טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
הכל ידוע מראש


   25-08-2016, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

סבב המוטוקרוס לעונת 2016 יגיע לסיומו, אבל למרות שאנחנו יודעים מי המנצחים, כולנו הולכים ליהנות מיופי של תחרות פינאלה

לאחר עונה ארוכה בת 12 סבבים מגיעים לוחמי המוטוקרוס האמיצים אל הסבב האחרון, סבב האיירון-מן כאשר 2 האליפויות כבר מוכרעות.

250

העונה הזאת שייכת אך ורק לקופר ווב. ווב הגיע לעונה כאלוף סופרקרוס 250 בפעם השניה, ונאלץ להתמודד עם בן קבוצתו אשר גם הוא אלוף באליפות המוטוקרוס בשנתיים האחרונות, וידוע כאחד הרוכבים הבודדים אשר מסוגלים להביס את ווב ראש בראש בקטגוריה זו. בנוסף לזאת, הוא גם הגיע עם פציעה בידו השמאלית. את העונה ווב פתח לא טוב באופן יחסי, כאשר ג'רמי מרטין האלוף המכהן וג'ואי סאבטג'י, כמו גם אחיו של ג'רמי, אלכס מרטין הובילו את טבלת האליפות.

ווב לא וויתר ולאט לאט רוכב אחד אחרי השני עבר אותם וניצל כל חולשה שהפגינו בזמן שהוא עצמו הלך והתחזק ככל שהחלים יותר עד לרמה בה הוא פשוט רומס את שאר הרוכבים תוך כדי עקיפות מטורפות ונועזות ופתיחות מרוץ גרועות אשר מכריחות אותו לייצר מהירות ללא פשרות ועם מינימום טעויות. ג'רמי מרטין גם הוא עובר עונה מטורפת, בה הוא גם נפצע לא מזמן ויפסיד את הסבב האחרון.

במקרה של מרטין, ישנן 3 אפשרויות. הראשונה היא שמרטין נשאר מהיר כשהיה, אך שאר הרוכבים השתפרו ולכן הוא והם עומדים על אותה המשבצת, ישנה גם האופציה שמרטין האט את הקצב קצת בעקבות חוסר הביטחון שחווה בעונת הסופרקרוס או שמרטין פשוט שחוק מהקטגוריה, וצריך לעלות ל-450 כבר. תהיה הסיבה אשר תהיה, מרטין העונה נראה שונה ובסופו של דבר אף מפסיד לבן קבוצתו ווב, שבעונה הבאה עולה לקטגורית ה-450, שם הוא צפוי להיות רוקי מעניין במיוחד ועוד על אופנוע הימאהה חסר ההצלחה בעונות האחרונות.

450

שליטה אבסולוטית מתחילתה של העונה ועד לסופה, קן רוקזן השנה עלה לרמה אחת מעל כולם. רוקזן פשוט עשה את הבלתי יאמן והביס לא רק את אילי טומאק אלא גם את ריאן דאנג'י, שהגיע לאחר אליפות סופרקרוס דומיננטית במיוחד והוא הלחיץ את דאנג'י לרמה כזו בה הוא נפצע ונעדר במשך רובה הכמעט מוחלט של העונה.

רוקזן למד בעונה האחרונה מהי עקביות ובנוסף לכך הוא הפנים שהוא הרוכב הטוב באליפות, וכך דאג עם שילוב של מהירות מסחררת ופתיחות מעולות תמיד להיות ראשון. גם אילי טומאק יכול לסמן וי גדול על העונה הזו, למרות הנחיתות אל מול רוקזן, כיוון שלאחר עונת הסופרקרוס המבישה של 2016 היה נראה שאין חיבור בין טומאק לבין הקאוואסאקי.

אך טומאק לאט לאט הלך והתחזק ולמד להכיר בגבולותיו של האופנוע ושלו עצמו. בעונת 2015 טומאק ניצח כחמישה מרוצים רצופים, אך בשישי התרסק ונפצע. אז במדי גייקו הונדה, ולאחר הפציעה חזר מהיר כתמיד אך גם הססן (פחות אגרסיבי ויותר שקול). תהליך ההתבגרות הכואב שטומאק עבר גורם לו לעבוד קשה בכדי למצוא שילוב של מהירות פסיכית כתמיד ושל עקביות ופחות התרסקויות מיותרות ומאמצע העונה נראה שטומאק עלה על דרך המלך והוא הולך ומצמצם פערים אל רוקזן והזמנים המהירים אותם הוא קובע בעיקביות רבה יש לציין, מראים כי יכול מאוד להיות שטומאק לראשונה יהיה מועמד אמיתי לאליפות הסופרקרוס שתחל בינואר 2017. שאר הרוכבים דוגמת ג'סטין בארשה ומרווין מוסקין לא יכלו לטומאק ובטח שלא לרוקזן העונה ושניהם נמצאים על הכוונת וצריכים להשתפר, ומהר.

המרוץ האחרון כבר כאן וצפוי להיות מותח כבכל שנה ואולי אף נזכה לראות עוד רוכב מנצח בעונה זו ולא רק רוקזן טומאק ודאנג'י אשר ניצח כאשר לרוקזן היתה תקלה במזלג הקידמי.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 23:36-24.