר למקום השלישי ומסיים מאחורי טומאק ששוב מפסיד לקן רוקזן.

מרוץ מס' 2:

מוסקין נורה מהגייט אל הפניה הראשונה כמו מרובה, ולוקח את ההולשוט עם דין ווילסון ואילי טומאק מאחוריו. רוקזן פותח קצת פחות טוב, אך תוך כמה פניות הוא כבר עובר את כולם כולל טומאק ועולה להובלה של המרוץ. טומאק מבין את העניין וישר מתחיל ללחוץ, עובר תחילה את ווילסון ולאחר מכן את מוסקין שהצליח לעכב את טומאק, קצת אך טומאק מיד חוזר לקצב ומחסל את את 2 השניות שהפרידו בינו לבין רוקזן .

רוקזן נראה שמבין כי טומאק רוצה את הניצחון הזה יותר ממנו או שמשהו לא הסתדר לו במרוץ הזה, והוא די מפנה לטומאק את המקום ונותן לו לקחת את ההובלה ומכאן והלאה הסיפור סגור וטומאק פותח פער של מעל 8 שניות על רוקזן שמסיים במקום השני כאשר מוסקין לוקח את המקום השלישי והמכובד אך ממנו מצופה כבר לפחות להילחם על הניצחון בשלב זה של העונה.תוצאות משולבות

250
1. אלכס מרטין- ½
2. אוסטין פורקנר- 10/1
3. קופר ווב- 3/6
4. ג'ואי סאבטג'י- 2/11
5. ג'סטין היל- 8/4

450

1. אילי טומאק – 2/1
2. קן רוקזן- ½
3. מרווין מוסקין- 3/3
4. ווסטון פייק- 7/5
5. ג'סטין בארשה- 10/4

אליפות לאחר 9 סבבים

250
1. קופר ווב- (ימאהה) 372 נק'
2. ג'רמי מרטין- (ימאהה) 321 נק'
3. ג'ואי סאבטג'י- (קאוואסאקי) 319 נק'
4. אלכס מרטין- (ימאהה) 317 נק'
5. אוסטין פורקנר- (קאוואסאקי) 257 נק'

450
1. קן רוקזן-(סוזוקי) 434נק'
2. אילי טומאק- (קאוואסאקי) 379 נק'
3. מרווין מוסקין- (ק.ט.מ.) 283 נק'
4. ג'סטין בארשה- (ימאהה) 244 נק'
5. כריסטוף פורסל- (הוסקוורנה) 217 נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 16:36-24.