טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
רדבול מגהוואט 111: ג'וני וולקר חזר מפציעה וזכה לניצחון


   20-09-2016, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

האופנוען הבריטי הצעיר הצליח, לאחר מרוץ קשה, חולי ומותח, לנצח בפער זעיר של שלוש שניות מהרוכב הספרדי, מריו רומן ולזכות בפעם השלישית באירוע שנערך בחסות רדבול בפולין

רוכב האנדורו ההבריטי הצעיר ג'וני וולקר הצליח לחזור מפציעה קשה ולזכות באחד ממרוצי האנדורו הקשים ביותר באירופה, מגהוואט 111 שנערך בפולין בחסות חברת רדבול. וולקר הציל לגבור על הרוכב הספרדי, מריו רומן, בפער קל שבקלים של שלוש שניות.

בסופו של אירוע קשה, מלא תנאי שטח בלתי אפשריים וצמוד בתוצאות, הצטרף לוולקר ולרומן על הפודיום הרוכב הדרום אפריקאי וייד יאנג, שזכה במקום השלישי באירוע הענק. גשם שירד במהלך הלילה הפך את היום הסופי של המירוצים לעוד יותר קשה ומאתגר לאחר שהחול והפחם של המסלול הפכו לעיסת בוץ דביקה ושחורה, דבר שהפך את המירוץ למעניין עוד יותר עבור חובבי האנדורו, שכידוע לכל, אוהבים מצבי קיצון שבוחנים את יכולתם של הרוכבים והכלים.

במהלך היום האחרון למירוץ הצליח טדי בלוזיאק הפולני לנפגין מהירות מרשימה ואף להוביל לזמן מה את המירוץ, עובר את וולקר ורומני, אך לאחר שעשה מספר טעויות קריטיות הוא סיים בעשירייה הפותחת ומחוץ לפודיום.

קשה היה להבדיל ולהבחין במיקומם של הרוכבים הבולטים, ג'וני וולקר, וייד יאנג, טדי בלוזיאק וגרהאם ג'רביס, שנלחמו על יתרון של שניות בודדות במהלך המירוץ. יאנג נפל למקום השלישי לאחר טיפוס כול על גבעה חולית,משאיר את רומן ו-וולקר להתחרו תראש בראש בסיבוב הסופי. וולקר הצליח לזכות ביתרון על רומן ממש לקראת הסיום ועל אף שרומן הצליח לצמצם משמעותית את הפער, המירוץ נגמר בנצחון דחוק של וולקר.

"ידעתי שמריו קרוב אלי, אך לא הבנתי עד כמה עד שהבטתי מעבר לכתף שלי לאחר קו הסיום וראיתי אותו צמוד אלי", הסביר וולקר המנצח. "לאורך כל המירוץ נאבקנו אני ויתר הרוכבים בטיפוסים הקשים על הגבעות. למזלי הצלחתי והגעתי ראשון. זה מרגיש נהדר לחזור לרכב ולמרות שהסיבוב הראשון היה ממש קשה אני יכול להגיד בקלות שנהנתי להתחרות" סיכם וולקר.

צילום: redbull.com

וולקר מדהים בפרולוג

אירועי הפרולוג למירוץ, שהתרחשו ביום שבת, היו הזדמנות לוללקר למתוח שרירים לקראת הרגעים המכריעים של המירוץ. בעוד שאירועי הפרולוג הציגו שני מסלולים שונים בתכלית, היה זה שמו של וולקר שהופיע בראש התוצאות הכלליות בשני המירוצים, כשהוא עוקף את ווייד יאנג הדרום אפריקאי ואת הכוכב הסלובקי סטפן סוויטקו.

תנאי מסלול יבשים וחוליים, ואדמה שחורה של מכרות פחם הכתיבו את תנאי המסלול והרוכבים נאבקו בתנאים הקשים כמו כן גם בחלקיקי פחם שנכנסו למנוע. על אף שלא היה המהיר ביותר בשני המירוצים, התוצאה הכללית והעקביות של וולקר קבעו את הטון בעבור כל השאר.

"זה היה יום טוב מאוד בשבילי", אמר ג'וני וולקר לאחר המירוצים. "אני בעיקר שמח לחזור להתחרות ולעשות חיים על האופנוע. היו לי ארבעה סיבובים ממש טובים ולמרות שלא התפרעתי או התשתי את עצמי, הרגשתי ממש טוב", הוא הוסיף.

צילום: Enduro21.comתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 09:18-24.