טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מוטוקרוס: סוף סוף


   30-08-2016, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הסבב האחרון לעונה הנוכחית הביא לסיומה של עונה יוצאת מן הכלל, שתיזכר בעיקר ברכיבה איכותית, שליטים ברורים, וצעירים שמתחילים לאיים על התואר לקראת העונה הבאה

ליגת המוטוקרוס האמריקאית הגיעה לסבב האחרון הנקרא גם איירון-מן והפעם חיכתה למתחרים הפתעה בדמותו של מסלול רטוב עם בוץ סמיך, חלקלק ועמוק.

250 מרוץ מס' 1

אוסטין פורקנר הצעיר טס לעבר הפניה הראשונה, כאשר מיטשל אולדנברג וקופר ווב מאחוריו, אך ווב טועה ומאבד את הפרונט של האופנוע, מה ששולח אותו למקום ה-19 ומקדם את ג'ואי סאבטג'י ואדם סיניסירולו למקומות השלישי רביעי. פורקנר לא לוקח שבויים הפעם וטס קדימה בזמן שאלכס מרטין עובר את סיניסירולו וסאבטג'י ועולה למקום השלישי מאחורי אולדנברג שמאוחר יותר מאבד את המקום הזה למרטין וסאבטג'י. האחרון עובר את מרטין בזמן שווב כבר דולק אחריהם ומהמקום ה-19 הוא חותך ותוקף את כל מה שמלפניו במהירות ואגרסיביות הידועות שלו. ווב עושה את כל הדרך עד למרטין, אך מאבד את האופנוע שוב, חוזר למרוץ ומסיים רביעי מאחורי מרטין וסאבטג'י אשר מסיימים רביעי ושלישי בהתאמה.

מרוץ מס' 2
פורקנר שוב עף קדימה ולוקח עוד הולשוט, אך הפעם פלסינג'ר מרטין סיניסירולו ווב נאבקים איתו לוארך ההקפה הראשונה כאשר בסופו של דבר פלסינג'ר יוצא עם ידו על העליונה, ומוביל את המרוץ עד לנפילה שבאה גם באה והוא מאבד את המקום הראשון לפורקנר. מאחורי המובילי ווב, פלסינג'ר וסיניסירולו עדיין נלחמים ביניהם על המקום השלישי, כאשר אלכס מרטין גם הוא בתוך המאבק הזה. בסופו של המרוץ ולאחר התרסקות מצידם של ווב ופורקנר שגם דירבנה אותם קדימה ארון פלסינג'ר לוקח את הניצחון במרוץ הזה עם ווב שני ופורקנר שלישי, רק שתבינו שפורקנר רוכב כמו חיה מהסוג של ווב שגם לאחר התרסקות חוזרת אל הפודיום, מדהים.

צילום: racerxonline.com


450 מרוץ מס' 1:
קן רוקזן וג'סטין בארשה עפים קדימה כאשר רוקזן לוקח את ההולשוט ובניגוד לשאר המרוצים העונה בארשה מצליח להישאר קרוב לרוקזן בתנאי הבוץ שעדיין קשים אך קלים יותר ממה שהיה לפני שעה במרוץ ה-250 הראשון של היום. במקום השלישי נמצא כרגע פיל ניקולטי כאשר מרווין מוסקין על הק.ט.מ הרשמי ובני בלוס הפרייבטיר על אופנוע נחות וגם הוא רוקי בקטגוריה ובאליפות בכלל ומראה שהוא שייך לעשרייה הראשונה באליפות פעם אחר פעם. ניקולטי מאבד את המקום השלישי ומשום מקום מגיח אילי טומאק להאבק עם מוסקין על המקום השלישי במשך כמה הקפות נחמדות עד שטומאק מאבד את האופנוע ואת הקרב על המקום השלישי, חוזר למרוץ ומצליח שוב לצמצם על מוסקין , עובר אותו ומסיים במקום השלישי מאחורי בארשה ורוקזן שמנצח את המרוץ.

מרוץ מס' 2:
אנדרו שורט טס קדימה ולוקח את ההולשוט אך נעקף מיד על ידי בארשה ורוקזן שגם עובר את בארשה ועולה להוביל עוד לפני שההקפה הראשונה נגמרת כאשר מאחוריהם מוסקין ניקולטי ואנדרסון נאבקים אחד בשני עם טומאק מאחוריהם וזה כמובן לאחר ששורט יצא מהשישיה המובילה של המרוץ.

טומאק חותך ועוקף ומגיע למקום הרביעי מאחורי מוסקין שלא מצליח להחזיק את המפלץ הירוק מאחוריו. בארשה מאבד את הפרונט אך מצליח לחזור לאחר מלחמה לא קטנה עם הבוץ והאופנוע לפני שטומאק עובר אותו והם מסיימים כך את המרוץ עם רוקזן שמנצח את המרוץ האחרון של העונה ומסיים אותה כמו שהתחיל אותה, על המדרגה הגבוהה של הפודיום.

האליפות תמה עברה ונגמרה והעונה. היו לנו שליטים מאוד ברורים, לצד רוכבים צעירים ומהירים, אשר התקדמו והשתפרו עד לרמה בה אנו מצפים לראותם נאבקים על תואר האליפות בעונה הבאה כשאחת מההפתעות הגדולות הוא הרוכב הפרייבטירף בני בלוס, שלא יכל להתחרות בקטגורית ה-250 מכיוון שהוא גדול מדי פיזית ומראה שלמרות האין ברירה של להתחיל מקטגורית ה-450, הוא הולך להיות שחקן חזק באליפות הזו. עכשיו הוא רק צריך אופנוע וקבוצה ברמה של מובילי האליפות.

את האליפויות של ווב ורוקזן אף אחד כבר לא יוכל לקחת מהם, והעונה הם בנו את עצמם לקראת אליפות הסופרקרוס, שם ווב מצטרף לקטגורית ה-450 ואין ספק כי הוא הולך להכניס עניין לקטגוריה זו ביחד עם רוקזן, טומאק, מוסקין וריאן דאנג'י שעד ינואר כבר יוכל לחזור להתחרות.

תוצאות משולבות:
250

1. אוסטין פורקנר- 1/3
2. ארון פלסינג'ר- 8/1
3. קופר ווב- 5/2
4. אלכס מרטין- ¾
5. אדם סיניסירולו- 6/5

450
1. קן רוקזן- 1/1
2. ג'סטין בארשה- 2/2
3. אילי טומאק- 3/3
4. מרווין מוסקין- 4/4
5. ג'ייסון אנדרסון- 5/5ניקוד אליפות סופי:
250
1. קופר ווב –(ימאהה) 495 נק'
2. אלכס מרטין-(ימאהה) 422 נק'
3. ג'ואי סאבטג'י- (קאוואסאקי) 383 נק'
4. אוסטין פורקנר- (קאוואסאקי) 376 נק'
5. ארון פלסינג'ר- (ימאהה) 351 נק'
6. ג'רמי מרטין-(ימאהה) 321 נק'
7. זאק אוזבורן- (הוסקוורנה) 312 נק'
8. אדם סיניסירולו- (קאוואסאקי) 266 נק'
9. ארנוד טונוס- (קאוואסאקי) 243 נק'
10. מיטשל אולדנברג-(ק.ט.מ) 237 נק'

450:
1. קן רוקזן- (סוזוקי) 584 נק'
2. אילי טומאק- (קאוואסאקי) 498 נק'
3. מרווין מוסקין- (ק.ט.מ) 401 נק'
4. ג'סטין בארשה- (ימאהה) 360 נק'
5. פיל ניקולטי –(ימאהה) 229 נק'
6. בני בלוס- (ק.ט.מ.) 228 נק'
7. כריסטוף פורסל- (הוסקוורנה) 217 נק'
8. ווסטון פייק- (סוזוקי) 197 נק'
9. אנדרו שורט- (ק.ט.מ) 197 נק'
10. פרדריק נורן- 192 נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 02:25-24.