טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
גם נקע לא יעצור אותי: שי מנצור בחלום המוטוקרוס


   25-09-2016, שי מנצור/טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

התקופה הקשה והחיים הספורטיביים הבלתי מתפשרים, הרכיבות האחרונות לפני החזרה לארץ. שי מנצור פותח את הלב ומכניס אותנו לעולם המקצועני

את חלקה השני של הכתבה אנו פותחים עם נקע בקרסול בשבוע השלישי לשהותי בארצות הברית בבית הספר לרכיבת מוטוקרוס של שאנון נידאיי. לאחר בדיקות אצל מומחה לפציעות מוטוקרוס התברר שנוצר רווח בין שני עצמות בכף הרגל, החלמה שנמשכה כשלושה שבועות עד שיכולתי לחזור לרכוב ולהתאמן באופן מלא, אך עד היום אני מרגיש מדי פעם את הפציעה הזו.

לאחר כחודשיים מהרגע בו הגעתי למחנה האימונים של שאנון עברנו לטקסס ושם גם התחריתי בפעם הראשונה בארה"ב. התחרות הראשונה נערכה במסלול פריסטון שהוא גם מסלול שאליפות המוטוקרוס האמריקאית מקיימת בו תחרויות באופן סדיר.

לחלק א' של המסע המופלא

את התחרויות התחלתי בקטגוריה שנקראת D CLASS שהיא קטגורית המתחילים. את המרוץ הראשון סיימתי במקום החמישי הכללי לאחר שכלול 2 מקצי המרוץ שנערכו. לא ניכנס לכל מרוץ ומרוץ בו התחריתי, אך בסופו של דבר גם ניצחתי בשני מקצי המרוץ בקטגוריה זו, אך עם אופנוע בנפח 450 סמ"ק ואז התקדמתי ל-A CLASS. בקטגוריה זו התחריתי גם ב-250 וגם ב-450. בקטגוריה זו יצא לי לסיים גם במקום האחרון בתחילת הדרך והגעתי עד למקום ה-15 מתוך 40 רוכבים ממש לפני החזרה לישראל. בין היתר יצא לי להתחרות באליפות ה-SPRING CHAMPIONSHIP שהקים ובנה ג'יימס סטיוארט בכבודו ובעצמו וגם קרוייה על שמו.

את המסע לארצות הברית התחלתי מתוך כוונה להגשים חלום ולהשתפר ברמת הרכיבה מעבר למקובל בארצנו הקטנה, אך החשוכת חינוך וספורט מוטורי ביחס לשאר העולם. את רוב המטרות שהצבתי לעצמי גם הצלחתי להגשים, אך בנוסף לכך יצא לי להכיר חברים, לראות מקומות מדהימים ולרכוב במסלולים מקצועיים ומפורסמים.

אחד היתרונות של שאנון ובית הספר שלו טמון בעובדה שחיים אצלו, ולכן אורח חיים הוא של רוכבים מקצועיים, הכולל משטר אימוני כושר ואימוני רכיבה אך לא פחות חשוב מכך הקפדה היסטרית על תזונה ואורך חיים נכון. למרבה הפלא אורח החיים הקשוח גם מערב הרבה זמן מנוחה על מנת לשמור על איזון ועל הגוף בין אימון לאימון ולמנוע פציעות שכיחות שנגרמות בעקבות התנהלות לא נכונה בחיי היום יום של רוכב המוטוקרוס הממוצע.

תמיד אנו שומעים עד כמה זה חשוב לשמור על אורך חיים בריא ונכון, על אחת כמה וכמה כאשר מתאמנים חזק ורוכבים חזק ושוב עד מאוד לשמור על תזונה נכונה ומנוחה שתספיק לגוף וכמו בכל דבר אחר שעושים בחיים אסור להגזים לכאן או לכאן. מאוד נהנתי לשתף אתכם בחוויותי וכל מי שרוצה, צריך וחולם לרכוב בארצות הברית מוזמן לפנות אלי ואני אשמח לעזור ביצירת קשר עם שאנון נידאי, היה לי כיף ואין ספק שעוד נתראה בחוויות הבאות.

רוצים לשתף אותנו בחוויות שלכם? כתבו לנותגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 15:54-24.