טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
שומרים על המוטו


   04-08-2016, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

זה שסבב המוטו GP נמצא בפגרה, לא אומר שאנחנו לא מתגעגעים. בשביל זה טל דשא עושה לנו סיכום מחצית עונה, ועדיין לא מכתיר את מארקז

חופשת הקיץ הגיעה לה לא מזמן ועד שעונת ה-MOTOGP תחזור לפעילות ב-14.8 נסכם את מה שהיה לנו עד כה.

נתחיל ממוביל האליפות מארק מארקז, שהגיע לעונה זו כאשר אופנוע ההונדה שלו נראה נחות מאופנועי הימאהה של רוסי ולורזנזו. ואכן, כל רוכבי ההונדה מתקשים העונה כמו בעונה שעברה ומתמודדים עם אופנוע קשה לנהיגה, ולכן אנו רואים שחוץ ממארקז אף רוכב הונדה לא מצליח להביא תוצאות טובות בתנאי מסלול יבשים. מארקז מצליח לתרגם את יכולתיו האדירות וכישרונו הרב לניצחונות ולהובלה בטבלת האליפות לאחר כמה מרוצים רטובים, בהם הוא גובר על רוסי ובטח שעל לורנזו, שפשוט לא מספק את הסחורה בתנאי מסלול רטובים, גאון ורייסר אמיתי.

המקום השני באליפות העולם שייך לחורחה לורנזו ועד כה העונה הזו מזכירה את שתי העונות האחרונות שלו, כאשר בחציה הראשון של העונה לורנזו מתקשה ובחציה השני הוא נכנס לזון שלו, אולי בעקבות המסלולים שיכול להיות שאהובים יותר עליו, או לא משנה למה אך יש לצפות שכאשר נחזור מפגרת הקיץ הארוכה לורנזו יכנס לגרוב שלו לאט לאט ויתחיל להחזיר את האליפות שלו לכיוון הנכון, למרות הקשיים אותם הוא חווה עד כה העונה.

מה אפשר לאמר על ולנטינו רוסי שעדיין לא נאמר? לשם שינוי, ולא שינוי לטובה, המרוצים האחרונים באסן ובגרמניה שהיו בתנאי גשם משתנים ולא הסתיימו עם רוסי על הפודיום או עם ניצחון, למרות שרוסי הוא אומן רכיבת גשם וזאת בעקבות טעות של רוסי שגמרה לו את הסיכויים באסן בזמן שמארקז מסיים שני והתעלמות מהוראות הקבוצה שלו להחליף אופנוע וצמיגים בגרמניה, מה שגרם לרוסי לסיים מחוץ לפודיום שוב והביא למארקז את הניצחון. רוסי יודע מה הוא צריך לעשות עכשיו רק נותר לו לעשות זאת.

צילום: motogp.com


הרוכב המפתיע של המרוצים האחרונים הוא ללא ספק ג'ק מילר, שניצח לראשונה בחייו באסן לפני 2 מרוצים וסיים במקום ה-7 את המירוץ הגשום בגרמניה, מה שאולי לא נשמע כמו מיקום גבוה, אך מילר הולך ומסתמן כרוכב גשם סופר מוכשר. לפני די הרבה שנים הרוכב האגדי בעל 5 אליפויות העולם, מיק דוהאן, אמר שלדעתו רוכבי הגשם הטובים הם הרוכבים המוכשרים ביותר , וכנראה שהוא צודק.

אף אחד לא יכול להתווכח על כישרונו הרב של ג'ק מילר, ונראה שכמו שהוא ומארקז מצליחים להוציא בגשם ביצועים מעולים מהאופנועים אולי המעבר למסלול רטוב וההפחתה בכוח המנוע של ההונדה במרוצים כאלו הופכים את האופנוע למעולה בתנאים הללו, ומאפשרים לרוכבים לנצל זאת.

במרוץ האחרון סיים במקום השני כאל כראצ'לו, שמרבה להתרסק במרוצים יבשים, אך המרוץ האחרון בגרמניה הביא את כראצ'לו למקום השני כאשר מארקז מסיים ראשון ובאסן שנערך לפני כן כאמור מילר ניצח ומארקז סיים שני, ולכן זה נראה שדווקא בתנאים הקשים הללו, ההונדה עובד כמו שצריך עם שני רוכבים שמרבים להתרסק, לא מתרסקים, דווקא בתנאים הכי קשים שיש, סתם נקודה למחשבה.

מי שנראה כמו הצל של עצמו הוא דני פדרוסה, שאמנם ממוקם במקום הרביעי באליפות העולם, אך הוא עדיין לא ניצח העונה ולמעשה כל ההחתמה שלו לעוד כשנתיים עם רפסול הונדה, נראה כמו צעד שמונע מרוכבים מוכשרים וצעירים אחרים להיכנס לקבוצה הטובה הזו ויכול מאוד להיות שאנו נפסיד בעונות הקרובות רוכב אחר שהיה יכול לתת פייט באליפות העולם, למרות שאפשר להבין את ההחלטה להשאיר בקבוצה רוכב שקט שלא יפריע למארקז להתמודד על האליפות אך מצד שני גם העזרה של פדרוסה אל מול רוכבי ימאהה לא מתבצעת, כאשר הוא לא נמצא בכלל בקרבות מולם על המסלול וכמה שזה קשה פדרוסה צריך היה ללכת למקום אחר, אולי זה היה מועיל לו לאחר 10 שנים במדי רפסול הונדה לעבור לקבוצה אחרת.

אז הקרב על אליפות העולם של רוסי כמעט ונגמר, ואם לא ישנה זאת במרוץ הבא בצ'כיה ויסיים את המרוץ לפני מארקז, הסיכוי אפילו לחלום על התמודדות על האליפות יעלם, כיוון שכבר עכשיו הפער בין מארקז לבין רוסי עומד על 59 נקודות, שזה המון ומצד שני רוסי רחוק רק אחד עשר נקודות מלורנזו שגם הוא עומד להפסיד את הסיכוי הריאלי לאליפות עולם רביעית ,אם לא יתאפס על עצמו. הקרב של רוכבי ימאהה מול מארקז מתחיל ב-14 לאוגוסט וכאן נצטרך לראות אם ימאהה יצליחו לספק לרוסי ולורנזו את הסחורה.

מצב אליפות עדכני:

1. מארק מארקז- (הונדה) 170 נק'
2. חורחה לורנזו – (ימאהה) 122 נק'
3. ולנטינו רוסי- (ימאהה) 111 נק'
4. דני פדרוסה- (הונדה) 96 נק'
5. מאבריק ויניאלס- (סוזוקי) 83 נק'
6. פול אספארגרו- (ימאהה) 72 נק'
7. הקטור ברברה-(דוקאטי) 65 נק'
8. אנדראה יאנונה-(דוקאטי) 63 נק'
9. אנדראה דוביציוזו-( דוקאטי) 59 נק'
10. יוג'ין לאברטי- (דוקאטי) 53 נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 17:11-24.